Markoló. Dömper. Egyik kisfiú autóparkjából sem hiányozhatnak. Ma már léteznek újrahasznosított fából és műanyagból készült, elem nélküli darabok, amelyek készítésénél festéket sem használtak.
Babaház nem csak rózsaszín műanyagból készülhet. A Romy Boesveldt és Ilya Yashkin – holland–orosz házaspár – által tervezett, újrahasznosított kartonból készült játékok új színt hoznak a magyarországi játékboltok kínálatába. A nyolcszobás kartonház festhető, színezhető, sokféleképpen díszíthető.
Kajcsa bácsi nemes faanyagokból készült játékai 1992 óta szereznek örömet a kicsiknek. A székely fafaragó őseinek köszönheti azt a különleges látásmódot és a mesterség szeretetét, amely miatt a fa életre kel a kezében. A gyerekbarát kicsi és nagy gurulós játékok masszívak, bírják a gyűrődést, így évek múlva nyugodt szívvel továbbörökíthetők.
Az újrahasznosított kartonpapírból készült építőjátékok is ugyanolyan szórakoztatóak, mint műanyag társaik. A különbség csak annyi, hogy ezek környezetbarát, 100 százalékig lebomló kartonból készülnek. A 130 különböző, mesterien dekorált építőelemből a legkülönbözőbb figurákat hozhatják létre a gyerekek. A játékokat 7–14 éveseknek ajánlják.
A nádszálkarcsú, divatos, túlsminkelt babáknál sokkal nagyobb teret hagynak a fantáziának a természetes anyagból készült úgynevezett Waldorf-babák. Arcukon a szem és a száj csak jelzésértékű, így a gyerekek maguk dönthetik el, hogy babájuk szomorú vagy éppen vidám. A kézimunkával készült gyapjúbabák felébresztik az anyai (vagy apai) ösztönöket, jó hozzájuk bújni, megölelni őket.
Egy bicikli, három lesz belőle. Egészen pontosan három különböző méretű járgányt állíthatunk össze az alapdarabokból, így a legkisebbek tricikliként, a nagyobbak lábbal hajtós alacsony bicikliként, a nagyok pedig normális kétkerekűként használhatják. Az Új-Zélandon készült járgányt újrahasznosított anyagokból készítették.