Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pajzsmirigy

Torolt_felhasznalo_829008
Torolt_felhasznalo_829008
Létrehozva: 2003. augusztus 1. 13:54
Sziasztok!

Talán már hallottátok, hogy az utóbbi években jelentősen emelkedett a pajzsmirigy-megbetegedések, ezen belül is a rosszindulatú daganatok száma!
Nálam közel három éve állapították meg a betegséget!
Szívesen venném azok üzenetét, akik hozzám hasonló cipőben járnak!

Előre is köszönöm!
  1. Torolt_felhasznalo_373962
    Torolt_felhasznalo_373962
    2005. január 20. 17:2535.
    Sziasztok!

    Az egyik ismerősömnek pajzsmirigy műtétje lesz a közeljövőben, ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni egy-két dolgot. Ha tud valaki segítsen privátban, előre is köszönöm! Nagyon fontos lenne!

    Kira
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. október 2. 16:3434.
    Szia!

    Kedves Tőled, és semmi baj, hogy nem keresgélted elő nekem.
    Szerdán voltam vérvételen, 13-án, hétfőn megyek az eredményért. Én is kiváncsi vagyok. Majd megírom. 13-án meg ultrahang.
    De annyit még szeretnék kérdezni, hogy ha a vérvételen nincs semmi gond, akkor minek elmenni ultrahangra?
    előzmény:
    Nyuszjucus (33)
     
  3. 2003. október 2. 08:5633.
    Szia Judiit !

    Igértem, hogy megnézem neked a TSH értéket, de sajnos nem találtam meg a leletet ne haragudj. Biztos megvan valahol, de nem volt türelmem sokáig keresni, mert elég sok a gondom. Bocsi. Azért, ha ráérsz írd meg, hogy télleg a pajzsmirigyeddel volt-e a baj kiváncsi vagyok.
    Jó egészséget neked !
    Üdv:
    előzmény:
    Judiit (32)
     
  4. 2003. szeptember 30. 11:0932.
    Kedves Nyuszjucus!

    Én egy 20 éves lány vagyok és pajzsmirigy alulműködésre gyanakszom. Eddig senki nem erősített meg, de most hogy olvastam a hozzászólásod. . . Szóval ha megduzzad a nyakam és olyan fojtó érzés, az lehet a pajzsmirigytől? Neked a TSH értéked mennyi volt? A héten megyek vérvételre, meg ultrahangra ott miinden kiderül, de ha tudsz és olvasod ezt kérlek válaszolj. . .
    előzmény:
    Nyuszjucus (31)
     
  5. 2003. szeptember 30. 10:4631.
    Szia!
    Engem ez év januárjában műtöttek pajzsmiriggyel. A baloldalit teljesen eltávolították a jobboldaliban pedig voltak ciszták azt kiszedték. Nekem is olyan panazokat okozott, hogy nehezen tudtam már nagyon nyelni, mert nyomta a nyelőcsövemet mindkét oldalon 1 cm hosszban. Feledékeny és nagyon ingerült voltam örökké. Hát mit mondjak nem volt egy kellemes dolog a műtét utáni állapot. 2 hétig olyan volt mikor nyeltem mintha kést nyeltem volna. Aztán lassacskán javult a helyzet. Most hormon gyógyszert kell szednem Letroxot, de eddig hála istennek jók az eredményeim és már alig látszik a vágásom is szépen begyógyult. Üdv:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_304030
    Torolt_felhasznalo_304030
    2003. szeptember 30. 10:4230.
    Hát akkor előre, babára fel! (persze csak gyógyulás után)
    előzmény:
    Sibyl (29)
     
