Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fura dolgok

Bessi
Létrehozva: 2004. november 4. 10:59
Sziasztok!Tegnap érdekes dolog történt velem.A testvérem már hetek óta igért nekem egy nagyonszép de bizsu karláncot olyan kis fehér kövekkel.Hát kiderült hogy elhagyta.Már nagyon ráálltam a dologra de hát ez van.Ugyancsak tegnap a Máv topikon chatelgettünk egymással hogy kinek milyen rossz élménye volt már.Megyek haza és a sötétben belerugtam valami fényes dologba.Először azt hittem hogy csak valami fóliadarab,de hallottam hogy koppan.Felveszem hát egy gyönyörű köves karlánc,még szebb mint amit a hugom nekem igért.Nagy öröm.2 percel később a házunk előtt összehajtva hever egy még felhasználható vonatjegy és ic pótjegy.Azt meg még vissza lehet váltani.Hát ez történt tegnap.:)))))

Ja:a lényeg az hogy reggel kutyasz***a léptem.
  1. 2004. november 11. 13:1842.
    Képzeljétek mi történt:Az anyósom anyósa álmodott egy olyat ami megtörtént majdnem. Kéthete voltunk otthon a szüleinknél és a párom öccse és a haverjai összetörtek egy autót. Tetőre állitották de nem lett senkinek komolyabb baja. Az autónak is csak a teteje behorpadt. Az a lényeg hogy hazajött a gyerek és meséli az eseményeket hogy milyen szerencséjük volt. Nem sokkal később jön egy manus negyedmagával verni a kapunkat hogy a gyerek fizesse ki a kárt mert az ő autóját törték össze. Kiderült hogy az öcsinek a haverjának a papájának tartozott az ürge és a tartozás fejébe hagyta ott az autót. Na, nagy balhé alig tudtuk helyrehozni a dolgot hogy ne legyen ebből semi komolyabb ügy. Ez volt 2 hete. Hétfőn felhiv az anyós hogy most beszélt az anyósával és mondja neki hogy vigyázzon a fiára mert autóbaleset fogja érni. Kicsit elkésett az öreglány.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. november 11. 12:2741.
    Regisztrálj új névvel. :)
    előzmény:
    Bessi (40)
     
  3. 2004. november 11. 12:2140.
    Szia!Nagyon szép neved van. Most a multhetihez képest csak negativ dolgok érnek. Erre mondják egyszer hopp máskor kopp. Nem tudod véletlenül hogyan tudnám megváltiztatni a fórumon a becenevem?
    előzmény:
    felhőlány (39)
     
  4. 2004. november 11. 11:5439.
    Szerintem nem az a lényeg, hogy reggel kutyaszarba léptél. Hanem az, hogy megélted magadat. Tökéletesen, tisztán, az egó agyalása és okoskodása nélkül. És Te, a Lény, a Tudat megetremtetted magadnak azt, amit kívántál.
    előzmény:
    Bessi (1)
     
  5. 2004. november 8. 15:2938.
    Örülök a szerencsédnek! A hozzászólásaidat nézve, rádfért. . .
    Hát, én mindennap kutyakakiba léphetnék - lévén, hogy három kutyám van az udvaron :o)) - de ami azt illeti, a belvárosban nem nehéz kutyagumiba lépni :o((
    Egyébként én is rengeteg mindent találtam már (sőt én "találós típus" vagyok), több órát pl. az egyiket évekig hordtam, de karkötőt, hajcsatot, gyűrűt, még pénzt is (aprópénz - 10-20-asok - a metró aluljáróban a mozgólépcsőnél, mindenki elment mellette, hát én nem voltam rest bebújni a korlát alá és kiszedni onnan), illetve pénztárcát, de üres volt. Igazából egy pillanat az, amíg átszalad az agyamon, hogy aki elvesztette szegény biztosan sajnálja, de ennyi, miért nem vigyázott jobban az illető (ha én veszítek el valamit - ilyen szerencsére nagyon ritkán van - akkor meg azt gondolom, hogy de hülye vagyok, miért nem vigyáztam jobban - biztosan örül, aki megtalálta). És örülök a szerencsémnek. Velem is előfordult már olyan, hogy azt hittem, elveszítettem valami nagyon fontosat (igazából csak "fogta magát és eltűnt"), meg is sirattam, aztán hirtelen előkerült - sőt olyan is volt, hogy olyan helyről került elő, ahol nagyon alaposan kerestem. Nagyon szerencsés vagyok :o)) bár a párom már megkért, hogy egyszer, legalább egyszer a lottó ötöst is eltalálhatnám :o))

    Egyébként pedig ha látom, hogy ki veszítette el, akkor visszaadom. Egyszer - még Pesten laktunk - a kukában találtunk egy aktatáskát, benne volt a tulaj címe, visszaadtuk neki teljes tartalmával együtt - kiderült, ellopták tőle, nagyon boldog volt! Sőt egyszer egy személyit is visszavittem a tulajának, de az meg se köszönte :o(

    1manyo1: ha jól értem, amit írtál, akkor nektek volt "szerencsétek" is a "talált" pénzzel és ti voltatok a szenvedő "másik fél" is. . . Nehéz lehet a kamaszokkal. . .

