Számtalan kutatómunka folyt már annak kiderítésére, hogy a természetet jelenléte hogyan, milyen mértékben befolyásolja boldogságunkat. Miután egyértelművé vált, hogy a fák, a növények és a madarak jelenléte jelentősen hat boldogsághormonunkra, így a további kérdés az volt, hogy hasonló pozitív eredményt hozhat-e, ha mindezt képernyőn lájuk?
A BBC Earth és a Kaliforniai Egyetem új tanulmánya szerint a válasz igen. Természetesen a BBC Earth a világ természetes világának bemutatásával foglalkozik, de a kutatások szerint a természetről szóló dokumentumfilmek nem csak inspirálnak, elégedettséggel és örömmel töltenek el, hanem csökkentik a fáradtságot, a haragot és a stresszt.
Noha nehéz elképzelni, hogy a hegyek látványa a televízióban ugyanolyan hatást gyakorolhat, mint személyesen gyönyörködni a hegyvonulatokban, de mégis, hasonló ahhoz.
Ez adott lendületet, hogy a BBC Earth megvalósítsa a Boldogság projektjét. A sorozat küldetése, hogy boldogságot csempésszen a nagyvárosokban élő emberek mindennapjaiba a természet csodáinak látványával.
A legfontosabb cél a az volt, hogy tökéletes egységben legyenek a vizuális képsorok a mögöttes természetes hangokkal. Mindegyik film valóságos meditatív utazást tesz lehetővé, így lehetőséget kínálva arra, hogy a természet napjaink szerves része lehessen.
Ha nincs lehetőségünk a a hegyekbe menni vagy éppen a trópusi erdőket járni, akkor akár egy karosszékben is részünk lehet egy csodás kalandban.
10 óra relaxáció a dzsungel hangjaival
10 óra relaxáció a szigetek, tengerek hangjaival
10 óra relaxáció a hegyek hangjaival
10 óra relaxáció a sivatag hangjaival
10 óra relaxáció a sztyeppék hangjaival
forrás: SokszínűVidék