Egy nagytakarítás során mindannyian sok energiát és időt töltünk azzal, hogy fertőtlenítsük a WC környékét vagy a konyhapultot. Teljesen természetes, hogy ezekre gondolunk legnagyobb baktériumforrásként. És nyilván nem is tévedünk vele. Vannak azonban olyan területei a lakásnak, amikről nem is gondolnánk, hogy veszélyesek. Pedig sajnos azok.
Zuhanyfej és zuhanyfüggöny
A nedves környezet és a magas páratartalom tökéletes élőhely a baktériumok és a penész számára. Különösen problémás a helyzet akkor, ha a wc és a fürdő ugyanabban a helyiségben van. A legjobb megoldás erre az, ha ügyelünk a fürdő szellőztetésére, a zuhanyfejet és a -függönyt pedig rendszeresen és gyakran tisztítjuk.
Házi kedvencek tálkái
A nyál és az etető- és itatótálakban lévő ételmaradék keveredése sajnos kész baktériumtanya. Fokozottan igaz ez akkor, ha kedvencünk a lakásból kijár, hiszen miután hazaérve belelefetyel a számára kihelyezett vízbe, máris új baktériumokkal gazdagítja a már meglévő és szaporodó kis klánt. Érdemes naponta elmosni vagy cserélni ezeket a tálkákat.
Párnák és matracok a hálószobában
Hátborzongató belegondolni, hogy amikor fürdés után, megtisztulva egy fárasztó nap végén befekszünk az ágyba, sajnos temérdek baktérium közé hajtjuk le a fejünket. A matracok és párnák ideális környezetet biztosítanak a baktériumok, atkák és penész számára, mivel az emberi test által éjszakánként rájuk kerülő izzadság, hámsejtek és testnedvek kiválóan táplálják őket.
A párnákat ezért érdemes negyedévente mosni kímélő programmal, dupla öblítéssel. A matracokat pedig ideális esetben félévente porszívózzuk át, majd használjunk rá speciálisan matracokhoz használatos tisztítót, esetleg szódabikarbónát. Ezekkel az óvintézkedésekkel csökkenteni tudjuk az allergiás reakciók, a légúti fertőzések, az asztma, a bőrirritáció esélyét.