A Buzzfeed News az Uber egyik korábbi ügyfélszolgálati munkatársától származó információi szerint az Uber-sofőrökkel kapcsolatos észrevételeket tartalmazó adatbázisában 6160 alkalommal regisztráltak szexuális zaklatást, a nemi erőszak pedig 5827 alkalommal szerepel ugyanitt. Ezek alapján érthető, ha a női ügyfelek, illetve női sofőrök – főként az USA, illetve India területén – sokszor fenyegetve érzik magukat.
A Chariot for Women nevű szolgáltatás ötlete egy kiugrott Uber-sofőr, Michael Pelletz fejéből pattant ki. A szolgáltatást kizárólag nők, illetve a velük utazó, legfeljebb 13 éves fiúk vehetik igénybe. A sofőrök minden esetben szintén nők.
A szolgáltatáshoz tartozó alkalmazás is úgy van felépítve, hogy az utasok is és a sofőrök is biztonságban érezzék magukat. A Chariot for Women stábja ugyanis minden sofőr hátterét alaposan ellenőrzi, a leendő utasok pedig amellett, hogy látják az érkező sofőr rendszámát, autóját és a sofőr fotóját is, egy biztonsági szót is kapnak, amit a sofőr is ismer. Így ellenőrizhetik, hogy biztosan abba az autóba szállnak-e be, amelyet megrendeltek.
Mindezek mellett a Chariot for Women bevételeinek 2 százalékát olyan jótékonysági szervezetek kapják majd, amelyek nőket segítenek. A bevételekből részesedő szervezeteket minden hónapban az utasok szavazhatják meg az alkalmazáson keresztül.
A Chariot for Women április 19-én indul, egyelőre csak az USA területén.
További cikkek az Uberről és a taxizásról az NLCafén:
- Nem engedte beszállni a kocsiba a terhes nőt egy Uber-sofőr
- Uberrel menekült volna a lopás után az ügyetlen tolvaj
- Budapest–Röszke 1,2 milla – miért nem lehet taxit hívni Budapesten?