  7. 2003. szeptember 30. 06:4429.
    Szia Pink1000! NEkem májusban derült ki, hogy alulműködésem van. Akkor rájöttem, hogy miért is híztam folyamatosan fogyókúra mellett is, miért voltam állanóan fáradt és kedvtelen. 2-3 hónapja szedem én is a L-thyroxint és olyan mintha kicseréltek volna. Azóta végre eredményesen fogyok (23 kiló 4 év alatt rámjött), újra van kedvem élni és javulok! Az eredményeim bíztatóak.
    Szerintem az ois fontos, hogy kinek mitől lesz a pajzsmirigyével probléma. Nekem egy gyulladás után kezdett kialakulni. Amikor elmentem egy szakdokihoz, azt mondta, hogy életem végéig szednem kell. Most, pár hónap elteltével, már csökkenteni kell a gyógyszer adagot.
    Úgy tudom én is, hogy emellett lehet babát vállalni, mert "természetes" alapanyagú a gyógyszer. Mi megvárjuk, míg maggyógyulok! A vérzésemet egy kicsit megváltoztatta ez a gyógyszer mert eddig 4 hetente 3-4 napig volt, most 3 hetente 7 napig. Pattanások is jönnek ki, de nem érdekel, csak hogy újra egészséges legyek és ne kelljen gyógyszert szednem. Az biztos, hogy ha meggyógyulok, az életben nem veszek be semmi hormon tartalmú szert.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_304030 (24)
     
  8. 2003. szeptember 29. 07:0228.
    Szia Mm78! Tökéletesen igazad van, tényleg vannak egymás ellen ható kúrák, kezelések. A tahiti noni juice teljesen tiszta, kizárólag gyümölcsből készült! Minden gyógyszerkombinációval együtt iható. A daganatos betegségek kezelésének hatását erősíti, a mellékhatásokat pedig erősen csökkenti. Pl azt tapasztaljuk, hogy a sugárkezelés, kemoterápia kevésbé viseli meg a juice fogyasztókat, nem lazulnak ki a fogaik, nem hullik ki a hajuk. Utána nem érzik elesettnek magukat. Mindenkinek jobbulást kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_829008 (22)
     
  9. Torolt_felhasznalo_825741
    Torolt_felhasznalo_825741
    2003. szeptember 24. 13:2327.
    Na, én csak most kezdek félni igazán!!
    Én túlműködéssel kezdtem fél éve. Most gyógyszert szedek, aminek szinte havonta változtatják az adagját, mert hol túl, hol pedig alulműködik. Persze emellett folyamatosan, naponta háromszor szívritmusszabályozó. . .
    De egy hónapja elkezdett növekedni is. Már nyelni is nehezebb. És peraze most műtéttel fenyegetnek. nagyon félek tőle, mert sok esetben nem sikerül jól. Pl. nagyobb részt vesznek ki mint kellenne, aminek eredménye: élethosszig tartó alulműködés + gyógyszer.
    Én most a Dél-Pesti kórházba járok. Van valakinek tapasztalat róla?
    Esetleg tudnátok mondani Mo-n jó szakorvost?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_829008
    Torolt_felhasznalo_829008
    2003. szeptember 24. 12:5126.
    Köszönöm!

    Kb. én is ennyit tudok a vízről, és hallottam, hogy bizonyos daganattípusoknál tényleg hatásos. Mi egyébként mindig úgy rendeltük telefonon, és futárszolgálattal kiküldték. Ami belőlem ellenszenvet váltott ki, hogy akkor is küldtek, amikor nem rendeltünk, és ha nem voltunk otthon, átvetetették a szomszéddal, aki persze segíteni akart! És nem a pénz miatt. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_304030 (25)
     
  11. Torolt_felhasznalo_304030
    Torolt_felhasznalo_304030
    2003. szeptember 24. 09:2725.
    Kedves MM78!

    Olvastam, hogy próbálkoztál a csökkentett deutériumtartalmú víz fogyasztásával is. Annyit tudok erről a termékről, hogy a szervezet folyadékháztartása deutériumból a természetes gyakoriságnak megfelelő koncentrációt tartalmazza. A csökk. D-tartalmú víz ezt a koncentrációt csökkenti le, ezáltal a daganatok természetes környezete megváltozik, nem tudnak növekedni tovább (állítólag). A termék nem kapta meg a gyógyszer engedélyt, viszont kisállatoknál igen.
    Jobbulást kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_829008 (1)
     
  12. Torolt_felhasznalo_304030
    Torolt_felhasznalo_304030
    2003. szeptember 24. 09:1024.
    Sziasztok!

    3 hónapja derült ki, hogy pajzsmirigy alulműködésem van és szednem kell az L-thyroxint. A tüneteim fokozott hajhullás, fáradékonyság, feledékenység és a vérzés elmaradása volt. A párommal már nagyon szeretnénk kisbabát, de így elég nehéz bármit is remélni. Olvastam, hogy rákvirágnak már fél éves kisbabája van. Neked nem voltak ilyen tüneteid? Hogyan sikerült javítani a betegségeden?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425151 (18)
     
