Te is gyakran énekelgetted a héten, hogy „Ha én gazdag lennék”? És vettél is ötös lottót, hogy az álmod teljesüljön? Ha lapul a zsebedben lottószelvény, akkor most vegyél egy nagy levegőt, és ellenőrizd a 9. héten kihúzott számokat, hiszen az ötös lottón a telitalálatos szelvény:
5,252 milliárd forintot ért.
Ám előtte szeretnénk átadni néhány tanácsot korábbi nyertesektől, mert mindenkinek az a jó, ha a nyertes (ha van) felelősséggel gazdálkodik ezzel a vagyonnal.
- „Számomra átok volt a lottónyeremény. A sok pénz is, amiért nem dolgoztunk meg, lehet méreg, akárcsak az alkohol” – mondta Szabó István, aki 1959-ben nyert 1 millió 240 ezer forintot.
- „Én is voltam szegény. Rettenetesen szegény. De lehet a szegénységet is méltósággal viselni. Viszont a gazdagságot elviselni, ahhoz is méltóság kell” – mondta Anikó, aki párjával 626 milliót nyert.
- „Aki sokáig élt szerényen, az nehezen szokja meg a hirtelen gazdagságot. Csináltunk egy listát, hogy mire szeretnénk az első időben költeni” – mondta vélhetőleg a 2003-as nagy, 5,2 milliárdos lottónyertes felesége.
És akkor a 2020. február 29-én kihúzott 5 nyerőszám az ötöslottón:
13, 15, 17, 23, 37
Frissítve: a lottósorsolást követő Nyerteskeresőből kiderült, ezen a héten sem volt telitalálatos szelvény, így a jövő héten már 5,585 milliárd forintra duzzadt az ötöslottó főnyereménye!
Ezeket tudtad a magyarországi lottóról?
Az első lottóhúzást 1957. március 7-én tartották.
A szabály szerint (ahogyan most is) 90 számból kellett eltalálni 2,3,4, valamint 5 számot.
Az első húsz évben tombolt a tárgynyereményláz. Lehetett nyerni lakást, autót, bútort, üdülőt is, ezeket havonta sorsolták.
Kezdetben az ötöslottót a klasszikus sorsológömbből húzták, de 1980-tól már légbefúvásos rendszerre tértek át, egészen 2003-ig. Volt egy időszak, amikor szavazni lehetett, hogy géppel vagy kézzel sorsolják ki a mágikus öt számot, a 2008-as módosítás óta nagyjából fele-fele arányban oszlik el a kézi és a gépi sorsolások száma.
Felhúztad magad, mert nem nyertél?
Kiemelt kép: MTI / Máthé Zoltán