Három emblematikus sportlétesítménye van Budapestnek. Az egyik a Puskás Aréna, a másik a Papp László Budapest Sportaréna, a harmadik a Duna Aréna. Az első kettő az egyetemes magyar sport két kiemelkedő alakjának, bálványának a nevét viseli, a harmadik – egy folyóét. Ízlés dolga, de ha már vannak nemzetközileg is tisztelt sporthőseink, miért ne állítsunk nekik emléket így is.
Ezzel vezeti fel a Nemzeti Sporti mai kezdeményezését:
Kereszteljük át a Duna Arénát Benedek Tibor Arénára!
Így folytatják:
Az ország jeles uszodái már így is legendás sportemberek – úszók, vízilabdázók – nevét viselik. Hajós Alfréd első olimpiai bajnokunk volt. Komjádi Béla a magyar póló apostola, Gyarmati Dezső az egyetemes vízilabdázás hérosza, az ő nevét mindjárt két uszoda, a hódmezővásárhelyi és a máriaremetei örökíti meg. A berlini olimpia legendás bajnokáról, Csik Ferencről Sopronban, Széchy Tamásról Gyulán neveztek el uszodát. Egerben van Bárány István és Bitskey Aladár uszoda is. A BVSC uszodája az olimpiai bajnok vízilabda szövetségi kapitány, Laky Károly nevét viseli. A miskolctapolcai létesítményt Kemény Dénes Városi Sportuszodának hívják – tessék, még élő sportemberről is neveztek el arénát.
Benedek Tibor egyiküknél sem volt kisebb sportember. Ha valaki méltó névadónak, akkor az ő.
Ízlelgessük csak… Benedek Tibor Aréna; Ugye, nem is hangzik rosszul?
Mit mondhatnánk? Egyáltalán nem hangzik rosszul!
Kiemelt kép: Neményi Márton
Benedek Tiborra emlékezünk
- Szécsi Zoltán: “Nem véletlen, hogy egy olyan kor, amire azt mondták, hogy két-három hónap, az csak két év alatt tudta legyőzni őt”
- Több ezren emlékeztek Benedek Tiborra a Margitszigeten
- „A három olimpiai arany titka a tehetségen kívül az alázat és a szerénység volt” – Benedek Tibor sportkarrierje képeken