    Viszont többek leírásából azt látom, hogy jó a kisgyerek a háznál, mert ők mindent megtalálnak. Most már a fiam is kutakodós korban van, remélem ő is fog néhány értékes dolgot találni :o)))
    előzmény:
    Bessi (1)
     
  6. Torolt_felhasznalo_738213
    Torolt_felhasznalo_738213
    2004. november 8. 14:5437.
    Az ilyen dolgok az egyik embernek szerencse, a másiknak pech. A múltkor fiam jött haza, hogy talált 5000, -Ft-ot a parkolóban, vehet-e rajta egy farmert. Megengedtem, elment a barátjával vásárolni, amikor visszajöttek nekem akarta adni a megmaradt 1000 ft-ot, amit nagylelkűen odaadtam, vegyenek rajta pizzát. A pofára esés csak akkor kezdődött, amikor az iskolába közölték velem, "elfelejtettük befizetni" a kislányom napközi pénzét. Mi a tanulság, a fiam kamaszodik, 2x kellett napközit fizetni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. november 8. 13:3536.
    A mamám pont igy járt. Leesett a fülbevalója amikor szállt be az autóba és nem találta sehol. Az akkor 3 éves kishugom kapargatta ki mert észrevette hogy valami csillog a földben. Volt nagy öröm mert arany volt a fülbevaló és kedves emlékek füzték hozzá.
    előzmény:
    ianiko (34)
     
  8. 2004. november 8. 13:3335.
    Ha nyersz akkor egy lakást veszel nekem. Albérletben lakom nagyon unom már. Számok:1, 2, 3, 4, 5
    előzmény:
    fekete_3 (33)
     
  9. 2004. november 8. 11:5434.
    Sok "fura dolog" történik az emberrel , de most éppen egy olyan jutott eszembe ami nem velem, hanem az ikertestvéremmel történt meg. A karláncról jutott eszembe. Az ikertesómnak volt egy szép arany karlánca, amit nagyon, de nagyon szeretett , és vigyázott rá amennyire tudott. Egy alkalommal a munkából hazaérve vette észre, hogy eltünt a szeretett karlánc a karjáról. Keresgélte mindenütt, nem találta. Fájón vette tudomásul , ezt a láncot elhagyta. Eltelt egy év , két év , amikor is egy egész napot töltött a nővérünk unokája a tesómnál. Sétáltak az utcán , játszottak az udvaron, amikor a kisfiú megszólalt, te figyelj mi az a fényes abban a vödörben . Belenéz a tesóm , és ott volt a karlánc amit elveszitett, már vagy 2 éve. A vödörben az utcáról összesöpört törmeléket tartotta . Utólag kikövetkeztetve, az utcán a kapu elött eshetett le a karjáról , valamikor amikor söpörte az utcát a vödörbe került a karlánc . Ami fura , hogy pont a tetejére került , hogy látszódjon, és ami furcsa éppen előtte döntötte el , hogy a vödör tartalmát a kukába önti. Véletlen volt ki tudja. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ianiko
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. november 8. 11:4933.
    Szerencses idoszak. . .
    adnal 6 lottoszamot? 1-90.
    ; )
    előzmény:
    Bessi (25)
     
  11. 2004. november 8. 10:5832.
    Sziasztok!tegnap nyertem 500 forintból 3500-at játékautómatán. Soha nem szoktam játszani de tegnap bejött. Ha már az összes szám a lottón mellé ment.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. november 5. 09:1331.
    Bocsáss meg hogy irigynek neveztelek!Tudod volt egy karambolunk 2 éve egy full milliomos köcsöggel aki hibás volt de minthogy pénz beszél és nekünk sohase volt a szemétláda megbugázta hogy mi voltunk a hibásak. Kb. 1000000 forintot kell a kamatokkal együtt kifizetni a mabisz felé mert az autónkon nem volt kötelező. Szóval köszi a jókivánságokat Rám fér.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854504 (30)
     
