Van viszont néhány tényleg pofonegyszerű módszer, amellyel meg tudod akadályozni, hogy végképp eldurvuljon a viszonyotok a házasságban. Tényleg egyszerű gyakorlatokról van szó. A nehéz benne az, hogy ezeket a napi rutin részévé kell tenni még akkor, amikor képesek vagyunk szóba állni egymással, és amikor még nem arról szól a viszonyunk, hogy képtelenek vagyunk egy légtérben megmaradni.
Reggeli búcsú
Minden reggel, mielőtt elköszönünk egymástól, tudjunk meg valamit arról, hogy a párunk mivel fogja tölteni a napját. Hová megy, kivel ebédel, mit fog csinálni a munkahelyén, mit intéz a család ügyeiből. Ez mindössze napi 2 perc reggelente a házasságodért. Ez kevesebb idő, mint amennyit a fürdőszobában töltünk. Könnyebb kivitelezni, ha leülünk együtt reggelizni.
Hazaérkezés
Minden munkanap végén meséljük el egymásnak, hogy mi történt velünk aznap. Ezt a szakirodalom stresszcsökkentő beszélgetésnek nevezi. Persze nagyon nem mindegy, hogyan csináljuk. Íme néhány ötlet:
- Ne adjunk kéretlen tanácsot, és ne mondjuk meg a másiknak, hogyan kellett volna viselkednie!
- Mutassuk ki, hogy őszintén érdekel minket a probléma! Ha csak kapcsolgatjuk a tévét, vagy csekkoljuk az e-mailjeinket, miközben a másik beszél, az nem igazán hatásos.
- Tudassuk vele az együttérzésünket! Például: én is kiborulnék, ha így beszélne velem a főnököm.
- Fogjuk a pártját! Akkor is támogassuk, ha közben azt gondoljuk, hogy ésszerűtlen, amit mond. Ne szövetkezzünk az “ellenfelével”. Nagyon dühítő, ha ezt mondjuk: “Jaj, hát biztos nem úgy gondolta. Lehet, hogy csak rossz napja volt.”
- Adjuk a tudtára, hogy jogosnak tartjuk az érzéseit! Például: “Ez tényleg nagyon szomorú.”
A folytatásért kattints a Bízz magadban caféblogra!