Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Testvér felkeresése

on_my_own
Létrehozva: 2004. november 29. 08:46
Sziasztok!
Megint nem saját nicken írok, bocsánat.

Szükségem volna meg a Ti tanácsaitokra.
Dióhéjban próbálom elmesélni a történetemet/történetünket, hogy ne legyen unalmas.
amikor 1,5 éves voltam, elváltak a szülei. A nővérem apámhoz került, én az anyámhoz, mert anyunak nem volt pénze és a bíróság úgy döntött, nem tudna mindkettőnket eltartani. (Tudott volna)
Az apám néhány év múlva "disszidált" és elvitte a tesómat. Évekig csak leveleztünk, aztán egyszer találkoztunk 10 évvel ezelőtt, ill. kétszer. Minden tökjó volt, már a tesómmal, csak az apám pocskondiázta az anyut, amit nem bírok elviselni, mert hazudik mint a vízfolyás.
Menetközben született egy öcsém is apám és az új felesége gyermeke, de nem is tudtam róla, csak amikor már 9 éves volt.
Amikor megszületett a lányom, anyu hívta fel a tesómat, hogy megvan a bébi, de mivel előtte kb. 15 évig nem kommunikáltak egymással, mert meg lett tiltva az én "ÉDES" apám által, a tesóm nem igazán értékelte a dolgot, és letette a telefont. Azóta nem jelentkeztek.

Mostanában állandóan róla álmodom. Tegnap voltak nálunk vendégek (apám nővére) és mondták, hogy az apám náluk jelentkezett 10 év után (szintén) merthogy országabn laknak és pont abban a városban volt dolga apunak, ahol ők laknak.

Tesómról nem mondott semmit, csak azt, hogy kevés vele a kapcsolata (régen el sem lehetett őket szakítani egymástól) és hogy kétévente várost változtat.

Kérdés: van értelme felkeresni valakit, aki nem foglalkozik velünk egy csöppet sem, viszont egészen biztos vagyok abban, hogy nagyon de nagyon magányos lehet? ???

Köszönöm Nektek, ha elolvastatok és kérdezzetek bátran, ha vmi nem világos...
  1. 2004. november 29. 11:1847.
    Németország---

    persze hogy elmesélem, ha van valami. Köszi
    előzmény:
    Prókátor13 (46)
     
  2. 2004. november 29. 11:1646.
    Nos első lépésként kockáztatsd meg a lényeget. Melyik országról van sző? Sokan vagyunk itt, a világ minden tájáról. Talán valaki aki az adott országban él, jobban tud segiteni, hogy milyen uton indulj el. A legtöbb országban van cd lemezes telefonkönyv és nyilvántartás. Én a multkor belenéztem itt egybe, pillanatok alatt kidobta az öcsém összes bejelentett lakcimét, és telefonszámát 18 évre visszamenőleg. Egy tudakozo nem biztos, hogy ezt meg tudta volna mondani. Nem biztos, hogy sikerül, de első lépés lehet a siker felé vezető uton.
    Vöröskeresztes szervezetek. Behálózzák a világot, nagyon sok embert megtalálnak.
    Sok sikert-)
    ugye azért ha lesz valami eredmény, elmeséled?
    előzmény:
    on_my_own (45)
     
  3. 2004. november 29. 10:4645.
    köszi mindenkinek. . .
    előzmény:
    bourbon (44)
     
  4. 2004. november 29. 10:3144.
    Jaj, tudod, hogy nem. De mit írhatnék még? Azt már eldöntötted, hogy megkeresed, és jól teszed. Hogy miképpen találd meg, abban viszont nem tudok segíteni, mert fogalmam sincs.
    Viszont a végeredményre kíváncsi lennék, de csak ha Te is úgy gondolod, hogy lehet tudni. Akkor majd együtt örülünk veled, vagy megvígasztalunk. :-)))
    előzmény:
    on_my_own (42)
     
  5. 2004. november 29. 10:3043.
    értem, hát sok sikert mindenhez. . . remélem még találkozunk. . . sziasztok, minde jót)))
    előzmény:
    on_my_own (41)
     
  6. 2004. november 29. 10:2742.
    ilyen unalmas a téma???
    előzmény:
    bourbon (40)
     
  7. 2004. november 29. 10:2741.
    terveznék én hármat is. . . ha lenne apuka jelölt is. . .
    előzmény:
    tsaliz (39)
     
  8. 2004. november 29. 10:2740.
    Itt vagyok még, olvasok, de nem nagyon tudok már mit írni. . . :-)))
    előzmény:
    on_my_own (38)
     
  9. 2004. november 29. 10:2639.
    tedd meg. . . legyen erőd és emelkedettséged hozzá megkérdezhetem, hogy

    tervezel a kislányodnak kistestvért?
    előzmény:
    on_my_own (38)
     
  10. 2004. november 29. 10:2438.
    Már csak ketten maradtunk?