  13. Torolt_felhasznalo_854504
    Torolt_felhasznalo_854504
    2004. november 4. 17:0130.
    Valószínűleg eszembe jutna, hogy ez most valakinek hiányzik, de aztán túltenném magam rajta, és én sem hagynám ott.
    Abban igazad van, hogy sokszor másképp látom a világot, mint a többség, és észreveszem a fonák oldalt ott is, ahol mások esetleg nem. De hát ez gondolom nem baj, nem vagyunk egyformák, igaz? :-) Abban viszont nincs igazad, hogy irigy lennék. Őszintén kívánom, hogy szerencsés légy, és valósítsd meg álmaidat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. november 4. 16:0429.
    Mindjárt gondoltam hogy poén de ezt a sztorit nem azért irtam hogy azzal jöjjenek nekem hogy ez másnak mekkora pech. Eléggé irigyen hangzott ez az egész. gondolom a stilusodból itélve ha veled történne ilyesmi frappáns válaszokkal és előadásmódban ecsetelnéd a történteket. Bocs hogy ezt mondom de eléggé furcsán fogsz fel dolgokat. Ha találnál valamit ráadásul ilyen előzményekkel azon gondolkoznál hogy kinek milyen pechje volt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854504 (27)
     
  15. Torolt_felhasznalo_351662
    Torolt_felhasznalo_351662
    2004. november 4. 15:1928.
    :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

    Már csak a név és cím hiányzik, hogy hova küldje a becsületes megtaláló :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854504 (21)
     
  16. Torolt_felhasznalo_854504
    Torolt_felhasznalo_854504
    2004. november 4. 15:1327.
    A beírásom csak poén lett volna, de úgy látszik nem írtam elég szmájlit. Valójában csak arra akartam rámutatni, hogy ami neked szerencse, az másnak elég nagy pech.
    Ha már itt tartunk: hol van az Osvát utca? :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_844654
    Torolt_felhasznalo_844654
    2004. november 4. 15:0126.
    25-re!

    Azért veszi, hogy kiengesztelje!

    Asszon meglátja karkötő, nincs is kérdés!

    Szerintem.
    előzmény:
    Bessi (25)
     
  18. 2004. november 4. 14:5825.
    Az asszony tudja hogy pipsóba jársz?És még te veszel neki gyémántos karláncot?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854504 (24)
     
  19. Torolt_felhasznalo_854504
    Torolt_felhasznalo_854504
    2004. november 4. 14:2924.
    Akkor ez egy másik volt :-)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. november 4. 13:1423.
    Egy nagyonszép bizsu karlánc volt és nem az osvátba találtam a vonatjegy pedig a balatonra szólt. A kutyaszar volt osvát utcai.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854504 (21)
     
  21. Torolt_felhasznalo_142772
    Torolt_felhasznalo_142772
    2004. november 4. 13:1322.
    Németországban 1 nap 100 márkással fizettem (szóval nem mostanság történt) . . . visszaadtak, aztán még vásárolgattam . . majd egy telefonfülkéből telefonáltam . . és nem nyelte el a pénzem a végén már azért tettem le fél óra múlva, mert nem volt mit mondanom :o))) Szóltam a többieknek - nem volt nehéz, látták az egészet . . - . . hát náluk úgy nyelte a pénzt mint kacsa a nokedlit. Amikor este beültünk kajcsizni és fizettem akkor vettem észre, hogy 100 márkával indultam és valamivel több mint 160 márka van nálam . . . a reggeli visszaadáskor visszaadták a 100 márkát is :o))))
    A többiek majdnem megvertek . . . ;o)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_854504
    Torolt_felhasznalo_854504
    2004. november 4. 13:0221.
    Tegnap este az Osvát utcai pípsóból kijövet elhagytam a feleségemnek vásárolt, briliánsokkal kirakott karláncot. Ráadásul a Nyíregyházára szóló vonatjegyem is eltűnt, kénytelen voltam újra venni. De hogy valami jó is legyen: a kutyasz@rt szerencsésen kikerültem! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_770665
    Torolt_felhasznalo_770665
    2004. november 4. 12:4320.
    minek neked a számom? felhívnál? :-) de 1ébként 1 órája hívott a srác, és nincs baj. :-) de azért nagyon kedves vagy! :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844654 (3)
     
  24. 2004. november 4. 12:4119.
    Én egyszer egy karórát találtam, de odafönt biztosan nem nekem szánták, mert még aznap el is hagytam:( rossz volt a csatja - gondolom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top