Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Élhetetlen Magyarország

vava66
Létrehozva: 2010. október 23. 18:18

Hali !

Irogattam a heti 1-2 órából q...va jól megélek topikba.

Nem irigylem a gazdagokat. Dehogy nem DD!

Most tervezem ,hogy lépek ebből az országból ,mert itt nekem nem terem babér.

Ti is lépnétek?Hová érdemes??44 éves vagyok ,de simán legyűröm a 20 évest...

  1. 2010. október 28. 08:40385.
    Szerencsére az én szakmámmal bárhol el tudok helyezkedni, és az elsődleges cél németország. Ott ingyen van a bölcsöde, és egyébként meg úgy gondolom, hogy azt az időt már úgyse kapom vissza, amit nem tudtam a lányimmal tölteni, tehát ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy ott mennyi ideig maradhattam volna otthon.
    előzmény:
    emma33 (378)
    2010-10-27  20:10
  2. Torolt_felhasznalo_494056
    Torolt_felhasznalo_494056
    2010. október 28. 00:04384.

    Mi a végzettséged, mihez értesz?

    Miért érdekes, hogy valaki mennyi ideig dolgozik azért, amiből megél? Honnan veszed, hogy aki pár órás melóból él, az gazdag?

    előzmény:
    vava66 (1)
    2010-10-23  18:18
  3. 2010. október 27. 23:50383.
    emma33: Bocs, nem akartam kioktató lenni...
    előzmény:
    emma33 (382)
    2010-10-27  22:14
  4. 2010. október 27. 22:14382.
    köszi!
    előzmény:
    turrita75 (379)
    2010-10-27  20:14
  5. 2010. október 27. 22:13381.

    (khm...én is belegondoltam, hogy az a probléma:

     

    "én nem akarok egy olyan országban élni, ahol több adót fizetek havonta, mint amennyi GYED-et kapok"  

     

     - meg fog-e oldódni azzal, hogy egyáltalán nem kap GYEDet ÉS még dolgozni sem tud elmenni, mert megfizethetetlenek a bölcsődék

      persze, ez csak őrá fog tartozni)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_951284 (380)
    2010-10-27  21:10
  6. Torolt_felhasznalo_951284
    Torolt_felhasznalo_951284
    2010. október 27. 21:10380.
    Sajnos akkor nehéz lesz megfelelo orszagot talani. Ugyanis az europai orszagok tobbségében a szulési szabadsag igen rovid, a szulés utanra csak 3 honap marad, a tovabbirol a szulo gondoskodik, és nincs gyed.
    előzmény:
    zizi-pop (376)
    2010-10-27  14:26
  7. 2010. október 27. 20:14379.

    emma33: A jogot nem fogadják el sehol, mert az nagyon ország-specifikus, és a magyar jogrend nagyon különbözik az angoltól.

    Ha valaki jogászként akar dolgozni külföldön, akkor  biza újra kell járni az iskolát. 

     

    Kivétel, ha határon túli magyar jön Mo-ra - nekik talán egy közjogi államvizsgát kell letenniük, és kész. Meg persze később a szakvizsgát, de lehet, hogy ott is van valami kedvezményük.

     

    Ezen kívül még sokan mennek az EU valamelyik intézményébe jogászi végzettséggel, de ahhoz minimum az angol és a francia nyelv alapos ismerete kell (a középfok kevés), de mivel ilyenből túl sok van, még általában kérnek legalább egy tagországi nyelvet. 

    előzmény:
    emma33 (373)
    2010-10-27  02:19
  8. 2010. október 27. 20:10378.

    Ha ilyen kicsi gyereked van, akkor olyan országba  költözzetek, ahol

     

    1. ingyen van a bölcsőde 

     

    vagy

     

    2. egy fizetésből el tud benneteket tartani a férjed

     

     

    Angliában pl. semmi GYED nincs, és napi 50-70 font a bölcsőde, a minimálbér pedig 5,10 per óra

     

    3. vagy annyit kell dolgoznod, hogy többet keress a bölcsőde áránál, hogy maradjon belőle valami  

     

    ezen kívül gondoljátok végig, melyik ország nyelvét beszélitek és van-e abban az országban a szakmátokban most hiány 

    előzmény:
    zizi-pop (376)
    2010-10-27  14:26
  9. Torolt_felhasznalo_709922
    Torolt_felhasznalo_709922
    2010. október 27. 20:03377.

    Szia!

     

    Eggyetértek veled,hozzáteszem sajnos!

    Ha egy normális életszinvonalat kilehetne alakítani itthon normális munkával,akkor nem mennének el az emberek szerintem az országból,nem kezdenének minden ujra a 0-ról!Mert nem leány álom.

    előzmény:
    zizi-pop (376)
    2010-10-27  14:26
  10. 2010. október 27. 14:26376.

    Én is ki fogok menni családostól külföldre.

    Nem azért, mert kint kolbászból van a kerítés, vagy mert sokkal jobb lenne, hanem: 7 éve dolgozom rendes, magas bejelentett fizetéssel, tehát azt a 17%-ot képviselem, aki eltartja a többit. Sajnos szülői támogatás hiányában hitelre vettünk lakást, és van még valamennyi diákhitelem is  hogy el tudjam végezni az egyetemet hogy ilyen munkám legyen. Amikor babánk lett szembesültem azzal a helyzettel, hogy a GYED semmire se elég, és én nem akarok egy olyan országban élni, ahol több adót fizetek havonta, mint amennyi GYED-et kapok, és a becsületességel csak azt értem el, hogy 10 hónaposan bölcsödébe kellett adnom a kislányom, hogy visszamenjek dolgozni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  11. 2010. október 27. 11:01375.

    Én nem akartam jönni. Azért vagyok itt, mert a férjem itt dolgozik, és mert nem akarok lusta, otthon ülő eltartott feleségként tengetni a napjaim, gondoltam, megpróbálok boldogulni azzal, amim van, amihez értek.

    Na mindegy. Elmondtam a véleményem, mások is, aztán mindenki döntse el maga, hogy mit akar csinálni, merre megy, milyen döntéseket hoz. Én a férjem miatt hoztam egy döntést, hogy vele tartok, ehhez a helyzethez kell alkalmazkodnom. Amúgy meg sok sikert mindenkinek. 

    előzmény:
    emma33 (373)
    2010-10-27  02:19
  12. Torolt_felhasznalo_783768
    Torolt_felhasznalo_783768
    2010. október 27. 03:59374.

    Irenehavasnak  IGAZA  van!!

     

    Teny az,  hogy  a  Magyaroknak  alltalaban  mindenhol  jol  megy,  mert  NEM  LUSTAK,  es  nem  koltekeznek  mint  a  bolodok.

     

    BRAVO  IRENE!!

    előzmény:
    irenehavas (372)
    2010-10-26  23:19
  13. 2010. október 27. 02:19373.

    "De pont ez a csapda, az átverés, a hitegetés az egészben. Azt mondják, hogy mehetsz, ami iagz is, de közben rájössz, hogy sem a végzettséged nem jó, sem a tudásod nem felel meg nekik, tehát kb. olyan, mintha nem is mehetnél..."

     

    De látod, ha egy ilyen topikon vagy bárhol szóbahozzuk, hogy nem könnyű, akkor elhessentik, hogy csak vissza akarjuk őket rángatni a forróvizes fazékba.

     

    Komolyra fordítva a szót:  országtól és szakmától függ.  Pl. az orvosi diplomát Angliában elfogadják (ha nem pályakezdő), a jogot azt hiszem, nem.  Én két helyen dolgozom, az egyik helyen az a szabály, hogy az EU-ban szerzett diplomát el kell automatikusan fogadni, a másik helyen  azért  "megnéztek" alaposan és honosítan kellett a papírt (igaz, az még az EU csatlakozás előtt volt, nekem a férjem angol, régebben jöttem). De ha azt akarnám csinálni, amit otthon, legalább egy évet tanulnom kellene, plusz jó pár év gyakorlat meg egy halom szerencse - ez van. 

     

    Mielőtt kimegy valaki valahová, nézzen utána alaposan, hogy azon a területen mik a lehetőségek, az elvárások, szabályok.

    Téged sem "hitegetett" és nem "vert át senki".

    Vagy ki?

     

    Szerintem fogd fel a dolgot pragmatikusan, és próbáld a jó oldalát nézni: munkád van, meg tudtok élni,  lassan lesz elég helyismereted, hogy tudd, mi merre.

    És megvan az a lehetőség, hogy hazamentek, ha ennyire nem jön be.

    (Ez az egész alkat és szerencse kérdése IS, hiába mondják, hogy csak akarni kell meg csak dolgozni kell.)

     

     

    előzmény:
    tapsa (371)
    2010-10-26  22:57
  14. 2010. október 26. 23:19372.
    szia. akkor mier csinalod? egebkent amit ma irtal, hogy ha valaki ugy megy egy masik orszagba sosem tud ugy elni, mint egy olyan aki itt szuletet: tevedsz. mer mi ferjemmel kulombet teremtetunk itt magunknak mint sok itt szuletet ember. 86 ban angol tudas nelkul jottunk ide egy kis gyerekel. csak franciaul bezeltunk de azt nagyon jol. aztan sok sok kemeny munka es lemondas utan 96 ban meg vettuk az elso hazunkat. 25% le fizetes volt, es 2003 ig meg vettunk 4 masik hazat. mindenhol 25% ment bele es a fovarosban, nem egy tanyaban. kozbe 1999 be vettunk egy vizparti nyaralot keszpenzre, ami a mai napig megvan. a hazakat 6 eve 5 eve es a iden juniusban egyet egyet eladtunk. meg igy is van egy luxus orok lakasunk a lanyuknak es nekunk egy oriasi nagy 5 szobas csaladi haz. mellete a fel vilagot beutaztuk szuleink itt voltak a mi koltsegunkre. szoval nekem senik se mindja hogy azer mer elmesz mas orszagba nem elsz jol.  persze dolgozni kell mint a fene, meg lemodani. egyebkent anno az elso hazunkat 5 ev alatt fizettuk ki nem 25 ev alatt. es amibe most lakunk 6 es fel eve vettuk  meg max. 7 e vha semi extrat nem teszunk bele ki van fizetve. es mi nem ismerunk egy canadait sem aki ezt csinalta. sot: egyik hazat se banktul vettuk fel a kolcsont hanem privat brokertul. vagy 2 eve hivott bennuket A BROKER ES NEVETVE MONTA:  volt egy talakozos meetingen es a legjob e a leg rosszabb customer  kinek van/ es o mondta: a peter meg a irene a leg jobbak mer vettek 5 hazat tulem. tulunk a magyar immigranstul. nezd ha nem teccik neked amit csinalsz tessek valtoztatni. ja mi vagyunk az egyetlen csalad eszak ameikaban aki nem orderul pizzat mer mi csinaljuk es a legjobb . egyedul order flroridaba van 2 evente miko nyaralunk. csak ezt akartam mondani ne tessek elijeszteni senkit sem. aki akar az neki vag.  BEST LUCK...
    előzmény:
    tapsa (371)
    2010-10-26  22:57
  15. 2010. október 26. 22:57371.

    De pont ez a csapda, az átverés, a hitegetés az egészben. Azt mondják, hogy mehetsz, ami iagz is, de közben rájössz, hogy sem a végzettséged nem jó, sem a tudásod nem felel meg nekik, tehát kb. olyan, mintha nem is mehetnél... szerintem.

    Az agol orvosok példája: látod, ha szükség van rájuk, nem nézik a papírokat, de ha meg éppen nem, akkor meg...

    nem azt vártam én sem, hogy semmit nem kell tennem, olyasmire számítottam, hogy mondjuk egy szakmai nyelvvizsgát kell megcsinálni + fél évig pont az említetteket egy kiegészítő tanfolyamon megtanulni, de hogy 17 éves lányokkal együtt gyakorlat címszóval ágytálazzak 12 hétig, mert ez az egyik gyakorlati egység, azt azért erőltetettnek tartom. Olyasmire számítottam, hogy nyelvvizsga, aztán fél évre beosztanak egy helyi nővér mellé, akinek segíteni kell addig, aztán addigra megtanulja az ember, hogy mi hogyan megy, és utána dolgozhat. Persze, nem a kifogásokat keresem, csak kíváncsi vagyok, ki hogyan oldaná meg ezt a 3 éves helyi sulit: mert az órák és a beosztás miatt addig nem dolgozhatok máshol, mert nincs olyan munkarend, ami az iskola mellett elvégezhető lenne, azaz addig nem dolgozok, plusz több ezer euró a tandíj - hm, jó hogy szabad a pálya, csak éppen miből? mert ha ennyi szabad időm lenne, és nem kellene dolgoznom, akkor nem lenne gond amúgy sem otthon lógatni a lábam. Szóval az elvi lehetőség adott, a gyakorlati megvalósítása korlátozott. Egyszerűen nem tehetem meg, hogy ne dolgozzak, így bele vagyok kényszerítve, hogy olyan munkát végezzek, amit képesítés nélkül is lehet, mert iskolára sem időm, sem pénzem (ha nem tudok mellette dolgozni). 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_190057 (370)
    2010-10-26  17:16
  16. Torolt_felhasznalo_190057
    Torolt_felhasznalo_190057
    2010. október 26. 17:16370.

