„Megpróbálok változatosan enni: reggeli, ebéd, vacsora, de van, hogy csak reggelire és vacsorára van időm, mert egész nap az egyetemen vagyok. Meleg ételt mindennap eszem, legalább minimum egy levest. A sulis menzát nem szeretem, inkább magamnak főzök – általában két napig elég az, amit csinálok."
Fotó megosztása:
"A gyrost nagyon szeretem, de önmagában kevés, és a 6-700 forintos ár nem is annyira versenyképes. A 250 forint körüli mini pizza már az, kettővel bőven jól lehet lakni, és finom, ha szerencsénk van meleg is."
Fotó megosztása:
"Ezeket eszem, ha sietek, és nem vagyok nagyon éhes. A másik, ami szóba jöhet, az a kifőzde, van egy jó a fehérvári úti vásárcsarnokban, 7-800-ért már nagyon jókat lehet kapni."
Fotó megosztása:
Egy jó és egészséges ebédért hajlandó messzebb is elsétálni. „Ma lasagnát vettem a szemközti bio-kifőzdében. Kicsi hely, és kevesen ismerik. Egy kis adag levesért és egy tál főzelékért pedig csak 640 forintot kell fizetni."
Fotó megosztása:
„Nem pénz-, hanem inkább időtakarékossági szempontok miatt szoktam a gyors ételek (például péksütemények) mellett dönteni. Az iskolai menza repertoárjában megtalálható ételek ízetlenek – túl fűszeresek és versenyt úsznak a zsírban – szerintem sokkal egészségtelenebbek, mint mondjuk két darab sajtos pogácsa. Persze a legjobb az, ha van időm, és tudok főzni magamnak – olyan ételt, és úgy, ahogy én szeretem."
Fotó megosztása:
"Általában 800-1000 forintot költök, ha a varosban ebédelek, de legtöbbször inkább otthon eszem azt, amit anya készít, vagy magamra főzök, ha van időm. A gyorséttermi kaját kerülöm."
Fotó megosztása:
„Ha itthon vagyok, és van időm, akkor főzők valamit. Többnyire kínait vagy valami olyat, amit gyorsan meg tudok csinálni. Ha nem érek rá, akkor általában rendelek valamit, esetleg beülök valahova. Az egyetemi menzán maximum melegszendvicset szoktam enni, menüt még sohasem kértem."
Fotó megosztása:
A húszéves lány azt mondja, kevés ideje jut az órái között ebédre. „Nincs idő keresgélni az egyetem környékén olyan helyet, ahol egészséges, meleg ételt vehetek. Azt eszem, ami a közelben van, vagyis gyorséttermi ételt vagy pizzát."
Fotó megosztása:
„Szeretnék egészségesen étkezni, és nem szeretem a menzakosztot, ezért otthonról hozok mindig ebédet" – mondja Eszter, akinek csak egyetlen problémája van ezzel, mégpedig az, hogy sehol nem tudja megmelegíteni a házi kosztot. "Néha szívességből a büfés vagy a portás megmelegíti az ételt, de hivatalosan nincs rá lehetőség."
Fotó megosztása:
„Nincs túl sok időm a főzésre, így a lehető leggyorsabban elkészíthető ételeket eszem. Legtöbbször rizst és valamilyen húst, illetve zöldségeket, mert azokat nem muszáj megfőzni, vagy ha igen, akkor is pár perc alatt megpárolódnak."
Fotó megosztása:
Jánosnak fontos az egészséges étkezés, ezért hajlandó messzebbre is gyalogolni. Amikor csak egy szendvicsre van ideje, ahhoz, hogy leülhessen valahol megenni, a legtöbb helyen vásárolni is kell valamit.
Fotó megosztása:
A húszéves lány ebédre általában sütit vagy szendvicset hoz otthonról. Nem akar rohanva enni, tanítás után hazamegy, és akkor eszik otthon meleget.
Fotó megosztása:
„Próbálok egészségesen étkezni, úgyhogy a sulis menza nálam abszolút ki van lőve – ott minden tocsog a zsírban. Mivel rengeteg előadásom van, ezért általában mindig elkészítem a koliban a csirkesalátámat, bedobozolom, és megeszem az iskolában."
Fotó megosztása:
A huszonhárom éves lány a tanítás alatt szendvicseken él. Szívesen hozna otthonról főtt ételt, ha meg tudná melegíteni valahol.
Fotó megosztása:
Hamburger a helyi menzáról, ha 500 forintból kell kihozni az ebédet.
Fotó megosztása:
Otthonról hozott sajt és felvágott a villámszendvicshez
Fotó megosztása:
Sültkrumpli rántott padlizsánnal – napi menü az egyik iskolai büféből, 750 forintért.
Fotó megosztása:
Szendvics és süti, szintén a büféből. Ez egy 500 forintos villámebéd-alternatíva (?).
Fotó megosztása:
A virslis melegszendvics 370 forintba kerül, míg a a sonkás szendvics 350 forint. A nagy pohár joghurtért 250 forintot kell fizetnünk, egy banán pedig 140.
Fotó megosztása: