Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Zsigereimben érzem...

Torolt_felhasznalo_188222
Torolt_felhasznalo_188222
Létrehozva: 2004. október 5. 09:30
Sziasztok!

"Érzem a zsigereimben" - ismeritek ezt az érzést? Amikor nem tudjátok megmagyarázni, miért és honnan, de mégis jön egy érzés: valami történni fog, valakiről hír érkezik.
A gondom az, hogy szokott ilyen érzésem lenni, pár napon belül meg is jön a visszaigazolás. És most megint van, azt érzem, hogy valakivel, aki korábban fontos volt, beszélgetnem kellene. De nem is vagyunk már beszélőviszonyban. És nem tudom, mit kezdjek ezzel az érzéssel. Kezdem tehernek érezni ezt a megérzésesdit, de nem tudok tudomást nem venni róla.

Van valakinek ötlete, tapasztalata, tanácsa, mit lehet ezzel a helyzettel kezdeni? Teljesen ráül a gondolataimra, pedig most más fontosabbnak tűnő dolgaim is lennének.... Vagy épp azért ül rá, mert ez is tényleg fontos lenne???
  1. Torolt_felhasznalo_211832
    Torolt_felhasznalo_211832
    2004. október 5. 12:0418.
    Próbálj meg kikapcsolódni, mozi, séta barátokkal, dumálás, aztán hátha hamar elmúlik! Ha meg nem ér rá senki, nézd meg a kedvenc fimed/filmjeid otthon, akár egymás után, vagy vedd fel a kedvenc sorozatod!
    Szia!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (17)
     
  2. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. október 5. 11:5217.
    Engem nem zavar, hogy nem tartjuk a kapcsolatot, épp azért nem, mert jó nagy balhék közepette váltunk el. Épp ezért nem értem, miért jött ez az érzés, mintha valami hamarosan történne, vagy történnie kellene. Nem olyan, hogy figyelmeztetni kell, nehogy baja essen, vagy lássam, hogy van (szerintem jól elvan, mint ahogy én is), épp ez a gond, hogy nem tudom pontosan, miért és minek a kapcsán kellene beszélgetnünk (szerintem nem is vagyunk képesek higgadtan kommunikálni egymással).
    Ez állati idegesítő, hogy nem tudom, miért jött ez most, találkozni nem szívesen találkoznék vele.
    Lehet, hogy kivárom azt a pár napot, amíg kiderül, már megint miért jöttek ezek a fura érzések, aztán ha akkor is úgy tűnik, talán tényleg meg kéne próbálni beszélgetni vele, csak szűnjön már meg ez a hülye érzés. . . . . . .
    előzmény:
    Elle. (16)
     
  3. Torolt_felhasznalo_211832
    Torolt_felhasznalo_211832
    2004. október 5. 11:3916.
    Lehet, hogy csak az hiányzik, hogy régebben egy pár voltatok, osztoztatok mindenen, most meg. . . Hát ez nehéz, nálam az ilyen nem nagyon múlik el évek múlva sem. Szerintem érthetö is, hogy azokkal az emberekkel, akikkel ilyen közeli kapcsolatba kerülünk, szívesen tartanánk késöbb is valamiféle kapcsolatot. Csakhogy ez nem ilyen könnyü. Velem egyik exem se akar kommunikálni. El kell fogadnom, mást nem tudok tenni, talán egyszerübb is így. Néha a család/barátok hoznak és talán visznek is hireket, de több nincs.
    Nem tudsz valahogy megnyugodni? Kiírni magadból? Mással beszélni róla? Ha nem kívánod magát a találkozást, akkor nem lenne könnyü véghezvinned se.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (15)
     
  4. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. október 5. 11:2015.
    Jól emlékszel, de a helyzet az, hogy épp a történtek miatt vonakodom felvennni vele a kapcsolatot. Mert szívem szerint nem találkoznék-beszélnék vele semmikor, semmiről, és épp ez zavar. Fél éjszaka nem aludtam, felébredtem, és eszembe jutott, amit az 5. hsz-ban írtam. És ez a fura, hogy nem kettőnkről érzem, hogy beszélni kell, hanem teljesen más dolgokról. Amikhez tulképpen semmi közöm, és nem is akartam foglalkozni vele, hisz az ő dolga.
    előzmény:
    Lucia75 (14)
     
  5. 2004. október 5. 11:1014.
    Piszine! lehet, hogy rosszul emlékszem, de ha jól , és a volt pároddal érzed, hogy beszélned kellene, akkor nem lehet, hogy egyszerűen még nem tudtad lezárni az ügyet a lelkedben, és "csináltál" magadnak egy ilyen érzést, hogy magadnak is megindokold, hogy miért akarsz vele beszélni?? Bocs, ha nem erről van szó, csak féltelek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (11)
     
  6. 2004. október 5. 10:5713.
    áááá eszembe jutott valami:
    (Lehet, hogy kicsit happiendesen fog kinézni, de leírom)

    általános iskolában volt egy osztálytársam, aki egyben a legjobb barátnőm volt. Aztán más-más középsuliba kerültünk, és új barátaink lettek. Én folyamatosan kerestem a társaságát, ő az enyémet szinte alig.
    Aztán egyszer írt egy levelet (személyesen szerintem nem merte volna elmondani), hogy miért nem veszem észre magam, hogy mennyire zavarom őt, stb, stb, és már nem szeretne többet találkozni velem.

    Eltelt 3-4 év, egyszer még eljött hozzám, hogy beszélgessünk, de olyan gyerekek voltunk akkor is, nem igazán jött helyre a régi barátság.

    még plusz 2 év, és egy nyaralás alkalmával csipog a telefonom: sms:
    a szövege:

    szia xy vagyok. Tudom, hogy a régi dolgokat tudjuk eltörölni, de talán találkozhatnánk, beszélgethetnénk egyet, és talán újra barátok lehetnénk.

    Nem írta le a vezeték nevét, nem tudtam, hogy pontosan kiről van szó, ezért visszahívtam. Hát a szívem majd kiugrott úgy örültem, hogy megkeresett. pedig ő is sokat agyalt azon, hogy hogyan közelítsen meg, merjen-e lépni.
    ez 3 éve volt. Most szeptemberben volt az esküvőjük, és én voltam az egyik koszorúslánya. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (8)
     
  7. Torolt_felhasznalo_211832
    Torolt_felhasznalo_211832
    2004. október 5. 10:5612.
    A csak úgyra hiheti azt, hogy 2tökröl akarsz beszélni. Viszont nem olyan rossz az se, mert miért kellene annyit magyarázkodni. Ha felhívod, szerintem kérdezd meg, hogy hogy van, hogy nem talákozna-e szívesen Veled, aztán a szitu eldönteni, hogy csak úgy-ot mondasz, vagy valami hosszabbat. Szerinted?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (11)
     
  8. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. október 5. 10:4711.
    Hát igen, ez a kérdés, hogy mondjak-e valami ürügyet, amiért beszélnünk kéne, vagy a "csak úgy"-típust mondjam, ahogy Te írtad.
    előzmény:
    Elle. (9)
     
  9. Torolt_felhasznalo_211832
    Torolt_felhasznalo_211832
    2004. október 5. 10:4710.
    Ja, és ne félj, nagyon szép gesztus, hogy érdekel, hogy mi van vele. Ha nem tudja értékelni, az elég szomorú. A hogyanra: smsnél nem kapsz egyböl választ, mondjuk akkor tud gondolkodni is (néha az se rossz :-)), telefonban viszont egyböl tudod, mi van. Szóval nagy levegö, mosoly az arcra és hívd fel. Szorětok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (8)
     
  10. Torolt_felhasznalo_211832
    Torolt_felhasznalo_211832
    2004. október 5. 10:449.
    Szia! Szerintem nem kell nagy feneket keríteni, ö is tudja, hogy hónapok óta nem beszéltetek, ezt felesleges megemlíteni. Kérdezd meg egyszerüen, hogy van-e kedve találkozni és beszélgetni. Csak készülj fel rá, hogy nem biztos, hogy lesz kedve. Esetleg ha nemet mond, mondhatod neki még, hogy te szeretnél vele találkozni, esetleg késöbb is, ha meggondolja magát, hívjon. Meg is nyugtathatod, hogy nem 2tökröl akarsz beszélgetni, hanem csak úgy. Ha nem érdekli ez sem, akkor sajnos nem tudsz mit tenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (3)
     
  11. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. október 5. 10:438.
    Nem tudom, lehet, hogy igazad van, de olyan nehéz. . . . . persze, egy próbát megér, de nem tudom, hogyan kéne kivitelezni, most ezen agyalok.
    előzmény:
    happyday6 (7)
     
  12. 2004. október 5. 10:317.
    igazán nem akarok vészmadár lenni, de nem ez lenne az első eset; hogy mondjuk kaptatok egy "utolsó esélyt" arra, hogy tisztázzátok a kettőtök kapcsolatát, mielőtt még túl késő lenne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (5)
     
  13. 2004. október 5. 10:296.
    Helló!

    vannak már nem túl személyes megkeresési módok sms, email, csak kérdezd meg mizújs', ha kapva kap az alkalmon már nincs több kérdés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (3)
     
  14. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. október 5. 10:265.
    Dehogy nincs, hogyne lenne, haragudott rám, talán még most is haragszik (na jó, nem talán, biztos). De eddig csak olyanokat éreztem vele kapcsolatban, amik hangulati elemek voltak: letörtség, szomorúság, depi, ezekről jött is a hír pár nap múlva, hogy ilyen a kedve.
    De most az van, hogy beszélgetnem kéne vele, az életéről, a családi kapcsolatairól, egyszóval: nem a kettőnk dolgáról.
    előzmény:
    happyday6 (4)
     
  15. 2004. október 5. 10:234.
    nincs valami lezáratlan ügyetek? nem haragudtatok meg valamiért egymásra?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (3)
     
  16. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. október 5. 10:203.
    Igen, de hogy kellene ezt intézni? Szia, hónapok óta nem beszéltünk, e azt érzem, hogy beszélgetnünk, kéne, nem tudom miről, nem tudom miért. Mikor érsz rá?

    Körberöhögne, de minimum flúgosnak tartana. Én is úgy érzem, hogy valamiért fontos ez, de nem tudom miért, és hogyan kellene ezt az egészet lerendezni. . . .
    előzmény:
    viktoria22 (2)
     
  17. 2004. október 5. 10:042.
    Szia!
    Nekem nem túl gyakran vannak ilyen megérzéseim. Szerintem, rendezned kell a dolgokat a belső hang szerint, mert úgysem hagy békén. Valamiért a további életedhez fontos ez a lépés. Ezt Te még nem látod be. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (1)
     

Címlap

top