    Így van,nagyon jól megfogalmaztad az EU-n belüli munkavállalás lényegét.

     

    A lehetőség megvan minden EU-s állampolgárnak,hogy egy másik EU-s országban vállaljon szabadon munkát,de ez nem jelenti azt,hogy esetleg nem kell tovább vagy átképezni magát.

     

    Szabadon lehet céget alapítani stb.

     

    Tegyük fel egy magyar jogász kimenne Angliába,mit kezdene a magyar jogrendszerrel?Semmit.Átkell képeznie magát.Ez vonatkozik más szakmákra is, de a lehetőség adott.

     

     

     

    előzmény:
    emma33 (369)
    2010-10-26  16:59
  17. 2010. október 26. 16:59369.

    De Te szerinted el tudnád látni ápolóként pontosan azt Hollandiában, amit egy holland végzettségű? Ugyanolyan az eü.-i rendszer, a protokoll, a használt gyógyszerek, hogy hány foktól számít műtét után láznak és gyulladásnak egy mért testhő? Ugyanolyan a beteg-ápolónő, vagy orvos-ápolónő kommunikáció?

     

    Angliában van, hogy elfogadják. pl. német (vagy egyéb EUs) orvosok jönnek hétvégi és éjszakai háziorvosi ügyeletet vállalni magánügynökségeken keresztül, és sem a nyelvtudásukat, sem a képességüket nem ellenőrzi senki, vannak mellényúlások és ez aggasztó. Mindenki tudja, hogy ez nem jó így és változtatni kell rajta stb.

     

    "És itt hiányzik az, ami az egész lényege lenne: a lehetőség, hogy a saját tudásának megfelelő szinten dolgozhasson valaki, hogy megmutathassa, hogy valóban mire képes. " 

     

    Lehet, hogy sértőnek érzed, amit most mondok, de komolyan, Te  mit gondoltál? Hogy azonnal ugyanolyan állást kapsz, mint amit otthon csináltál?  

    Nem ez a "lényege", hanem az, hogy szabadon beengednek a nyugati munkaerőpiacra és versenyezhetsz a hollandokkal az állásokért.   

    előzmény:
    tapsa (367)
    2010-10-26  15:34
  18. Torolt_felhasznalo_197456
    Torolt_felhasznalo_197456
    2010. október 26. 16:15368.
    Te menekülsz problémák elöl és azt hiszed, ha el hagyod az országot és EU-országokban vagy az USA- ban vállalsz munkát  ez megoldódik mert a te kis agyadba biztos valaki azt sulykolta, hogy kint folyik a kánaán folyó és minden napfény. Hát ha így hiszed menj csak ne hogy csalódj.
    előzmény:
    vava66 (1)
    2010-10-23  18:18
  19. 2010. október 26. 15:34367.

    hát szerintem akkor lenne eu-s egyenlőség, ha az azonos szakmákat azonos végzettségeket elismernék, hiszen nem Nigériából jöttünk.

    Nem azt modnom, hogy nem lehetetlen, csak azt, hogy az ég világon semmi haszna nincs annak, ha az ember külföldre megy dolgozni, csak ritka esetben. Az általánosság az, hogy túlképzett emberek magasan a tudásuk alatti szinten tudnak csak elhelyezkedni, dolgozni, és egyáltalán nem a képességeiknek megfelelő szinten dolgoznak. És itt hiányzik az, ami az egész lényege lenne: a lehetőség, hogy a saját tudásának megfelelő szinten dolgozhasson valaki, hogy megmutathassa, hogy valóban mire képes. 

    előzmény:
    emma33 (366)
    2010-10-26  15:23
  20. 2010. október 26. 15:23366.

