Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ínhüvelygyulladás???

Adrus
Létrehozva: 2010. szeptember 3. 16:04
Sziasztok! Van egy kis problémám. Január óta rendszeresen edzem, ez heti több alkalmat jelent. Február vége óta van gond a jobb csuklómmal. Megpróbálom leírni a problémát. Fekvőtámaszozás közben fáj a jobb csuklóm és a gyakorlat után még jópár óráig, majd elmúlik. De bármilyen olyan tevékenységnél előjön ez, aminél a csuklóm olyan helyzetbe kerül mint fekvőtámaszozásnál, azaz 90 fokos hajlításban. A fájdalom a kézfejem csontjánál van végig (annál a csontnál,amia középső ujjamból indul ki)A kérdésem az lenne, hogy ez ínhüvelygyulladás? Többen mondták már , hogy az, orvosnál még nem voltam, hiszen nem fáj állandóan, el is múlik, de minden egyes edzés után előjön. Puklim nincs. Jövőhéten meglátogatok egy szakrendelést, de azért kíváncsi lennék mit mondtok. Nem orvosokat keresek a neten, csak véleményekre vagyok kíváncsi, hátha volt már másnak is ilyen
  1. 2010. szeptember 3. 16:578.
    köszönöm, ez profi volt
    előzmény:
    enci001 (7)
    2010-09-03  16:53
  2. 2010. szeptember 3. 16:537.

    Valószínű, hogy ínhüvelygyulladás.

    De mivel nem a munkában kötelező műveletek közben fáj, hanem fekvőtámasznál- nem kéne erőltetni, helyette jav. más, ami nem okoz panaszt.

    Kéztő-alagút sy-nál a tenyéri ér/idegképletek szorulnak, és nem csak speciális mozdulatnál van panasz, meg nem egy ujjra lokalizálódik és más tünetei is vannak. És akkor romlik a panasz-fájdalom- , ha a két kezet a csuklóban 90 fokban behajlitva összenyomja a beteg a kezeit- egy percen belül többnyire előjönnek a panaszok.  (ilyenkor szűkül a carpalis alagút) Fevőtámasznál pont fordítva feszül a kéz, ez is a carpalis a. sy. ellen szól.

    De hátha kímélve panaszmentes leszel, és az lenne a legjobb . Ha kíméled de mégis fáj, akkor meg tényleg orvos jav. (ha jó, akkor körzeti, ha nem, akkor otopéd- ő spécibb abban , hogy mi a gond és mit tegyél)

     

    előzmény:
    Adrus (1)
    2010-09-03  16:04
  3. 2010. szeptember 3. 16:406.

    Szia!

     

    Nekem hasonló problémám van, nálam kéztőalagút-szindrómát állapítottak meg, vagyis azt, hogy a "lyuk", amiben az idegek a csuklóba léptek kicsit túl szűk. 

     

    Nekem a finom nyújtás segít és néha bekenem sportkrémmel, hogy ne gyulladjon be. Ha nehezebbet kell emelnem, vagy sokáig, akkor bektöm vagy merevítős csuklószorítót teszek fel, fekvőtámaszt pedig ökölre támaszkodva csinálok. Mióta figyelek rá, csak néha érzem egy kicsit.

     

    Mondták, hogy műttessem meg, de egyelőre elvagyok.

    előzmény:
    Adrus (1)
    2010-09-03  16:04
  4. 2010. szeptember 3. 16:195.
    Mutasd meg egy orvosnak. egyébként pihentetned kell, valszeg ez a fekvőtámasz nem nagyon kéne neki. Ha tovább terheled, ez egyre rosszabb lesz, egészen addig romolhat, míg végül már mozdítani sem fogod tudni az izületet.
    előzmény:
    Adrus (1)
    2010-09-03  16:04
  5. 2010. szeptember 3. 16:184.
    én februártól rendőrnek tanulok, szóval lesz megerőltetés rendesen, addig helyre akarom hozni vagy hozatni, egyébként ropog is :s
    előzmény:
    Szellőlány (3)
    2010-09-03  16:16
  6. 2010. szeptember 3. 16:163.

    Na nekem mindkét csuklóm ilyen, az egyiket operálták is a "puklival" a másikon még nem kellett (ott nem jön ki olyan erôsen, idônként el is múlik).

     

    De én se bírom jól a fekvôtámaszt meg semmi olyat, ami megterhelô a kéznek meg a csuklónak (tésztát se tudok gyúrni meg kézzel mittomén tejszínt felverni).

     

    Ezen nem is fog változtatni egy orvos se soha, az ortopéd azt mondta, hogy akkor ne erôltessem, kész.

    előzmény:
    Adrus (1)
    2010-09-03  16:04
  7. 2010. szeptember 3. 16:142.

    Az inhüvelygyulladás ha van, folyamatosan fáj, szerintem.

    Egyébként kezdeti stádiumban jegeléssel és Flector tapasszal egész jól kezelhető. Esetleg próbáld ki te is.

     

    Ha ettől sem szűnik meg a probléma, egy röntgen nem árt.

    előzmény:
    Adrus (1)
    2010-09-03  16:04

Címlap

top