A vezérezredes az M1-nek elmondta: hatezer katona kivezénylése esetén is el tudják látni a honvédség napi feladatait, a laktanyákból ugyanis nem vihetnek mindenkit a határra – ide tartozik a légtérfelügyeletet, a légtérvédelmet ellátó személyzet, illetve ide tartoznak a lokátorosok, a híradóközpontosok és az egészségügyi intézményekben dolgozók.
Megnyugtató állapotok
“Magyarország jelenleg több mint kétezer emberrel vesz részt a déli határszakasz védelmének biztosításában” – mondta Benkő, aki húsvét első napján a horvát határ mentén, húsvéthétfőn pedig a dél-alföldi régióban, Bács-Kiskun és Csongrád megyében szolgálatot teljesítő katonákat látogatta meg. A vezérezredes szerint a katonák felkészültek, illetve lelkesen és kitartóan végzik a munkájukat, a feladataikhoz szükséges technikai eszközök rendelkezésre állnak.
Mi van a terrorelhárítással?
A terrorizmus ellen jelenleg is készülő intézkedéscsomagról Benkő elmondta, a honvédség számára rendkívül széles körű feladatrendszert jelent. “Egyaránt kiterjed a hírszerzésre, az információgyűjtésre, a felderítésre, a járőrözésre, szállításra, és ha a helyzet úgy kívánja, harci feladatban való részvételre is. Készen kell állnunk arra is, hogy akár mentésben, mentesítésben, kórházi gyógyításban is részt tudjanak venni a katonák, erre a honvédkórház kapacitása, felkészültsége biztosított.”
A vezérezredes hozzátette: napjainkban nem csak a határok mentén lehet közvetlen támadásra számítani, és hogy jogszabály-változtatás kell ahhoz is, hogy szükség esetén a Magyar Honvédség is segíthessen a védekezésben.
(via MTI)
Kapcsolódó írás: