Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A láthatatlan Tolvaj!

Torrenti
Létrehozva: 2019. december 9. 10:48

Sziasztok,


 


 


 


 


 


 


 


A napokban olvastam a történetet miszerint egyre többen élnek vissza az érintős kártyák adta lehetőségekkel. Felmerült bennem a kérdés, hogy a nagy technológiai fejlődés milyen csapdákat rejt... Pl az érintős kártya... Mi van ha valaki egy terminállal a kezében a villamoson "zsebeli ki" gyanútlan áldozatait...


 


 


 


 


 


 


 


Egy kis utánajárással már meg is találtam, hogy ez bizony valós veszély lehet...


 


 


 


Több féle megoldás léteik, nekem egyenlőre ez a meggyőző:


 


 


 


https://www.bagbox.hu/bagbox-taska-blog/paypass-bankkart ya-adatlopas-ellen-rfid-vedelem-a-megoldas-30


 


 


 


A videó elég jól bemutatja miért fontos a megfelelő védelem...


 


 


 


Volt már valakinek ilyen tapasztalata?


 


 


 


 


 


 


 


T.E.

  1. 2019. december 13. 16:397.

    Ez nem így van, illetve bankonként más és más. A K&H-nál pl. 15000 forintonként kér kódot, az OTP-nél soha. Akárhányszor vásárolhatnak a kártyával, ha ötezer alatt van a végösszeg. Persze lehet sms-értesítést beállítani (azt hiszem 27 Ft/üzenet) minden vásárlásról, egyébként pedig figyelni kell a folyószámlát.


    A bankkártyamásolás szerintem eléggé életszerűtlen: közel kell tartani a mobiltelefont 5-6 centire a kártyától, ami a táskában lapul - ezt senki se veszi észre? Pláne ha nyakba akasztott tartóban van, akkor körbepásztázza a kártyatulajdonost?

    előzmény:
    szizsuzsóka (6)
    2019-12-11  05:49
  2. 2019. december 11. 05:496.

    5000 b(ötezer ) forint feletti vásárlásnál kell PIN kód .- Kisebb vásárlásoknál, 5000 alatt 5x vásárolhatsz nélküle, hatodik vásárlást már csak kóddal fogadja el. Tehát a tolvaj 25 ezer forinttal károsíthat meg , ha nem mellékeled a kódodat .

  3. 2019. december 10. 17:195.

    Mi ez itt, reklámcikk vagy mi? Jó, akkor én is hozok egy hasznos linket:


    https://makay.net/otp-paypass-hacker-nfc


    Semmi különös lopásgátló táska, pénztárca, semmi nem kell, csak konyhai alufóliába csomagolni a bankkártyát.


  4. 2019. december 9. 13:344.

    Ha már linkelgetünk: EBBŐL


    az egész családot megvéded 990-ért;-)


    Amúgy -elméletileg- miért ne próbálhatnák online leolvasóval -max. 4999 forintra beállítva a vásárlást- végigsimítani az elérhető táskákat, hátha elég közel van a kártya a leolvasásához?

  5. 2019. december 9. 11:423.

    "...Mi van ha valaki egy terminállal a kezében a villamoson "zsebeli ki" gyanútlan áldozatait...  +


     


    ezt hogy is gondoltad ?

  6. 2019. december 9. 11:372.

    A bank kartyaval valo fizetes  kenyelmes fizetoeszkoz . Valljuk be. Nem kell penzt hurcolasznod magaddal.


    Nincs olyan rendszer ami fel ne lehet/ne torni ezt a hulye is tudja.


    Jogod van PIN koddal hasznalni annak ellenere hogy erintos.


    Elhetsz vele. /bar ez bankokent naponta limitalt lehetoseget biztosit /

Címlap

top