A spórolós változat
Töltött krumpli – a hozzávalókat itt találod!
A krumplikat alufóliába csomagoljuk és 180 fokos sütőbe téve megsütjük őket. Közben elkészítjük a „tölteléket”. A tejfölt összekeverjük a snidlinggel, a sóval a borssal és a reszelt fokhagymával.
A másik krémhez a tonhalat lecsepegtetjük majd összekeverjük az apróra vágott olajbogyóval, szoba-hőmérsékletű vajjal, sóval és borssal. Kenyérre is kenhetjük.
A kész krumplit óvatosan kibontjuk, a közepét bevágjuk majd a szélét megnyomjuk úgy, hogy a lyuk közében kiszélesedjen, vajat teszünk rá és ráhalmozzuk a nekünk tetsző tölteléket.
Gombás és uborkás ruccolasaláta – a hozzávalókat itt találod!
A balzsamecetet összekeverjük sóval, borssal és az olajjal. Az uborkát és a hagymát vékony csíkokra vagy karikákra vágjuk, a gombát is felszeleteljük. A ruccolát összekeverjük a többi zöldséggel, majd ráöntjük a dresszinget. Frissen megesszük, az állást ugyanis nem szereti.
Tipp: aki szereti, az tehet az öntetbe mustárt is.
A puccos változat
Lepény, ahogy a barátok szeretik – a hozzávalókat itt találod!
A vajat felolvasztjuk és rászórjuk a lisztet, aranyszínűre pirítjuk, majd állandó kevergetés mellett felöntjük a langyos tejjel. Sózzuk, borsozzuk és addig főzzük, ameddig krém sűrűségű nem lesz.
A tésztát kinyújtjuk, majd tepsibe tesszük. Rákenjük a lisztes krémet (besamelt) és rátesszük a többi feltétet, a végén ráütjük a tojásokat és 180 fokos sütőben negyed óra alatt készre sütjük. Ennyi!
Ricottás olívás ruccolasaláta – a hozzávalókat itt találod!
A túrót kicsit összetörjük, majd sózzuk, borsozzuk, rámorzsoljuk a ruccolára, megöntözzük olívaolajjal és rádobjuk a szőlőt vagy az olajbogyót. A végén egy marék snidlinggel megszórjuk. Mivel a ruccola nem bírja, ha sokáig állni hagyják, így a legjobb, ha rögtön megesszük.