A Magyar Nemzet a Központi Statisztikai Hivatal Népesedési helyzetkép című kiadványára hivatkozva írta, minél alacsonyabb valakinek az iskolai végzettsége, annál korábban vállal gyermeket. A nyolc vagy annál kevesebb osztályt végzetteknél továbbra sem tolódott ki a gyermekvállalási életkor. Az általános iskolát be nem fejezők ma is igen gyakran 18 éves koruk körül szülnek először, míg a diplomások esetében az életkor 27 évről 31,8 évre emelkedett.
A statisztikák szerint a kevesebb mint nyolc osztályt végzett anyák aránya ugyanakkor 4,8 százalékról 1,9 százalékra, a nyolc általánost végzetteké 29 százalékról 19 százalékra csökkent. A középiskolai végzettséggel rendelkező anyáknál maradt a 32 százalék, a felsőoktatást elvégzők esetében viszont jelentősen megugrott a 25 évvel ezelőtti 12 százalékról 34 százalékra emelkedett, így kijelenthető, hogy minden harmadik anya diplomás.
A KSH kimutatta azt is, hogy az elmúlt 25 évben a házasságon kívül született babák aránya 13 százalékról 48 százalékra emelkedett, hiszen többen választják az élettársi kapcsolatot, mint korábban.