nlc.hu
Aktuális
Párizsi olimpia: ezüstéremeső és bronz a kajakosoknál

Újabb magyar érmek születtek.

Nagyszerű versenyzéssel ezüstérmet nyert a Nádas Bence, Tótka Sándor kajakos páros 500 méteren a párizsi olimpián. A friss Eb-győztes magyar egység a döntőben jól rajtolt, fél távnál harmadik volt a németek és az ausztrálok mögött, de óriási tempót diktált a táv második felében és végül a második helyen ért célba – tudósított az MTI.

Nádas Bence (elől) és Tótka Sándor - Fotó: MTI/Kovács Tamás

Nádas Bence (elől) és Tótka Sándor – Fotó: MTI/Kovács Tamás

A Nádas, Tótka kajakos páros a magyar küldöttség 14. érmét szerezte a párizsi olimpián.

Nem sokkal előtte ezüst- és bronzérmet nyertek női kajak párosaink ugyanabban a döntőben. Ezüstérmet nyert a Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra kajakos páros 500 méteren a párizsi olimpián.

Csipes Tamara (b) és Gazsó Alida Dóra - Fotó: MTI/Kovács Tamás

Csipes Tamara (b) és Gazsó Alida Dóra – Fotó: MTI/Kovács Tamás

A Pupp Noémi, Fojt Sára kettős pedig nagy izgalmak után a németekkel holtversenyben harmadik lett.

Pupp Noémi (elöl) és Fojt Sára - Fotó: MTI/Kovács Tamás

Pupp Noémi (elöl) és Fojt Sára – Fotó: MTI/Kovács Tamás

Az MTI beszámolója szerint Csipes és Gazsó a táv felénél már 2. volt az új-zélandiak mögött, ezt a pozícióját nagy küzdelemben megőrizte, miközben a 250-nél még 6. Pupp és Fojt fergeteges hajrával zárkózott fel, és a németekkel együtt ér célba. Hosszú percek bizonytalansága után írták ki, hogy holtverseny alakult ki, így a magyarok az ezüst mellett egy bronzot is nyertek.

A két kajakos páros a magyar küldöttség 12. és 13. érmét szerezte a párizsi olimpián.