Legjobb fikciós történet
Rainbow Rowell: Landline
Egy egyre inkább elcseszett házasságról és annak szokatlan eszközökkel történő megmentéséről szól a magyar nyelvterületen még alig ismert – csak egy kötete jelent meg nálunk – szerző műve, ami hatalmas kedvenc volt az idén. A Landline az író negyedik kötete.
Legjobb thriller
Stephen King: Mr. Mercedes
Rögtön egy kivétellel kezdjük, ami már meg is jelent magyarul. Az örök klasszikus King thrillere egy furcsa gyilkosságról szól, amiben az elkövető autóval hajtott be a tömegbe, és nyolc emberrel végzett. Nem ártana megtalálni, mielőtt újra lecsap.
Legjobb romantikus történet
Diana Gabaldon: Written in My Own Heart’s Blood
Az Outlander című 18. században játszódó, romantikus történelmi könyvsorozat nyolcadik kötetét imádták az amerikaiak. Nekünk még elég sokat kell rá várnunk, ugyanis magyarul egylőre csak két kötet jelent meg.
Legjobb szakácskönyv
Make It Ahead: A Barefoot Contessa Cookbook by Ina Garten
Ina Garten már bő egy évtizede ír szakácskönyveket, az új könyve pedig azért aratott nagy sikert, mert jó előre elkészíthető, aztán a vendégek érkezésekor pikk-pakk előkapható fogásokat ír le benne ötletesen, gusztusosan és praktikusan.
Legjobb ifjúsági regény
E. Lockhart – We Were Liars
Amerika Leiner Laurája piszkosul termékeny fiatal szerző, a We Were Liars pedig négy, magukat Hazugoknak nevező barát története, akiknek a barátsága egyre destruktívabbá válik.
A legjobb nem fikciós könyv
The Opposite of Loneliness: Essays and Stories by Marina Keegan
Marina Keegant az egyik legtehetségesebb fiatal szerzőnek tartották, akit a diploma után állás várt egy menő New York-i lapnál, és az általa írt darab bemutatója is karnyújtásnyira volt. Csakhogy Marina 22 évesen meghalt egy autóbalesetben. Amerikában az internet felkapta őt, rövid írásaiból pedig egy könyv készült, ami hatalmas sikert aratott.
Ha kíváncsi vagy a többi kategória nyerteseire is, az alábbi linkre kell kattintanod.