    Igen, összepakolnám és hazahoznám, hogy együtt töltsük a karácsonyt. Hogy jöjjön haza.
    előzmény:
    tsaliz (37)
     
  11. 2004. november 29. 10:2337.
    az jó. . . . . . . még ha akkor éppen nem is ezt érzed. . . .
    előzmény:
    on_my_own (36)
     
  12. 2004. november 29. 10:2136.
    :_)

    már a gondolatától is fájok
    előzmény:
    tsaliz (35)
     
  13. 2004. november 29. 10:2035.
    nem-nem. . . . bizony a fekéleyes sebekbe is éles késsel kell belemenni és kivágni a gyökeréig. . . . . a gyógyulás viszont gyors és látványos lehet
    előzmény:
    on_my_own (34)
     
  14. 2004. november 29. 10:1734.
    összevarrják???
    előzmény:
    tsaliz (33)
     
  15. 2004. november 29. 10:1533.
    jajj, csak azt ne. . .
    előzmény:
    on_my_own (32)
     
  16. 2004. november 29. 10:1432.
    hát. . . igen. ha borogatják. . .
    előzmény:
    bourbon (29)
     
  17. 2004. november 29. 10:1331.
    midannyian sebeket hordunk magunkon, magunkban. . . ezektől -is - vagyunk azok, akik vagyunk.
    A fájdalomtól csak egy módon tudunk megszabadulni: ha szembenézünk vele, átéljük, feloldju. . . . . és elengedjük őket.
    Ez mind kínnal-szenvedéssel jár. de enélkül örök életünkben cipeljük maginkkal őket
    előzmény:
    on_my_own (27)
     
  18. 2004. november 29. 10:1330.
    Senkivel nem tart kapcsolatot. Tudakozóban nem lelik.
    előzmény:
    tsaliz (28)
     
  19. 2004. november 29. 10:1329.
    A sérülések és sebek, csak egy módon gyógyulhatnak be, de ezt Te is tudod.
    előzmény:
    on_my_own (27)
     
  20. 2004. november 29. 10:1028.
    közeli-távoli családtagok akik kapcsolatban vannak vele?
    Ha itthon él: lakónyilvántartó?? útolsó ismert lakhelyre írt érdeklődés? Telefonszám tudakozó?? Külföldi is elérhető itt a neten. . . . több ötletem nincs. .
    előzmény:
    on_my_own (26)
     
  21. 2004. november 29. 10:1027.
    A kétségeimet pusztán az okozza/okozta, hogy akkor 10 évvel ezelőtt szintén én tettem meg az első lépéseket, én utaztam oda, ahol az apám lakik az új családjával, én viseltem el annak a nőnek a megjegyzéseit, akit a tesóm mamának hív anyu helyett.

    Tele vagyok sérülésekkel, sebekkel, amik nem gyógyulnak be és egy-egy ilyen ünnep közeledtével még rosszabb is.
    előzmény:
    tsaliz (25)
     
  22. 2004. november 29. 10:0726.
    Most már meggyőztetek. Asszem csak megerősítés kellett. . .

    telefonszám nuku.

    marad a képeslap és a további nyomozás.

    5letetek van-e, hogy miként lehet elindulni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. november 29. 10:0725.
    Azt hiszem mindannyian átérezzük a fájdalmadat, félelmeidet. . . . . . . de senki helyetted dönteni nem tud. Minden születés fájdalommal jár. Ha most sikerül egy új jövőt szülnöd magadnak- benne egy testvérrel és jutalmul saját lelket nyugalmával- hát az is nagyon fájdalmas lesz. De vele kapod az új élet minden szépségét, gyönyörűségét is. A te felelősséged, hogy bevállalod-e vagy sem. De a lelki nyugalom amit az okozhat, hogy "én megtettem minden tőlem telhetőt" szintén a tiéd lehet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. november 29. 10:0124.
    :-))) Látod, mind ezt mondjuk! :-))))))
    előzmény:
    on_my_own (21)
     

Címlap

top