
digitális szorongató
Most, hogy az életünk még jobban áttevődik az online térbe, kiemelten fontosnak tartjuk, hogy beszéljünk a közösségi oldalak mentális egészségre gyakorolt hatásairól. Villányi Gergő pszichológiai tanácsadó egyik szakterülete a digitális világ, Herczeg Szonja az nlc újságírója pedig szorongással és pánikbetegséggel küzd 15 éves kora óta.


Digitális szorongató: Te tudod, mi az az ajakápoló kihívás?
A Digitális szorongató vendége dr. Baracsi Katalin, Az internetjogász volt, akit még órákig szívesen hallgattunk volna. Tapasztalata bőséggel van, járja az iskolákat, hogy a netes világ veszélyeire felhívja a gyerekek, de a felnőttek figyelmét is. Milyen tapasztalatai lettek? Mik a legnagyobb veszélyek ma a neten és tapasztal-e fejlődést a fogyasztási tudatosságban? Mi az a netes kihívás, ami miatt még a francia belügyminiszter is kénytelen volt felszólalni? Megtudhatjátok a Digitális szorongató új részéből.
Miért vagyunk suttyók a Tinderen?
A Digitális szorongató soron következő vendége A Kedves Idegen Instagram-oldal kitalálója, Virovecz Anna. A turisztikai szakemberként is dolgozó fiatal nő a saját tapasztalatai alapján, illetve egy erőszakmentes kommunikáció kurzus elvégzése után próbál segíteni az online társkeresők útvesztőiben barangolóknak, hogyan kommunikáljanak produktívan egymással, mik azok a veszélyjelek, amikre nem árt odafigyelniük, és felületet ad másoknak is arra, hogy elmeséljék saját tanulságos történeteiket. Ha tinderezel, azért, ha nem tinderezel, akkor pedig azért érdemes meghallgatnod adásunkat.
Digitális szorongató – orosz-ukrán háború: vigyázzatok magatokra, önkéntesek!
Ér-e jókedvűnek lenni háborús helyzetben? Ér-e boldogságunkat megosztani másokkal és jól érezni magunkat a barátainkkal akkor, amikor mások földönfutóvá váltak? És miért érezzük úgy, sosem elég a segítségnyújtásból, sosem tehetünk eleget? A jelenleg legégetőbb kérdésről beszélgettünk, tabuk nélkül a Digitális szorongató legújabb epizódjában.