Közös sajtótájékoztatón tartott a rendőrség, a mentőszolgálat és a katasztrófavédelem, amelyen arra kérték az embereket, hogy csak tényleges veszély esetén hívják a 112-es számot. A felhívást az indokolta, hogy a segélyhívó vonalra évente érkező mintegy ötmillió hívás közül négymillió nem igényel beavatkozást – ez az arány egyébként már öt éve változatlan -, viszont elvonja a kapacitást a valóban segítségnyújtást igénylő helyzetektől.
A sajtótájékoztatón bemutattak egy kisfilmet is, amelyben az egyik bejelentő fára repült madarakhoz, a másik egy elromlott bojlerhez riasztja a tűzoltókat, egy harmadik pedig azért kér segítséget, mert elfelejtette a telefonja PIN-kódját.
Annak alátámasztására, hogy ezek mennyire valós helyzetek, Gál Kristóf, az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője lejátszott néhány, a 112-re érkező hívásról készült felvételt, amelyeken például fára szorult kismókus miatt, illetve bódé tetején rekedt papucs miatt kértek segítséget.
A szóvivő azt is elmondta: terveik között szerepel, hogy a 112-es segélyhívó használatát tudatosító foglalkozásokat tartanak a közoktatási intézményekben is.