
Adathalász e-mailben csalók élnek vissza a Magyar Államkincstár (MÁK) nevével – értesült az MTI. Egy kattintás is elég ahhoz, hogy megcsapolják az államkincstári számládat a veszélyes adathalászok.
Államkincstár: új trükkel támadnak a csalók
Számlakivonat letöltésének ürügyével e-mailben keresnek meg csalók ügyfeleket a Magyar Államkincstár nevében. A csalók olyan hamis információkat terjesztenek, hogy a kincstárban vezetett értékpapír-számlák számlakivonatai elkészültek és azok egy linken keresztül letölthetők. Azonban nem az államkincstártól származik az üzenetben szereplő link, ez ugyanis valójában egy rosszindulatú kódot tartalmazó telepítő fájl letöltését indítja el, amelyen keresztül a csalók megszerezhetik az ügyfelek számlaadatait.
Mindez azért fontos, mert a kincstár számlakivonatot nem e-mailben küldött linkben, hanem kizárólag a levél mellékleteként, jelszóval védett PDF fájlban küld ügyfelei részére.
Figyelmeztet a Magyar Államkincstár az új csalásra
A MÁK kiemelte, a kincstár sem telefonon, sem üzenetben, semmilyen hivatkozással nem kéri ügyfeleitől a bizalmas azonosító adataik kiadását. Egyúttal azt is javasolták az ügyfeleknek, hogy a WebKincstár rendszerbe kizárólag a webkincstar.allamkincstar.gov.hu linken keresztül jelentkezzenek
A Magyar Államkincstár azt kéri, hogy amennyiben valaki mégis az adathalász linkre kattintott vagy megadta egyes adatait illetékteleneknek, jelentkezzen a 1811-es telefonszámon vagy személyesen bármely ügyfélszolgálaton.
Kiemelt fotó: illusztráció, MTVA/Bizományosi: Róka László
Még több adathalász trükk:
- Csörög a telefon? Amikor valaki ilyet mond, jobb, ha azonnal leteszed
- Nagyon veszélyes a csalók új módszere, másodpercek alatt megcsapolhatják a bankszámládat
- Riasztást adtak ki a gmaileseknek: új módszerrel támadnak ott a netes csalók