  13. Torolt_felhasznalo_129490
    Torolt_felhasznalo_129490
    2003. szeptember 24. 08:4323.
    Szomorce! Mindenképp menj el orvoshoz. Nekem is túlműködésem volt, tavalyelőtt. A tünetek általában: kézremegés (sminkelésnél tűnt fel először), gyorsabb pulzus (egyre rosszabb), hamar elfáradsz, fogyás, pedig egy csomó édességet kívántam, szomjúság, és leginkább még az ingerlékenység. Egyre türelmetlenebb voltam, sírós-hisztis kiakadásaim voltak. A kézremegés folyamatosan kibővült az egész testemre, lábamra (álltam a villamoson és remegtek a lábaim), ha valami picit is felizgatott v. izgultam, remegett már a hangom is. Nagyon rossz volt. Emellett tünet még, hogy rosszul tűröd a meleget. Állandóan melegem volt, izzadtam, télen kinyitott kabátban mentem az utcán. Az egész kb. decemberben kezdődött és február elején voltam orvosnál. Akkor már nagyon zavart az egész, hogy nem tudok uralkodni a tüneteken. Egy barátnőm orvos vidéken, ő rámnézett és "diagnosztizált". Kérdeztem tőle én is, hogy mi lesz, ha nem kezelik, azt mondta, semmi, csak rosszabbodnak a tünetek és 10 év múlva talán meghalok. (Mert a szív nem bírja a fokozott tempót. )
    Amikor dokinál voltam, csináltak mindenféle vizsgálatot, vérvétel, izotópos vizsgálat, ultrahang. Egy gyulladás következtében megnagyobbodott a pajzsmirigyem, ez okozta a túlműködést. Egyébként az egésznek tuti kiváltója lehet a sok stressz (nálam az volt. . ).
    Kaptam gyógyszereket, és kb. fél évig szednem kellett. Nyárra már kutyabajom se volt. A tünetek sok stressz esetén néha visszajönnek, de nagyjából beállt a hormonháztartásom. Azért is örülök, mert a párommal 1-2 éven belül kisbabát szeretnénk, és pajzsmirigy túlműködéssel nem tanácsos a terhesség, mert az is eleinte egyfajta túlműködést fokoz. Nézd meg a linket, amit Beehive adott, én is egy csomó infót szereztem onnan. És ne félj, nem fognak megműteni, először mindenképp gyógyszert kapsz, amitől a legtöbb esetben meggyógyul mindenki (ne ijedj meg, van, hogy egy évig szedni kell, folyamatos kontroll, vérvétel mellett). Menj el a háziorvosodhoz, és ő majd beutal vérvételre. MInél előbb mész, annál több az esélyed, hogy végleg megszűntethető a dolog gyógyszerrel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_829008
    Torolt_felhasznalo_829008
    2003. szeptember 24. 07:4822.
    Kedves pacó!

    Nagyon köszönöm!
    Azt nem mondanám, hogy változás állt be az állapotomban, elvileg pont azért hagyták abba a kezeléseket, mert "stagnálok", vagyis tünet- és panaszmenetes vagyok. Tulajdonképpen csodálkozom, hogy milyen sokan vannak azok, akiknek nem sikerül a pajzsmirigyműködést beállítani, mintha ebben az országban egyáltalán nem lennének hozzáértő orvosok.
    Én azért kicsit félek a természetgyógyászattól is, bizonyos dolgokról hallottam pl. , hogy hagyományos kezelések mellett egyáltalán nem szabad fogyasztani.

    M
    előzmény:
    pacó (20)
     
  15. 2003. szeptember 23. 08:2121.
    Kedves Virag!
    kerlek, irnal tobb infot a muncheni dokirol es a "csodaszerrol"?
    a noverem lanya erintett a betegsegben, Ot is megmutottek, de az allapota csak atmenetileg javult.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_102855 (16)
     
  16. 2003. szeptember 23. 08:1620.
    Szia Mm78!
    Hogy alakult az állapotod? Ha nincs javulás, kérlek írj priviben, sok jó hírem van a noniról!
    Jobbulást kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_829008 (15)
     
  17. 2003. augusztus 27. 23:4119.
    szomorce, itt találhatsz némi infot: http://www. konzilium. hu/pajzsm. htm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_580217 (17)
     
