Gerincproblémák
Galen Krantz, a Berkeley professzora szerint az ülés egyáltalán nem természetes póz az embernek, épp ezért jelent súlyos problémát, hogy az emberek gyakran napi 14 órát is ülve töltenek. Ha sokat ülünk, a gerincünk természetes S alakja inkább C alakra kezd majd hasonlítani, összegörnyedünk, amitől ráadásul a gyomor izmai is gyengébbek lesznek.
Szív- és érrendszeri megbetegedések
Az ülő életmód egyik legsúlyosabb következményei az olyan szív- és érrendszeri megbetegedések lehetnek, mint az iszkémiás szívbetegségek vagy a krónikus magas vérnyomás. Az állandó ülés borzasztóan árt a keringésnek, a mozgásszegény életmód pedig érszűkülethez is vezethet. Egy 17 000 személyt vizsgáló longitudinális kutatásból az is kiderült, hogy az ülő életmódot folytatók körében 54%-kal nagyobb a szívinfarktus okozta halál kockázata, mint az aktívabb személyeknél.
Elhízás
Ez persze kézenfekvő következmény. De nemcsak az a probléma, hogy ülő munka mellett keveset mozgunk, hanem az is, hogy az üléstől lassul az anyagcserénk, és a test jobban rááll a zsírok raktározására. Ha állva végeznénk munkánkat, a testünk pusztán a pozícióváltással 35%-kal több kalóriát égetne el.
Problémák az izomzattal és a csontozattal
A görnyedő póz és a mozgás hiánya elgyengíti az izmokat, kiváltképpen a has tájékának izomzatát. Ráadásul az ülőmunka során a csontozat is törékenyebbé válhat, hiszen ülés közben nem kell túl sokat dolgoznia a test megtartásáért. Az ülő életmód hosszú távon akár csontritkulást is okozhat.