1. Piros szem, homályos látás
Manapság sajnos egyre gyakoribb, hogy a szem kiszárad, bepirosodik, és a látás átmenetileg homályossá, életlenné válik. Ezért többnyire a képernyők előtt töltött életmódunk a felelős – ha ez a probléma többször is előkerül, mindenképpen konzultáljunk szemész szakorvossal!
2. Kihulló szemöldök
Ez nem pont a szem problémája, de mégis ide tartozik: a kihulló szemöldök lehet egyszerűen az öregedés jele, de okozhatja stressz vagy a nem megfelelő táplálkozás is. A szemöldök ritkulása – amit többnyire a haj ritkulása is kísér – jelezheti a pajzsmirigyhormonok problémáját is, ezt érdemes lehet kivizsgáltatni.
3. Vakfoltok
Ez talán az egyik legijesztőbb, hiszen ha egy ponton elveszítjük a látást, attól tarthatunk, hamarosan végleg megvakulunk. Pedig ennek oka lehet aurás migrén (különösen, ha a látást apró fekete foltok is pettyezik). Ha a látászavart fejfájás kíséri, mindenképp forduljunk orvoshoz.
4. Sárga szemfehérje
Ha a szemünk fehérje sárga színűvé válik, szinte biztos, hogy a májfunkcióval vannak problémák – mindenképpen forduljunk orvoshoz, lehetőleg gyorsan!
5. Kidülledő szem
Előfordulhat, hogy feszülő érzést érzünk a szemgolyóban, és nehezen csukjuk le szemhéjunkat, esetleg úgy tűnik, a szokottnál jobban kidüllednek szemeink. Ez leggyakrabban a pajzsmirigyhormonok túlműködését jelezheti – vizsgáltassuk ki a problémát minél előbb.