Mielőtt még minősíteni akarnánk bárki szakítás utáni gyászfeldolgozását, leszögezzük, hogy egyszerűen arról van szó: másképp dolgozzák fel a szakítást a nők és a férfiak. Legalábbis ez derült ki a Binghamton Egyetem és a University College London közös kutatásából, amiben 96 különböző ország 5705 lakóját kérdezték arról, hogy élte meg legutóbbi szakítását.
Az alanyoknak az érzelmi és fizikai fájdalmat kellett minősíteniük egy 1-től 10-ig terjedő skálán, ami a nők esetében egy 6,84-es átlagértéket adott az érzelmi fájdalmat illetően, és 4,25-öt a fizikai fájdalomról. Ugyanezek a férfiaknál csak 6,58 és 3,75 lettek.
A kutatók szerint ennek evolúciós okai lehetnek: az ősasszonyok számára a szoptatás miatt évekig elhúzódott egy kapcsolat “eredménye”, míg a férfiak akár a szexuális aktus után percekkel is továbbléphettek.
A tanulmány arra is rámutatott, hogy bár a férfiak látszólag gyorsabban gyógyulnak, sokan nem dolgozzák fel a problémát, így az a lelkük mélyén sokáig elkísérheti őket, míg a nők hosszú távon sokkal eredményesebben dolgozzák fel a szakítás traumáját.