Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyás agykontrollal

Torolt_felhasznalo_166744
Torolt_felhasznalo_166744
Létrehozva: 2004. október 31. 08:23
Abban szeretném kérni az agykontrollosok segítségét, hogy ki milyen technikát, ill. képet képzelt el, hogy segítse a fogyását, nem vagyok éhes, de ehetnékem van , onnan foggyak ahonnan szeretném, stb. Tervezem, hogy a jelentkezők egy megbeszélt időpontban egyszerre programozzunk egymás sikeréért. Várom a segítségeteket, hogy segíthessünk egymáson.
  1. Torolt_felhasznalo_916795
    Torolt_felhasznalo_916795
    2004. november 27. 22:1085.
    Szerintem, minden a vilagon agykontrol! Ha nem tudja valaki az agya't kontrollalni, akkor az, (sajnos. . . . ) egy nagyon gyenge valaki. Fogyas, tornaszas, tanulas, stb. stb. . . MINDEN agykontroltol fugg. Az egesz elet csakis attol fugg!!
    Ha le akarok fogyni---akkor abban a pillanatban amikor etelre gondolok, csinalok valamit ami elfoglal annyira, hogy elfelejtem az etelt.
    Szerintem azert nagyon rosszak azok a dietak is, ahol folyton szamolni kell a caloriakat, meg figyelni egesz nap, hogy mit eszel vagy mit nem. . . mert akkor folyton az etelen jar az eszed. NEM KELL gondolni ra!!!
    sok szerencset! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. november 27. 21:2184.
    Reggel óta kicsit lehiggadtam :) Ez a hét azt bizonyítja, hogy pusztán agykontrollal fogyni nem lehet. Vagy sokkal többet kell programozni, mert én most igazán nem vittem túlzásba. . . Szerintem bétában is tenni kell az ügyért, és programozással erősíteni alfában az eredményt. Ma nincs lehetőségem tornázni, de remélem holnap sikerül. Mostantól 1 hétig update szerint vacsizom, minden nap programozok alfában is, és minimum egyszer tornázom a héten. A cél a továbbra is a 73 vagy kevesebb kiló.
    Katy
    előzmény:
    9bohoka (83)
     
  3. Torolt_felhasznalo_166744
    Torolt_felhasznalo_166744
    2004. november 27. 15:4183.
    Szia!
    Nem tudom miért, de nekem se működik, még a fogyót sem sikerül tartanom igazán, pedig már annyi mindenre használtam, és működött az agykontroll nekem. Igaz egyszer már próbáltam vele fogyni és akkor se jött össze, így a negatív tapasztalat nem növelte a hitemet és elvárásomat.
    előzmény:
    katy27 (82)
     
  4. 2004. november 27. 08:5782.
    Sziasztok!
    Asszem én kiszállok ebből az agykontrollos fogyókúra dologból, kamu az egész, nemhogy fogytam volna de hízatam:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. november 26. 20:3681.
    Ja, azt elfelejtettem, hogy minden kajálásnál (főleg a sütiknél) elmondom, hogy "minden egyes falattól fogyok, és nem hízom" :-)
    Katy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597100 (80)
     
  6. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2004. november 26. 19:1380.
    Hát én ettem. . . . jól esett, de egy cseppet se fog hízlalni. . . . .
    No félre a viccet, valami nátha vagy ilyesmi környékez, így olyan "evős" lettem, de én is csinálgatom és azért menni fog. .
    Jó programozást!!!!!!!
    előzmény:
    katy27 (79)
     
