nlc.hu
Szabadidő

Megnyerte a főnyereményt, azonban váratlan döntést hozott a lottónyertes

Tutira akart menni, hogy biztosan ne herdálja el a gigaösszeget.
pénz, fotó: Getty Images

Nemrég bejárta a világsajtót egy 20 éves kanadai nő elképesztő döntése: a hirtelen meggazdagodás helyett a biztonságot választotta. Az 1 millió dolláros lottónyereményt ugyanis nem egy összegben, hanem heti kifizetésekben kérte – számolt be a feol.hu.

A kanadai lottónyertes döntése sokakat meglepett, ugyanakkor igazán felnőttes elhatározás volt a részletfizetés mellett dönteni. Ez a módszer ugyanis megvédi az embert attól, hogy hirtelen felindulásból elszórja a teljes vagyont. Magyarországon ugyanis az eddigi tapasztalatok azt mutatják, kevesen tudtak mit kezdeni a hirtelen jött gazdagsággal. Sokaknál a lottóötös inkább szerencsétlenséget hozott.

A portál utánajárt, létezik-e nálunk a külföldön népszerű „járadéklottó”. Kiderült, ugyan a nemzetközi piacon ez egy létező gyakorlat, Magyarországon egyelőre más szabályok érvényesek.

„A nemzetközi gyakorlatban több olyan számsorsjáték is létezik, amelynek az a hívó üzenete, hogy éveken át tartó havi vagy heti juttatásként lehet megkapni a főnyereményt. (…) Itthon jelenleg nincs olyan játék, amely erre a tematikára épülne. Ez azt jelenti, hogy a magyar nyerteseknek a teljes összeget egyben utalják ki” – mondták el a Szerencsejáték Zrt.-nél.

Amúgy az Ötöslottó főnyereménye jelenleg 3,778 milliárd, míg a Hatoslottóé 1,833 milliárd forintra rúg. 

Kiemelt fotó: illusztráció, Getty Images

ajánlott videó


Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top