Nem ették meg a káposztát a gyerekei, ezért hívta fel egy nő a 112-es segélyhívót. A rendőrségtől akart segítséget kérni az anya, mert az étel nem sikerült jól – számolt be a Tények. A megdöbbentő, segítségkérő hívást – amely a napokban futott be az egyik rendőrfőkapitánysághoz – a rendőrség osztotta meg.
Megdöbbentő, fals hívások az elmúlt években is akadtak bőven. A “telefonbetyárokra” akár 150 ezer forintos pénzbírságot is kiszabhat a hatóság.
Bár a szakemberek szerint javult a tendencia, még mindig 52 százalék körül alakul azoknak a hívásoknak az aránya, amik nem tartoznak a rendőrségre, tűzoltókra és a mentőkre.
“Nagyjából napi szinten, 24 órában 3500-3800 segélyhívást kezdeményeznek egészségügyi panaszok okán. A rendőröket is nagyjából 3000-3200 esetben hívják. A tűzoltókat csak 200-250 esetben riasztják, illetve kérnek segítséget. Ez azt jelenti, hogy a valós segélyhívások aránya 40-45 százalék között mozog” – hangsúlyozta Bóna Gyula, a miskolci hívásfogadó központ osztályvezetője.
A segélyhívó központok azt kérik, hogy csak akkor telefonáljon valaki, ha valóban vészhelyzet van, mert azzal, hogy túlterhelik a rendszert, azokat is veszélyeztetik, akik valóban bajban vannak.
Kiemelt fotó: illusztráció, iStock