Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hepatitisz B betegek

baba1baba2
Létrehozva: 2009. május 31. 10:00

Arra lennek kivancsi, van koztetek valaki , aki Hepatitisz B hordozo?

 

Es milyen kezeles alatt all?

 

Hogyan reagall ra a szervezete?

 

Kosziek minden hozzaszolast.Szep hetveget kivanok

  1. 2010. február 25. 14:5513.

    Ezért írtam, hogy ha az ember csak ezen törné a fejét akkor nyilván beleőrülne :)

     

    Persze az a fontos ,hogy a közvetlen veszélyt kivédjük példa rá az alap betegségünk.

     

    De azért ami kicsit távolabbi környezetünkben van azért az is óvatosságra int. Ezen felül nyilván csak akkor oltatnám be magam ha valahova utaznék ahova szükséges  

    előzmény:
    Natviva (12)
    2010-02-25  14:44
  2. 2010. február 25. 14:4412.

    Vannak azok a betegségek, amik életmódunkból adódóan nálunk nem fertőznek, mert "tisztábban" élünk. Ezek nem a csepfertőzéssel terjedő dolgok, hanem mondjuk nem tiszta élelmiszerrel stb. Vagy pl. Maláriától nem nagyon van félnivalód itthon. De ha neked megnyugtatóbb, hogy be vagy ellene oltva...szíved joga. :) De fölösleges.

    Nézz előbb utána, fölöslegesen ne szórd a pénzed vakcinákra a félelmeid miatt, inkább olvass utána előbb.

    előzmény:
    Kiss_Virag (11)
    2010-02-25  13:04
  3. 2010. február 25. 13:0411.
    Én azért nem tudok megnyugodni attól, hogy   azért mert itt nálunk nem kell félni bizonyos betegségektől, akkor azokkkal szemben nem vagyunk veszélyben....21. századaban élünk mindenki viszi szerteszélyel a bajait a világban. De persze ha csak ezen járna az agya az embernek, hogy mikor miylen betegséget kap el esélye se lenne a normális életre.
    előzmény:
    Natviva (10)
    2010-02-25  12:25
  4. 2010. február 25. 12:2510.

    Ezekszerint nem kötelező?

    Én amúgy csak A, B ellen vagyok, C ellen nem, de ez mifelénk nem is szükséges. A C típusútól csak keletebbre tőlünk kell félni. Ha mondjuk sokat utazgatnék, biztos azzal is beoltatnám magam.

    Mondjuk Itthon is látni néhány annyira gusztustalan embert... akkor látom igazán ezeknek értelmét.

    előzmény:
    Kiss_Virag (9)
    2010-02-25  11:38
  5. 2010. február 25. 11:389.

    Én is bevagyok oltva heppatitis ellen, de sajna ez nem mindenkire igaz :(

     

    Nagyon fontos lenne, hogy eljusson az emberek tudatáig mennyire fontos a kihasználni a  fejlődés csodáit. Mindent nem lehet kötelezővé tenni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  6. 2010. február 25. 10:418.
    Nem kötelző a Hepatitis elleni védőoltás? Legalábbis az A-B elleni? Én szerintem be vagyok oltva ellene, sőt még ilyen emlékeztető oltást is kaptam. Vagy nem kötelező?
    előzmény:
    geresik (7)
    2010-02-17  15:16
  7. 2010. február 17. 15:167.

    őszinte részvétem..

    ezért is kéne nagyobb figyelmet fordítani a hepatitis elleni védőoltásokra,hogy ne fordulhassanak elő ilyen esetek.

    előzmény:
    baba1baba2 (6)
    2010-02-17  13:42
  8. 2010. február 17. 13:426.

    Szia, koszi a leirast.

     

    De...sajnos mar nem ervenyes, mert Edesapam meghalt 2009. januar 1-en .:(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_968753 (2)
    2010-02-17  10:16
  9. Torolt_felhasznalo_322734
    Torolt_felhasznalo_322734
    2010. február 17. 11:145.

    Szia!

     

    Nagyon érdekes egy megközelítése ez egy ilyen vírus bemutatásának a vírus saját maga mondja el hogy ki ő mi ő.... Nekem tetszik, mert így hátha sokan észbe kapnak hogy ez komoly veszély és tesznek ellene. az 500-700 millió az biztos hogy csak elírás különben nagy gondban lenne az emberiség :) az a Wikipedia szerint 500-700 ezer ami már szerintem reális.

    előzmény:
    geresik (3)
    2010-02-17  10:35
  10. Torolt_felhasznalo_968753
    Torolt_felhasznalo_968753
    2010. február 17. 11:114.
    Egy betegségekkel foglalkozó oldalról szedtem a leírást, ahol minden közveszélyes bacit "meginterjúvoltak". Valószínűleg elírásról van szó, utánanézek!
    előzmény:
    geresik (3)
    2010-02-17  10:35
  11. 2010. február 17. 10:353.

    Sziasztok!

    Érdekes és tanulságos a leírás(vagyis "interjú") amit belinkeltél! Viszon az évi 500-700millió megbetegedés nekem elsőre rengetegnek tűnt,ezért utána olvastam... Nem tudom te milyen forrásból másoltad ki,én a wikin néztem ott 500-700ezer megbetegedésről írnak. Nem mondom,hogy ez a legbiztosabb forrás,de sztem reálisabb mint az 500-700 millió.. Gondoljatok bele, évente minden tizedik ember hepatits B-ben halna meg..

    Te hol találtad amúgy ezt a leírás?

    Ha bárkinek van esetleg biztosabb információja akkor megírhatnátok!

    köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_968753 (2)
    2010-02-17  10:16
  12. Torolt_felhasznalo_968753
    Torolt_felhasznalo_968753
    2010. február 17. 10:162.

    Szia láttam, hogy nem sokaktól kaptál választ, nem tudom aktuális e még, de gondoltam küldök pár hasznos sort a hepatitis-ről, bár gondolom már millió oldalt átolvastál, azért hátha segít valamit abban, hogy kiokosodj a témában. Szóval itt 'egy interjú, amit a hepatitis B vírussal készítettek':

     

    Hepatitis B (vírus)
    Több mint 2 milliárd megbetegedés, ebből mintegy 360 millió krónikus betegség, évi 500-700 millió haláleset.  Fertőzőképessége 10-szer nagyobb, mint az AIDS-et okozó HIV vírusé. Ez a Hepatitis B aktája, mely a májat támadja meg, gyakran akut és krónikus betegségeket okozva.

    Hogyan képes ennyi embert megölni?
    Hepatitis B: Sikerem első titka az emberekben rejlik. Habár van ellenem védőoltás, ami 95%-ban hatékony, nem vesznek komolyan áldozataim és nem oltatják be magukat. A másik fegyverem a szövődmény.
    A krónikus Hepatitis B-ben szenvedőknél nagy eséllyel alakul ki májzsugor és májrák, ami halálhoz vezet.

    Hogyan terjed?
    Hepatitis B: Vérrel és testnedvekkel. Szeretek szex közben fertőzni, vagy amikor az emberek széppé akarják tenni magukat: manikűr, pedikűr, tetoválás, percing. Elég, ha fertőzött az olló vagy a tű és én máris ott vagyok az új testben. Persze vérátömlesztés során is fertőzhetek, nagyon hatásos módszer.

    Honnan lehet Önt felismerni?

    Hepatitis B: Nem vagyok az szégyenlős fajta, szeretem, ha könnyen felismernek. Ezért besárgítom a bőrt
    és a szemfehérjét. Az áldozataim vizelete sötét, fáradtak, levertek és hasüregi fájdalmuk van.

    Kiknek kell leginkább tartani Öntől?

    Hepatitis B: Minden embernek, aki nem kapta meg a védőoltást. De, mint minden bűnözőnek, nekem is vannak kedvenceim. Szeretem a szabados szexuális életet élőket, a Hepatitis B-vel már fertőzött egyedek partnereit, családtagjait, a drog használókat (akik injekciós tűt használnak), a vérrel és vértermékkel dolgozókat és egészségügyi dolgozókat, a transzplantációban résztvevőket és természetesen az utazókat. 

     

     

    előzmény:
    baba1baba2 (1)
    2009-05-31  10:00

Címlap

top