Főleg a nyári szünetben fordul elő, hogy sok szülő rákényszerül arra, hogy egyedül hagyja gyerekét, amíg dolgozik.
Az Inforádiónak Deliága Éva gyermekpszichológus nyilatkozott, aki elmondta, hogy az egyedül hagyás esetén ugyanazokat a tényezőket kell mérlegelni, mint például amikor arról döntünk, egyedül engedjük-e át őket az úttesten.
„A saját praxisomban azzal találkozom, hogy amikor a szülők túl korán hagyják otthon a gyereket, és baj lesz belőle, akkor az sokszor olyan traumát okoz a gyermeknek, ami nagyon nehezen múlik el.”
Deliága szerint a 13-14 évesek esetén már sokkal nyugodtabban lehet őket magukra hagyni, mert sokkal bővebb a problémamegoldó készletük, és szokatlan helyzetekben is van egyfajta megoldási mintájuk.
„Amikor arról beszélünk, hogy nyolc-, kilenc-, tízéves gyereket egyedül lehet-e hagyni, akkor, azt gondolom, csak különleges esetekben és csak rövid időre megengedhető” – mondta a szakember.
Deliága szerint manapság egyfajta digitális köldökzsinór van a szülők és a gyermekek között, azaz a szülő kiír egy cetlire információkat a gyereknek, aztán felhívja ebédkor, elmagyarázza neki, hogy hogyan melegítse meg az ételét, hol találja meg a hűtőszekrényben, aztán telefonál neki például akkor, mielőtt elindul a munkahelyéről, így a gyerekek nincsenek teljesen magukra hagyva.
(via)
(Kiemelt kép: iStock)