Nem is olyan egyszerű összeállítani a kórházba készülve a táskánkat. Hogy minden ott legyen velünk, amikor szülni megyünk, és utána is kéznél legyenek a szükséges, fontos dolgaink, amíg még bent kell maradnunk a babánkkal, nos, komoly átgondolást igénylő feladat. Szerencsére már sokan megosztották a saját listájukat, ezek alapján először szülő anyukák is könnyebben fel tudnak készülni a nagy feladatra. Érdemes már a 37. hét tájékán összerakni a kórházi táskát, hogy váratlan esetben ne életünk párjának kelljen összedobálnia a cuccainkat, mert az magában rejti annak a veszélyét, hogy egy csomó felesleges holmi köt ki nálunk a kórházban.
Az alábbi képen látható táskában minden van, amire szükség lehet abban a három napban, amíg a kórházban vagyunk.
A gazdája igen leleményesen külön csomagolta a bőröndön belül az egészségügyi és a technikai részleget, hogy ne kelljen turkálni naphosszat a ruhák között, mondjuk, a telefon töltőjéért. A babának való ruhákat, pelenkákat, popsikenőcsöt, takarót egy külön kis táskába tette, ami nincs a képen, mert az általában a kórháztól függ, hogy mit kell vinni a kis újszülöttnek, és mit adnak ők szülés után.
Anyacsomag:
- Kényelmes pizsamák. Legalább kettő, de inkább három, hogy át tudd cserélni, ha véres/tejes/akármis lesz. A felsőrésze mélyen kigombolható legyen a szoptatás miatt. Ha kétrészest szeretsz, akkor laza alsót vigyél, hogy ne szorítsa a hasadat.
- Hazamenős ruha. Nem feltétlenül lesz jó az a ruha, amiben bementél szülni, egyrészt mert bármi történhet vele, mielőtt lekerülne rólad szüléskor, másrészt jó érzés kicsit kiöltözni abból az alkalomból, hogy ünnepélyesen hazaviszed a babádat.
- Három szoptatós melltartó. Általában három napig kell a kórházban maradni, ha nincsenek komplikációk. Mindhárom napra érdemes készülni melltartóval, mert tejes lehet, és mert izzadékonyabb is ilyenkor a friss anyuka, a szülés utáni első időkben.
- Három pár sötét boxer alsó. Vagy hálós bugyi. Ez utóbbi egyébként nagyon praktikus, mert könnyen kimosható, hamar megszárad és fixen a helyén tartja az óriás betéteket, csak épp nem túl kellemes viselet. Sokan inkább választják helyette a kényelmes boxert.
- Három pár kényelmes pamutzokni.
- Papucs, amiben végig lehet csoszogni a szobától az ebédlőig és még zuhanyzáshoz is jó.
- Neszesszer, ami minimum intim mosakodót, tusfürdőt, sampont, dezodort, fogkefét, fogkrémet tartalmazzon, de érdemes készülni hajgumival, hajpánttal is, hogy a szétfeküdt frizurát rendbe tudd szedni egy perc alatt.
Technikai táska:
- Fényképezőgép. Lehetőleg valami egyszerű, kicsi, kompakt fajta, amit bárki könnyen tud használni, hogy téged is le tudjon fotózni a szobatársad a babáddal anélkül, hogy mélység-élesség állításokkal kellene bajlódnia.
- Füzet és toll. Sosem tudhatod, mikor jön rád épp a jegyzetelhetnék, és lehet, hogy olyat mondanak neked a nővérkék, amit érdemesnek érzel leírni magadnak későbbre.
- E-book-olvasó. Rendkívül hasznos és helytakarékos módja annak, hogy több könyvet is vigyél magaddal.
- Laptop.
- Mobiltelefon.
- Töltők és kábelek a kütyükhöz.
- Elemek a fényképezőgéphez.
Szülés utáni doboz:
- Eldobható melltartóbetétek.
- Rágógumi.
- Antibakteriális kézmosó.
- Mellbimbókrém.
- Szőlőzsír.
- Hashajtó.
- Extra vastag TENA betét. Nyugodtan vedd a legnagyobbat, az első napokban szükséged lesz rá. Igaz, hogy olyan szinte, mint egy pelenka, de viharos vérzésre számíthatsz szülés után, kell ekkora betét hozzá.
- Tejszaporító tea.
- Mini mosószer.
Ezen kívül a saját tapasztalat még az, hogy remekül jött a szülés után, hogy velem volt a saját párnám, a szoptatós párna és némi egészséges nasi. Természetesen a táskába be kell kerüljön minden hivatalos dokumentum is, amit terhesség alatt gyűjtöttünk, illetve az anyakönyvi kivonathoz a házassági anyakönyvi kivonat.