A felmérések szerint olyan cukor–túladagolásban szenvedünk, amire rámehet az egészségünk, ezért lenne nagyon fontos, hogy valahogy visszaszorítsuk a cukor jelenlétét a táplálkozásunkban. Szó sincs arról, hogy most egyik napról a másikra ki kellene tiltanunk minden édességet az életünkből, inkább csak ésszel és egy pár trükkel érdemes átalakítani a desszerteket, hogy cukormentesebben éljünk.
Hogyan együnk édességet cukor nélkül?
Szerencsére ma már tele van a net jobbnál jobb cukormentes receptekkel, amiket könnyedén beilleszthetünk a cukor nélküli étrendbe. Nem mindig ugyanazt az ízt adják, mint a fehér cukros édességek, de egy-két alkalom után már fel sem tűnik a különbség, ha tartjuk magunkat az új édesítőkhöz. Úgyhogy ha magadnak szoktad elkészíteni az édességeket, és nem a boltban készen kapható termékeket szereted, akkor egész könnyen át tudsz állni cukormentes életre.
Pár tipp, amely segíthet, hogy cukormentesen étkezz:
1. Kezdd a könnyű receptekkel!
Ha az elején tartasz a cukormentességnek, akkor a legjobb, ha a pitékkel, muffinokkal és kekszekkel vágsz bele a egészséges édességek sütésébe. Könnyű elkészíteni ezeket úgy, hogy az alapanyagokat lecseréled annak érdekében, hogy cukormentessé és egészségesebbé váljanak.
2. Legyen közérdek!
Nehéz úgy tartani magad a cukormentes életmódhoz, ha közben a családod, közvetlen környezeted tömi magába a cukros ételeket. Ezért beszéld meg velük, hogy együtt vágjatok bele a cukormentességbe, már csak azért is, mert semmi kedved kétfelé főzni, sütni.
3. Fedezd fel a cukorhelyettesítőket!
Olyan széles kínálat van már arra, hogy mivel helyettesítheted a cukrot, hogy biztos találsz olyat, ami neked a legjobb. Ha pedig megtaláltad, akkor ragaszkodj is hozzá, és ne hagyd, hogy a régi beidegződések visszaállítsanak a cukorra.
4. Használj mézet cukor helyett!
A méz is remek megoldás lehet, bár fogyókúra esetén nem ajánlott, hogy ezzel váltsd ki a cukrot. De ha az egészséges édesítőt keresed, akkor a méz jó választás, mert olyan vitaminokkal és ásványi anyagokkal van tele, mint a B2, B3, B5, B6, B9, vas, magnézium, kálcium, cink.