  7. 2004. november 26. 18:5579.
    Sziasztok!
    Ki hogy halad? Én 4-5 napja azt szuggerálom magamnak, hogy hétvégére 73 kiló leszek. Ez fél kiló leadását jeleni, az nem sok, remélem sikerül. Holnap reggel "ugrik a majom a vízbe", majd megírom az eredményt. Sőt, azt is hozzá szoktam tenni ehhez a "mantrához", hogy jövő7 végére pedig72, karácsonyra kevesebb, mint 70. Alfában nem nagyon volt időm nappal programozni, esénként pedig olyan álmos voltam, hogy percek alatt elaludtam, de ma szakítok rá időt. Azért is különleges ez a kísérlet, mert csak bétás programozásra alapul.
    Egyre karcsúbban! :)
    Katy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_222271
    Torolt_felhasznalo_222271
    2004. november 23. 11:4978.
    Valaki elárulná, hogy milyen a "vizes" programozás, ami ilyen jó eredménnyel működik? Hátha nekem is fog. :))
    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_222271
    Torolt_felhasznalo_222271
    2004. november 23. 11:4877.
    Valaki beavatna, hogy milyen az a vizes programozás, ami ilyen jó eredménnyel működik.
    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. november 22. 21:5076.
    Sziasztok!
    Én egyelőre nem mérlegelem magamat, Norbi szerint egy napon belül lehet akár 1-2 kiló eltérés is a vízvisszatartástól függően, ezért szerinte havonta a legjobb méredzkedni, de max hetente.

    Úgyhogy én decemberben mérem meg magamat legközelebb.
    Tipp:
    most olvastam az Új életet kezdhetsz valamelyik kötetében, hogy ha valaki fogyni akar, az első és legfontosabb lépés, hogy elkezdje magának mondogatni, mi a szép magában.
    Pl:milyen szép a hajam, a szemem, kinek mi. Merthogy akkor elkezdi magát egyre szebbnek látni, ami kívül is megjelenik.
    :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597100 (71)
     
  11. 2004. november 22. 18:5675.
    Tudom, de akkor viszont már reggeli után vagyok. Nem tudom, melyik a jobb. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597100 (74)
     
  12. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2004. november 22. 18:4474.
    Hát. . . igen , mert a cél érdekében azért mozgósítani is kellene más dolgokat is. Ma de. gyümi, délben rendes ebéd, majd du. ismét gyümölcs.
    Most fáj a derekam, de szoktam tornázni + sétálni. Egyenlőre tehát kevesebbet is akarok enni és programozni.
    Vékonyabban látom magam és nagy-nagy örömben , mert jó rám a konfekció!!!!A szép fehérnemű is csábít. . . A páromnak is jobban tetszem majd(igaz így is jó, de úgy jobb lesz!!!)
    Ne feledd 2 kilót programozok MÍnuszba(hetente). . . NAgy terv, de ha gondolunk egymásra és noszogatjuk Önmagunkat és egymást, akkor minden elképzelhető. Szerintem reggel WC után mérd meg a súlyod, mert jobb azért, ha tudod. . . .
    előzmény:
    katy27 (73)
     
  13. 2004. november 22. 18:3473.
    Szia!
    Én is annyi vagyok kb. , csak 5 centivel magasabb. Tavaly ilyenkor még 84 voltam, szóval nem reménytelen a dolog. Azért írtam, hogy kb. , mert nem merek mérlegre állni, nehogy elveszítsem a hitemet. Ami ördögi kör, mert ha nem merek mérlegre állni, az azt jelenti, hogy már most sem vagyok biztos magamban. Holnap reggel túlesem a dolgon, max. ha nem fogytam, majd ti megvigasztaltok, és ezentúl még szorgalmasabb leszek:)
    Te az agykontrollon kívül teszel valamit a cél érdekében?
    Katy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597100 (71)
     
  14. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2004. november 22. 14:1772.
    Gondoltam, ha valakire kattintok fellendül a topic!!Miért a jósoljunkban van? Én oda alig nézek be. . . . Na mindegy.
    ESte programoztam és most is hangolom az agyamat, hogy csak pozitívan.

    Hé többiek!!!!!!!
    előzmény:
    bobecs (69)
     
  15. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2004. november 21. 20:3271.
    DE JÓ!!!!!!!!
    A nyáron voltam tanfolyamon, de azóta nem igen használtam. Már akkor is fogyni akartam.
    Jelentem 74, 5 kg vagyok( cikluskor talán 75 is), 165cm. de karácsonyra, azaz de. 24-re ( 4 hét) 6 kg-mal kevesebb, azaz 68, 5 kg , (de min 70. ) kicsit sokat mondtam, de nem baj!!!!!!!!
    Fogyni akarok és fogok is. ÉS rendszeresen látogatlak titeket, sőt segíteni a fogok. (most a férjemet is szeretném programozni, mé sose csináltam!!!) Motiváció: februárban 79 voltam, májusra 73 lettem és olyan jó volt!!! Új csinos, fiatalos ruha. . . . Most is akarok és SZilveszterezni évek óta nem megyünk sehová, de most csini leszek és megyünk!!!!!

