Egy 2015-ös felmérés eredményei szerint a “tiny home”-nak nevezett speciális, apró házikók lakóinak 30%-a 51-70 év közötti volt, de egyébként is az látszik, hogy egyre több nyugdíjas költözik ilyen házikóba. A dolog persze érthető: az olcsó, apró házak tökéletesen megfelelnek egy egyedül élő idős embernek, a megspórolt költségeket pedig egy csomó másra el tudják költeni.
![Apró házakba vonulnának a nyugdíjasok Apró házakba vonulnának a nyugdíjasok](https://nlc.p3k.hu/data/cikk/21/206677/3.jpg)
Néhány ilyen apró otthon speciálisan az idősek igényeire van kialakítva (például alacsony polcokkal, kényelmes fürdőszobával és kapaszkodókkal, de vannak olyan idősek is, akiknek a mobilitás a fontos, ők például kerekeken guruló házikót választanak. Megint másoknak a túlhajszolt, technikával átitatott életről való leszakadás (off-the-grid living) a fontos, így ők például napelemekkel felszerelt, környezetbarát kis házba költöznek. Bizonyos speciális kis házak még orvosilag is felszereltek: a MEDCottage a nyugdíjasotthonok helyett nyújt alternatívát, és a belé épített okosrendszer még a gyógyszerek bevételére is emlékezteti az idős lakókat.
![Apró házakba vonulnának a nyugdíjasok Apró házakba vonulnának a nyugdíjasok](https://nlc.p3k.hu/data/cikk/21/206677/1.jpg)
![Apró házakba vonulnának a nyugdíjasok Apró házakba vonulnának a nyugdíjasok](https://nlc.p3k.hu/data/cikk/21/206677/2.jpg)
A dolog egyszerű és praktikus, ráadásul tényleg nagyban megkönnyíti az idősek életét!