  18. Torolt_felhasznalo_425151
    Torolt_felhasznalo_425151
    2003. augusztus 26. 16:4118.
    Sziasztok,
    nekem 8 éve nem máködik a pajzsmirigyem. Akkor volt egy pm-gyulladásom, nem tudják, hogy mitől. Megvizsgáltak, és kiderült, hogy a gyulladásban elhaltak a sejtek, és leállt a működése. Azóta L-thyroxint szedek, minden nap. Kicsit fáradékonyabb, fázósabb vagyok az átlagnál, és meghíztam akkor úgy 10 kilónyit, de más bajom nincsen. Kivéve, hogy miden nap be kell vennem ezt a tablettát, amit előszeretettel felejtek el.
    Nemrég szültem, van egy féléves kislányom. A terhesség alatt se volt gondom, csak havonta kellett ellenőrizni, és emelni az adagon egyszer. A babának szerencsére egyelőre semmi baja.

    Nekem is elküldhetnétek priviben a honlap címét, ahol utána lehet nézni a csodaszereknek. Köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_580217
    Torolt_felhasznalo_580217
    2003. augusztus 24. 20:4217.
    Sziasztok! Most voltam egy természetgyógyásznál, túlműködésem van, azt mondja. Mik a tünetek? Leírja nekem valaki? Hány évig lehet éldegélni evvel a túlműködéssel, és milyen minőségben?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. augusztus 19. 23:3716.
    Sziasztok! Én 6 éve betegedtem meg, túlműködésem volt. Megműtöttek, a műtét után ismét elkezdett túlműködni, nagyon megijedtem. Hosszú történet hogy milyen úton-módon, de kimentem egy Müncheni orvoshoz. Alaposan kivizsgált, majd adott egy CARBIMAZOL nevű gyógyszert. 3 évig szedtem, teljesen rendbejött minden hormonértékem. Olvastam a hozzászólásaitokat, sajnos nem sokan számoltok be gyógyulásról. Ha megtehetitek, menjetek minden pajzsmirigybetegséggel külföldi orvoshoz!!!! Rémisztő tapasztalataim vannak az itthoni endokrinológusokkal! A gyógyszerek amiket adnak csak tüneti kezelésre jók-néha arra sem-nem az alapbetegséget gyógyítják. Szívesen megosztom veletek további tapasztalataimat. Ez a betegség nagyon alattomos, egyik végletből a másikba csapódhat. Higgyetek nekem, sok szörnyűségen mentem keresztül!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_829008
    Torolt_felhasznalo_829008
    2003. augusztus 2. 08:3015.
    Sziasztok!

    Köszi a rengeteg hozzászólást, és tanácsot!
    Az neten tényleg nincs sok dolog a rosszindulatú daganattal kapcsolatban, ami van, azt már mind megtaláltam (sajnos)! - szívesen megírom hol lehet utánanézni, ha valakinek szüksége lenne rá.
    Kicsit szkeptikus vagyok a természetgyógyászattal kapcsolatosan, persze lehet, hogy ez az orvosaim hatása! A műtét után a családom itatta velem a deutériumos vizet, de aztán abbahagytam azt is, valahogy nem hiszem, hogy a tüdőmön lévő áttétek attól "eltűnnek".


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_829008
    Torolt_felhasznalo_829008
    2003. augusztus 2. 08:2114.
    Szia!

    Sajnos nálam totális pajzsmirigy eltávolítást kellett alkalmazni, így mindenképpen szükségem van a gyógyszerre. Ha nálad csak egy részét távolították el (pl. csak az egyik lebenyt) akkor elvileg nincs gond, mert a másik átveszi a funkciót, és rendesen termelődik a hormon tovább!
    előzmény:
    a790925 (9)
     
  23. Torolt_felhasznalo_807404
    Torolt_felhasznalo_807404
    2003. augusztus 1. 20:3913.
    Beehive,
    koszi a cimet a priviben, atolvasgatom!!!
    előzmény:
    Beehive (11)
     
  24. Torolt_felhasznalo_807404
    Torolt_felhasznalo_807404
    2003. augusztus 1. 20:3812.
    Pacó,
    en meg sohasem hallottam errol az italrol. Hol lehet kapni?
    előzmény:
    pacó (8)
     

Címlap

top