Amikor már napjában többször is találkozott azzal a kérdéssel, hogy „de mégis milyen a tökéletes test?”, az amerikai fitneszblogger, Cassey Ho megelégelte a dolgot. Úttörő és nem mellesleg nagyon bátor projektbe kezdett, hogy látványos és mindenki számára érthető módon bizonyítsa be: olyan, hogy tökéletes test, nem létezik.
„Miért is kéne a testünket ugyanúgy kezelnünk, mint a ruhadarabjainkat? A mellek mostanra kimentek a divatból, helyette a fenék a menő? Ez abszurd és veszélyes. Nem változtathatjuk a testünket kétpercenként úgy, mint a ruhatárunkat” – mondja Ho, aki vállalta, hogy a saját testén mutatja meg a Photoshop segítségével, hogyan változott a „tökéletes testről” alkotott képünk az évszázadok során.
A 2010-es évek közepétől 2018-ig: a nagy fenék, a keskeny csípő és a telt ajkak a menők.
Cassey Ho (@blogilates) által megosztott bejegyzés,
A kilencvenes évek és a 2000-es évek között: a nagy mellek, a lapos has és a vékony combok határozták meg a tökéletes testről alkotott képet.
Kép forrása: Instagram
A kilencvenes évek eleje: a kifutókat és a magazinok címoldalait a szuper vékony lányok uralják.
Kép forrása: Instagram
1950-es évek: ebben az évtizedben jelent meg a Playboy magazin első száma, és ekkor készült az első Barbie baba is. A tökéletes test homokóra alakú, a nőket arra biztatják, hogy szedjenek súlynövelő tablettákat, hogy minél jobban hasonlítsanak az Elizabeth Taylor által ideálisnak kimondott 90-60-90-es méretre.
Kép forrása: Instagram
1920-as évek: a fiús, androgün és fiatalos külső számít tökéletesnek.
Kép forrása: Instagram
1400–1700: a kor, amikor a kerek idomok a jóltápláltság és ezzel együtt a gazdagság szinonimájának számítottak. A kor szépségideáljának kerek hasa, széles csípője és almaalakja volt, a kor közvélekedése szerint csak azok a nők voltak soványak, akik egyben szegények is voltak.