A megfelelő mennyiségű folyadékbevitel létfontosságú: szebb lesz tőle a bőröd, energikusabb leszel, és az anyagcseréd is flottul működik tőle. De mi legyen az a folyadék? Akik a csapvízre szavaznak, azok a mentes ásványvizet pocskondiázzák, akik pedig mentes vizet isznak, azok a szénsavas ásványvizet savazzák. De vajon tényleg annyival rosszabb lenne a buborékos víz? Most a három leggyakoribb tévhit mögé nézünk.
1. A szénsavas víz nem hidratál annyira, mint a sima
Amikor legutóbb szénsavas ásványvizet ittunk, még mindig nedves volt. A buborékokat adó szén-dioxid nem csökkenti a víz hidratáló tulajdonságát. Edzés után ugyanúgy pótolhatod szénsavas vízzel is a fluidokat, mint mentessel.
2. A szénsavas víz árt a fogaknak és a csontoknak
A karbonsav H2O és CO2 találkozásából jön létre, és valóban okozhat fogszuvasodást – ha napi 6 üveg szénsavas vizet iszol. Ha azonban reális mennyiséghez tartod magad, a mosolyod biztonságban van. És a csontjaid is: egy vizsgálatban kiderült, hogy a szénsavas víz nem befolyásolja a csontsűrűséget.
3. A szénsavas víz puffadást okoz
Ez félig-meddig igaz: egy rövid időre valóban puffadást tapasztalhatsz, miután megittál egy fél liter buborékos vizet. Ugyanakkor a szénsavas víz telítő hatásából profitálhatsz is: kevésbé leszel tőle éhes, és a nassolási vágyat is csökkenti.
Forrás: Women’s Health