Brazil és ír kutatók tervezik, hogy különféle módosítások segítségével kapszaicint tartalmazó paradicsomot hozzanak létre – írja a 444.hu. A kapszaicin felelős az erős paprikák csípősségéért; a vegyület a test hőérzékelő receptorait téveszti meg, aminek hatására úgy érezzük, mintha tüzet raktak volna a nyelvünkön.
A kapszaicin azonban fontos alapanyaga bizonyos érzéstelenítő készítményeknek, fájdalomcsillapítóknak, de például fogyasztószerekben vagy a rendőrségi paprikaspray-ben is ezt használják.
A zöldségek-gyümölcsök tulajdonságainak megváltoztatása viszonylag gyakori művelet, igaz, a legtöbbször lédúsabb, édesebb vagy épp jobb hozamú fajtákat igyekeznek nemesíteni, de így készülhetett például Japánban kocka alakú dinnye, amelyet könnyebb szállítani.
A kapszaicintartalmú paradicsom létrehozásának is praktikus oka van: a paradicsompalánták több termést hoznak, mint a különféle paprikák, illetve kevésbé kényesek a környezeti behatásokra, ezért a fentiekben említett felhasználási célokra logikusabb így megtermelni a szükséges mennyiséget. Arról nem szól a hír, hogy a gasztronómiában milyen szerepe lehet a csípős paradicsomnak, de bizonyára ez hamar kiderül majd, amint az első szállítmányok megérkeznek a zöldségesekhez.