nlc.hu
Egészség
6 gyakorlat, amelyet 50 év feletti nőknek minden héten végezniük kell a személyi edző szerint

6 gyakorlat, amelyet 50 év feletti nőknek minden héten végezniük kell a személyi edző szerint

Az életkor előrehaladtával is fontos a testmozgás a testi és szellemi egészség megőrzéséhez. 50 év felett a hangsúly a hosszú, minőségi életen van. Mutatjuk, melyek azok a gyakorlatok, amelyekkel csökkenthetjük a betegségek kockázatát, megőrizhetjük csontjaink erősségét, illetve javíthatjuk kardiovaszkuláris egészségünket.

Ahogyan egyre idősebbek leszünk, a testmozgás fontossága nem csökken, sőt, nő. Damien Joyner, a Incremental Fitness alapítója szerint 50 év felett a cél a hosszú és minőségi élet biztosítása – írja az Eatingwell.com

50 év felett a rendszeres testmozgás segít csökkenteni az olyan kockázatokat, mint a csontritkulás, a szívbetegségek és az elesések.

Fotó: Getty Images

Miért fontos a testmozgás 50 év felett?

A rendszeres testmozgás javítja és fenntartja az izomerőt, a kardiovaszkuláris egészséget, az agilitást, a koordinációt, az agy egészségét, a testtartást és a rugalmasságot. A legjobb gyakorlatok azok, amelyek megfelelnek az Ön jelenlegi fittségi szintjének, és kihívást jelentenek a mozgás és a közérzet javítására.

Ajánlott mozgásformák és gyakorlatok 50 feletti nőknek

1. Gyors tempójú séta

A séta az egyik leggyakrabban ajánlott gyakorlat. Segít csökkenteni a vércukorszintet, és könnyen beilleszthető a mindennapi életbe. A séta intenzitásának növelése érdekében válasszon dombos útvonalat, vagy sétáljon gyorsabb tempóban.

2. Súlyzós edzés

30 éves kor után a csonttömeg csökkenésnek indul. A súlyzós edzés segít megőrizni a csontsűrűséget, mivel terhelést gyakorol a csontokra, serkentve a csontépítő sejteket. A túrázás, a tenisz vagy a tánc szintén jó módszerek a csonttömeg megőrzésére.

3. Vízben végzett gyakorlatok

Ha a szárazföldi edzés kényelmetlen, próbálja ki a vízben végzett gyakorlatokat. A víz tehermentesíti az ízületeket, és a meleg víz javítja azok mozgékonyságát. A vízben végzett gyakorlatok javíthatják a mindennapi mozgásokat.

4. Kerékpározás

A kerékpározás, különösen a szabadban, jótékony hatással van az agyi funkciókra. Már 20 perc kerékpározás is javíthatja a hippokampusz működését, amely a memóriáért, a tanulásért és a problémamegoldásért felelős agyterület.

5. Funkcionális gyakorlatok

A funkcionális gyakorlatok a mindennapi mozgásokat utánozzák. Ilyen például a felhúzás, amely segít a tárgyak felemelésében, a fekvőtámasz, amely a toló mozdulatokban segít, és a guggolás, amely a felállást könnyíti meg.

6. Jóga

A jóga javítja az egyensúlyt, az alsótest rugalmasságát és erejét, valamint a mentális egészséget. A jóga kíméletes mozgásforma, amely biztonságosan végezhető idősebb korban is.

A testmozgás 50 év felett is fontos a testi és szellemi egészség megőrzéséhez. A cél a mindennapi mozgást elősegítő, funkcionális gyakorlatok végzése, amelyekkel elkerülhetők a sérülések és az elesések.

MOHU
0 seconds of 5 minutes, 59 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
05:59
05:59
 

0 seconds of 0 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
00:00
00:00
 

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top