“Biztonsági okokból, kérjük tartsák be a #brüsszeli rendőrségi akciókkal kapcsolatos rádiócsendet a közösségi média oldalakon. Köszönjük.” Ezt az üzenetet posztolta a belga rendőrség a Twitterre, a belga főváros lakói pedig engedelmeskedtek, és nem veszélyeztették a párizsi terrortámadások elkövetői és újabb várható merényletek kitervelői után nyomozó rendőröket.
De persze nem az internetről lenne szó, ha egy kis kedves trollkodásba azért ne kezdtek volna a felhasználók. A #BrusselsLockdown hashtaget hirtelen elárasztotta egy rakás, állig felfegyverzett cica, akikkel senki nem akar ujjat húzni.
Major police operation underway in #BrusselsLockdown pic.twitter.com/DUZwfi0lOO
— Harry Boone (@towersight) November 22, 2015
Volt olyan is, aki tudni vélte, hogy néhány gyanúsítottat már el is fogtak, sőt fotót is közölt az egyik veszedelmes alakról.
They got him #BrusselsLockdown pic.twitter.com/qrKBKRh0Tc
— Geert Van Bondt (@Geertvanbondt) November 22, 2015
Volt, aki a belgák gasztronómiai kedvenceivel pózoló cicákat posztolt, jelezve, hogy a brüsszeli macskák nem félnek jól érezni magukat a már-már kijárási tilalmat idéző helyzetben.
Belgian cats keep calm and carry on.
#BrusselsLockdown pic.twitter.com/4JuVc2VZvC
— Dave Sinardet (@DaveSinardet) November 22, 2015
Előkerült egy régi klasszikus, Nyan Cat is, akiről azt írták: “légi jármű Brüsszel felett” a lezárás idején.
Aircrafts flying over Belgium during #BrusselsLockdown pic.twitter.com/ulQ9Aro8qN
— Jens Bombey (@J_enom) November 22, 2015
Persze volt olyan, aki egy picit trollkodott a macskák kárára is: ők nem biztos, hogy megértették a rendőrség üzenetét, hogy mindenki maradjon távol az ablakoktól.
Residents told to stay away from windows. Not sure they got the message #BrusselsLockdown pic.twitter.com/kv3Mosk5mZ
— Matteo Albania (@m_albania) November 22, 2015
Mindeközben a hackerek birodalmában
Mint azt múlt héten megírtuk, hackerek nem hivatalos nemzetközi szerveződése, az Anonymous, a párizsi terrortámadások után hadat üzent a Daesnek is nevezett Iszlám Államnak. A hackerek azóta számtalan Twitter-fiókot és weboldalt azonosítottak és tettek elérhetetlenné, a legviccesebb húzásuk azonban kétségtelenül az lett, hogy a terrorszervezethez igazolhatóan kapcsolódó hashtageket elárasztották az internet egyik legrégebbi viccével, a rickrolling nevű gyakorlattal.
Aki ebből kimaradt volna, az egyrészt szerencsés ember, másrészt valószínűleg mostanában kezdhette az ismerkedést a világháló esetenként a szürrealitásig furcsa tartamaival. A rickrolling lényege, hogy egy fontosnak tűnő üzenethez csatolt linket küldünk az áldozatnak, aki a linkre kattintva nem az ígért tartalommal, hanem Rick Astley “Never gonna give you up” című, 1987-es slágerével találkozik majd. Az értelmét senki ne keresse, ez az internet.
Az Anonymous húzása egyébként kicsit emlékeztet arra a 2011-es esetre, amikor a brit hírszerzés, az MI6 több, terroristák által is használt fórumot hackelt meg, és az ott posztolt bombarecepteket cupcake-receptekre cserélte ki.
További cikkek vicces trollkodásokról az NLCafén:
- Fotóbombák: így kell bravúrosan széttrollkodni a stockfotókat
- Cuki videó: ez történik, amikor a macska elfoglalja a kutya fekhelyét
- Mémcunamit indított el a blogger Eiffel-toronynál készült képe