    Írkáljunk azoknak, akik lemaradtak, mi van velük?
    előzmény:
    katy27 (70)
     
  16. 2004. november 21. 12:4970.
    Sziasztok!
    Mizújs? Ki hogy halad?
    Az jutott eszembe, hogy programozhatnánk vizet a cél érdekében. Szerintetek? Van értelme? Még sohasem próbáltam ezt a módszert, Ultrán sem voltam, de megvan a leírás, hogyan kell csinálni. Ha kell valakinek, szívesen elküldöm.
    Katy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. november 17. 08:4169.
    Szia mindenkinek.
    Most találtam rátok.
    Nagyon érdekel ez a téma, és aktuális is:o).
    Elolvasom az eddíg írt hozzászólásokat , és aztán jelentkezem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_166744
    Torolt_felhasznalo_166744
    2004. november 16. 12:2668.
    Olvasd el az eddigieket, van egy-két remek ötlet, hogyan kell-lehet csinálni.
    előzmény:
    csupika5 (67)
     
  19. 2004. november 16. 10:3267.
    Igazából semmit nem ismerek ezzel kapcsolatosan. Gondolom az énképünket kell befolyásolni, hogy ne egy malackát lássak, hanem egy bombi csajt magamban, és akkor menni fog?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_862400
    Torolt_felhasznalo_862400
    2004. november 16. 10:2666.
    Szia Csupika5!
    Nekem is ugyanez a problémám. Nincs időm tanfolyamra menni, és a mínusz 10 kiló karácsonyig. Vannak itt elég tapasztalt csajok, remélem tudnak nekünk segíteni.
    előzmény:
    csupika5 (64)
     
  21. 2004. november 16. 10:2565.
    Szia!
    Bocsi, hogy nem irok ekezeteket, nem magyar a billentyuzet.
    Igazabol a hiten all vagy bukik az egesz. Nekem rengeteg agykontrollos sikerem volt mar (pl. gyogyitasban), ebben a temaban megse jutottam eddig dulore. (De majd most :)
    A technikakat ismered? Foleg az elme tukrere lesz szukseged. Kerdezz batran, szivesen segitek amiben tudok!
    Katy
    előzmény:
    csupika5 (64)
     
  22. 2004. november 16. 10:1864.
    Sziasztok!

    Segítsetek nekem is légyszi! Hogyan kéne nekifognom? Sajnos most nincs időm elmenni tanfolyamra, de én is szeretném alkalmazni. Igazából 10 kilót kéne fogynom karácsonyig, az nagyon közel van már, de menni fog???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_166744
    Torolt_felhasznalo_166744
    2004. november 16. 09:3863.
    Köszi a segítséget!
    előzmény:
    katy27 (62)
     
  24. 2004. november 15. 22:4162.
    Úgy látom kezd kihalni ez a topic :(
    A szokáskontroll az elmetükre speckó változata, az programozod, hogy már kialakítottad a jó szokást (pl. egészséges kajákat kajálsz, mozogsz, és közben jól érzed magad), vagy hogy már megszabadultál 1 rossz szokástól (nem dohányzol, ne eszel kórosan sokat stb. ). Mindig a pozitívat kell szuggerálni. A jelenlegi negatív állapot csak az első programozáskor jön elő, mikor tudatosítod a rossz szokást, és jelképesen kitörlöd az életedből (én pl. össze szoktam törni a sötét keretes tükröt), később csak a pozitív állapotot erősíted meg. Érdemes határidőt megszabni, a dohányzásról pl. állítólag 30 nap alatt lehet leszokni. Találj ki egy mondatot, amit bétában is mondogathatsz magadnak (pl. december 15től életem részévé válik az egészséges táplálkozás és a mozgás, megszokottá válik, nem érzem kényszernek, szívesen csinálom stb. ). Én most elmetükrével programozom ugyanezt pár napja, de szerintem nincs lényeges különbség a 2 módszer között.
    Sok sikert!
    Katy
    ui: ne felejtsd a megtartást is programozni!
    előzmény:
    9bohoka (61)
     

Címlap

top