nlc.hu
Aktuális
Annyira kell a net, hogy a legfurább helyeken is megkapjuk

Annyira kell a net, hogy a legfurább helyeken is megkapjuk

Mint a napokban kiderült, a németországi Karlsburg lakói kénytelenek a temetőbe menni, ha internetezni szeretnének. Nem ez az egyetlen furcsa hely azonban a világon, ahol wifihez lehet jutni.

A nyugati világban azt ma már szinte mindenki tényként kezeli, hogy bárhol, bármikor lehet netezni, pedig egyáltalán nincs így. Tökéletesen tisztában vannak ezzel például a Balti-tenger közelében élő karlsburgi polgárok, akik, mint azt a héten megtudhattuk, a rosszul behúzott kábelek következtében a temetőbe járnak wifiért. Nem ők az egyetlenek azonban, akik furcsa helyen netezhetnek – habár az alábbi esetekben nem kényszerről van szó, hanem kimondott luxusról, azért elég meglepő, hogy hol kaphatják elő az emberek a telefont vagy a számítógépet abban a tudatban, hogy ingyen netezhetnek. 

A Holdon

Nem vicc, hála a NASA-nak és az MIT-nek (Massachusetts Institue of Technology) a Holdon is lehet használni a világhálót. Ők ugyanis összeraktak egy olyan rendszert, amely lézereket használva az új-mexikói sivatagban elhelyezett teleszkópoktól a Holdig hosszította meg az optikai hálózatot. A Földre 622 Mbit/sec érkeznek az adatok, míg a feltöltés 19,44 Mbittel megy.

Fotó: Gary Hershorn/Getty Images

Az Északi-sarkon

Ha valaki az oroszországi Barneo közelében járna, akkor jó hír számára, hogy két Intel-alkalmazott 80 kilométerre az Északi-sarktól elhelyezett egy wifi hotspotot még 2005-ben. Az Emirates pedig azt ígéri, hogy 2022-től még az Északi-sark és az Antarktisz fölött repülő gépeken is elérhető lesz az ingyennet, köszönhetően az Inmarsat két új műholdjának. Sőt – nehogy az utasok unatkozzanak, netán olvasniuk kelljen – az új műholdak biztosítják majd a tévéközvetítést is. 

Harry herceg az Északi-sarknál (Fotó: David Cheskin/WPA Pool/Getty Images)

A Mount Everesten 

Nem tudom, ki akar netezni odafenn, de jó hír a hegymászóknak, hogy most már időveszteség nélkül tolhatják a szelfiket a heggyel vagy a rengeteg otthagyott szeméttel. Az alaptáborban elhelyezett Everest Link névre hallgató eszköz persze a mentések során is nagy segítséget jelenthet. 

Fotó: PRAKASH MATHEMA / AFP

A granadai San José temetőben

Ki és miért akarna wifielérést egy temetőbe? Jó kérdés, mindenesetre úgy tűnik, Karlsburggal ellentétben itt a látogatók kifejezetten kérték ezt, a tulajdonos pedig meghallotta a hangjukat, és telepített is nekik netelérést. 

Fotó: chrisdorney/iStockphoto

A Fujin

Ha a Mount Everest kaphatott, a Fujinak is jár a net, elvégre amúgy is egy technológiailag szuper fejlett országban van. Még 2015-ben került nyolc wifi hotspot a hegyre, egyrészt a turisták jóltartása miatt, másrészt mert a hegymászóknak is segítséget nyújthatnak az időjárási információk gyors megszerzésében vagy bármi másban, ami a biztonságukhoz kell. 

Fotó: Charly TRIBALLEAU / AFP

Kfar Kedemben

Jöhet bármilyen versenyző, a furcsa wifiszolgáltatások között az első akkor is egy klasszikus turistacélpont. Az izraeli kirándulóhelyen a látogatók azt tapasztalhatják meg, hogyan éltek arrafelé 2000 éve, milyen módszerekkel gazdálkodtak, mit viseltek vagy épp mit ettek az emberek – mivel pedig a 2000 éves díszletek közt érdekesen néztek volna ki a műanyag dobozok, egy huszárvágással az ott élő szamarakra bízták a hotspotokat, akik a trágya mellett a net szórásába is besegítenek. 

Fotó: USCJ Programs/Flickr

A londoni taxikban

Bár elsőre furcsának tűnhet, hogy valakinek égető szüksége van London közepén wifikapcsolatra, azért jó hír, hogy a jellegzetes taxikban is elérhető a net, ha az utazó hajlandó 15 percenként egy 15 másodperces reklámot megtekinteni. 

Fotó: william87/iStockphoto

Waikiki beachen 

Elképzelni sem tudom, miért vágyna bárki is wifikapcsolatra a tenger közelében, de vélhetően volt igény a szolgáltatásra, mert kiépítették a rendszert. A szelfik és a fürdőruhás jó nők vélhetően felülreprezentáltak a térségben, mindenesetre ha valaki pont Hawaiira készül, jó hír, hogy nem kell erre költeni a mobilnetet. 

Fotó: eddygaleotti/iStockphoto

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top