A University of Wisconsin tudósai kerestek összefüggést a gyerekkori kutyatartás – meg úgy általában állattartás – és bizonyos allergiák kifejlődése között. Azt találták, hogy azok a gyerekek, akik kutyás családba születtek, 14 százalékkal kevesebben lettek állatszőrre allergiások, mint azok, akik állatmentes otthonban nevelkedtek. A szőrös barátokkal együtt élő gyerekeknél azt is felfedezték, hogy kevésbé hajlamosak az ekcémára és életük első évében erősebb az immunrendszerük.
Most már ezt az adatot is hozzácsatolhatjuk a kutyák mellett szóló érvek hosszú sorához. Ahhoz például, hogy az állattartás csökkentheti a vérnyomást, és segít a koleszterinszint csökkentésében is. A háziállatok, leginkább a macskák és kutyák még a szorongás és depressziós tünetek enyhítésében is segítenek azzal, hogy szeretet, társaságot és biztonságérzetet nyújtanak a gazdáiknak.
Egy állat társasága tehát számtalan jó hatással van az emberre, legyen az bármilyen háziállat, de a kutyák a legjobbak ebből a szempontból. A kutyák például rákényszerítik a gazdájukat, hogy kimenjenek a lakásból a friss levegőre, amit egy macska sosem fog kérni tőled. A rendszeres testmozgásnak köszönhetően javul a fizikai állapotod, ráadásul még a többi kutyással is összeismerkedsz, így a szociális életed is felpezsdül. Az összes pozitív hatást összegezve a kutyák jönnek ki győztesen, ha azt vizsgáljuk, hogy melyik állat javít leginkább a gazda életminőségén. Úgyhogy ha a gyerek kutyáért könyörög, érdemes beadni a derekad.
Olvass többet a kutyákról:
- Megható fotók: ilyen az otthontalan kutyák élete
- 10 dolog, amire megtanít egy kölyökkutya
- Baba vs. kutya – Kutyát tartsak, vagy gyereket vállaljak?