Ezek hosszú távon nem vezetnek eredményre mert kúra szerűen az alacsony energiatartalmú ételeket részesítik előnyben és az ízvilág beszűkül és emiatt a fogyókúrázók feladják a harcot a kilók ellen.
Sajnos napjainkban a táplálkozási szokásainkban elégtelen a zöldség-gyümölcs fogyasztás, alacsony a rost bevitel viszont igen magas például a só illetve a magas szénhidrát tartalmú ételek fogyasztása.
Nagyon fontos, hogy amikor elhatározzuk, hogy fogyni szeretnénk, hosszútávon gondolkozzunk és a siker érdekében olyan elhatározást tegyünk ami meghozza a kívánt eredményt.
A diétát meg kell alapozni és elsősorban a szervezetünket rászoktatni a napi ötszöri, kis adagokból álló étkezésekre, valamint a rendszeres zöldség-gyümölcs fogyasztásra amivel „méregtelenítünk és lúgosítunk”. Nem szabad megfeledkezni a napi rendszeres és bőséges folyadék fogyasztásról sem! Ha már megszoktuk a többszöri kis adagonkénti étkezést akkor a következő lépésben már az ételeink minőségére kell nagy hangsúlyt fektetnünk. Fontos a jó ízű, változatos ugyanakkor alacsony energia-és szénhidrát tartalmú táplálék ami hosszútávon sem válik unalmassá. Ily módon már nem „fogyókúrát” hanem életmód váltást alakítunk ki, hogy az áhított súly elérése után megelőzhető legyen a yo-yo effektus ami a kilók újbóli visszaszedését jelenti.
Miháldy Kinga
dietetikus
Olvasd el a többi szakember véleményét és cikkét a témával kapcsolatban:
- A diétáról, a táplálkozási tanácsadó szemszögéből
Domonkos Zsolt – Táplálkozási tanácsadó, személyi edző >>>
- A diétáról orvosi szemmel
dr. Szűcs Erzsébet – Szakértő főorvos >>>
- A diétáról, az élelmiszermérnők szemével
Orbán Judit – Élelmiszermérnök >>>
- A diétáról, a Gastroyal dietetikusa
Wollák Zsuzsánna – A Zsírégető Klub és a Szent János Kórház vezető dietetikusa >>>