„Sokáig egyáltalán nem gondoltam, hogy bármi bajom lenne. Azt hittem, csak későn érő típus vagyok. Aztán, amikor 17 éves lettem, és még egyáltalán nem menstruáltam, elpanaszoltam a dolgot édesanyámnak, aki a háziorvosunkhoz küldött” – idézi a most 25 éves Rebekah Knightot a Daily Mail című brit lap. A fiatal nő, aki könyvet is írt betegségéről azt mondja, egy MRI-vizsgálat után derült ki, hogy egy fejlődési rendellenesség miatt vagina, méh és méhnyak nélkül született.
„Évekig még a legközelebbi családtagjaimnak se mertem a betegségemről beszélni. Sőt, ha őszinte akarok lenni, még magam előtt is titkoltam a dolgot” – meséli. Rebekah, aki az úgynevezett Mayer-Rokatinsky-Kuster-Hauser-szindrómában szenved, azt mondja, a világon mindössze 5000 nő van, aki ugyanebben a betegségben érintett. „Nekem a diagnózis után sokat segített, hogy a közösségi oldalakon beléptem olyan csoportokba, ahol hozzám hasonló nőkkel találkozhattam. Itt végre meg tudtam nyílni, és beszélhettem a félelmeimről.”
Többek között arról is, mennyire bántja, hogy a rendellenesség miatt természetes úton nem lehet gyermeke. Mert bár Rebekahnak működnek a petefészkei, a méhe nem fejlődött ki, így nem eshet teherbe. „Szerencsére van más megoldás, hogy anya lehessek, én pedig harcolni fogok a lehetőségért, ez ugyanis az egyik legnagyobb vágyam.”
A jelenleg egyedülálló fiatal lány azt mondja, ma már nem frusztrálja a betegsége. A közelmúltban átesett egy helyreállító műtéten is, tapasztalatairól és érzéseiről pedig a hamarosan megjelenő könyvében ír részletesen. „Nagy előrelépés volt számomra, hogy végre beszélhetek a betegségemről. Az írás elengedhetetlen terápia volt ahhoz, hogy ma teljes életet élhessek.”