![Renée Zellweger és Leo Woodall](https://nlc.hu/uploads/2025/02/2577-d011-00122r-crop-1.jpg)
A queens-i 173-as számú iskola a Generation On Kids Care Club nevű szervezettel közösen csatlakozott a Capes for Kids nevű kezdeményezéshez, amelynek keretében 24 szuperhősköpenyt varrtak és adományoztak a michigani Detroit Rescue Mission számára.
A Capes for Kids kezdeményezést vezető Terry Grahl a The Huffington Postnak nyilatkozva elmondta, az ötlettel azt szeretnék elérni, hogy ezekkel az egyszerű kiegészítőkkel növeljék a hajléktalan gyerekek önbizalmát.
![A büszke tulajdonosok (Fotó: Capes for Kids) A büszke tulajdonosok (Fotó: Capes for Kids)](https://nlc.hu/data/cikk/18/179322/1.jpg)
“A gyerekek saját belső erejükből meríthetnek, miközben a köpenyeket készítik, és azt reméljük, hogy ezt az erőt át tudják majd adni más gyerekeknek is” – mondta Grahl.
A köpenyeket a gyerekek saját maguk díszítik fel különféle szimbólumokkal, mint koronák, szívecskék vagy mosolygó arcok. Grahl ott volt, amikor a köpenyek megérkeztek a Detroit Rescue Mission által gondozott gyerekekhez, ahol szerinte valóságos csoda történt.
“Ráadtam az egyik köpenyt az egyik kisfiúra, aki azonnal kihúzta magát, és azt mondta: »igen, én vagyok Batman«” – mondta Grahl, aki maga is megtapasztalta, hogy milyen hajléktalanként élni.
“Láthatóan azonnali önbizalomlöketet kapott. Ahogy néztem, ahogy végigfut a folyosón és közben végig azt nézi, hogyan lobog mögötte a szuperhős-köpeny, ez az egyik legerősebb képek egyike volt, amit valaha láttam.”
Grahl azt is elmondta, hogy emellett a köpenyek azt is lehetővé teszik, hogy a szegény gyerekek, helyzetüktől függetlenül egyszer végre valóban gyereknek érezhessék magukat. A szervező szerint a hajléktalanszálláson élő gyerekek mellett a köpenyeket készítő iskolások is profitáltak az élményből.
![És a legalább annyira büszke készítők (Fotó: Capes for Kids) És a legalább annyira büszke készítők (Fotó: Capes for Kids)](https://nlc.hu/data/cikk/18/179322/2.jpg)
“Megtanulják, hogy hogyan érezzenek együtt más gyerekekkel, és megértik, hogy függetlenül attól, hogy hol élsz vagy honnan jössz, néha szükséged van egy kis önbizalom-növelésre” – tette hozzá Jean Mendler, a szervezet egyik tanácsadója.
Grahl, aki 2010-ben indította útjára a Capes for Kidst, azt reméli, hogy más jótékonysági szervezetek is átveszik a módszert, hogy ezzel további hajléktalan gyerekeknek csempésszenek egy kis örömöt a mindennapjaikba.
További cikkek jótékonyságról az NLCafén:
- A magyar jószívűségről vettek példát az egyiptomi nők
- Szuperhősnek öltözött táncos fiúk lepték meg a rászoruló gyerekeket
- A gyerekekért pózol a ronda, pucér pasi