    "Hol van itt a nagy EU-n belüli egyenlőség, amikor ugyanannyit kell itt iskolába járnom kiegészítésképpen, mint ha egyáltalán soha nem is tanultam volna arról a szakmáról?..."

     

    Itt sehol, de ha Magyarországon akarna dolgozni egy tadzsik vagy nigériai munkavállaló azzal, hogy otthon ápolónői végzettséget szerzett, azért Te is annak örülnél, ha a magyar képzési feltételeknek is biztosan megfelel a tudása.   

     

    EU-n belüli egyenlőség ott van, hogy Téged előrevesznek egy indiai vagy ausztrál állampolgárságú  jelentkezővel szemben.  

     

    Ha hosszú távra tervezitek és még nincs gyereketek, akkor én a helyedben elvégezném újra pl. a nővériskolát és  azzal helyezkednék el.

    előzmény:
    tapsa (364)
    2010-10-26  14:30
  21. 2010. október 26. 15:11365.

    Szerintem nem lehet általánosítani, hogy van-e esély 30 év múlva medencére meg hogy a magyarok jobb munkaerők, mint az írek.

     

    Viszont az, hogy

     

    "szerintem a helyiek kőkeményen őrzik a jobb munkákat a bevándorlók elől, ők csak azt engedik egy külföldinek megcsinálni, amit ők nem akarnak."

     

    ez sokszor igaz, illetve amit ANNYI PÉNZÉRT ők nem akarnak megcsinálni. Ez még a diplomás munkákra is igaz, tanárok, patikusok, orvosok.  Ezeken a szakmákon belül is megvan a hierarchia.

    Én pl. tanár vagyok, és gyakorlatilag kizártnak tartom, hogy valaha pontosan azt tudjam kint csinálni, amit otthon, illetve csak akkor, ha évekre csak erre koncentrálnék, újraképezném magam és folyamatosan 200%-on bizonyítanék. Ezt viszont család mellett nem tehetem meg. Tanítok és meg vagyok elégedve a körülményekkel, fizetéssel stb., de volt már és lenne is bennem több.

     

    Én ebből nem csinálok érzelmi kérdést, de megértem, ha valakinek rosszulesik, vagy az integritása sérül stb.

     

    Viszont ez megmagyarázza,  miért tűnik úgy, hogy a  kelet-európaiak képzettebbek, okosabbak, rátermettebbek, mint a helyiek. Ha egy kelet-európai orvos amolyan "kisorvos"  beosztásban dolgozik kórházban, az a dolga, hogy vért vesz le, kanült ki-be rak és a betegek állandó gyógyszereit írja fel - de közben otthon szakorvos volt, akkor pláne hogy neki lesznek olyan ötletei, amik egy szintén kanülöző,  2 hónapja végzett, kezdő orvosgyakornoki poszton lévő 23 éves  angolnak honnan lennének.

    Magyarul: ha valaki túlképzett arra, amit csinál, jobban csinálja.

     

    Aztán: ugyanazt ugyanazzal kell hasonlítani. Egy nyugaton dolgozó lengyel vagy magyar azzal jött ki, hogy dolgozni fog, ez nem az átlagember. Egy szorgalmas, tehetséges, alkalmazkodni tudó és akaró szegmens az átlag írrel szemben.

    Sanyi, Angliában pl. régebben  pont az írekről terjedt el az,  ami most Írországban  a kelet-európaiakról, gyorsak, tudnak és akarnak dolgozni stb.

     

    Én értettem a repteres példát - azt nem tudjuk, mi volt a háttérben, de lehet tippelni. Inkább ne csinálj semmit, mint saját döntésből olyat, amit aztán esetleg nem lehet helyrehozni.  Egy festőnek nem kompetenciája a pad sorsáról dönteni, ha arról eredetieg nem kapott infot, akkor nem eshet neki csak úgy. Ki tudja, milyen biztonsággal vagy tulajdonjoggal kapcsolatos háttere lehet. Az más kérdés, hogy 4 óra alatt nem találtak egy illetékest, aki meg tudta volna mondani
     :-)))), de azt nem hinném, hogy arra nem jöttek rá, hogy odébb lehetne egy padot tolni.

    Ugyanez vonatkozik az alkatrészcserés megoldásaidra -  igazad volt és nyilván tudtad, mit csinálsz, de egy ír azt gondolhatja, hogy ha nem sikerül, és leég a gép egészen, akkor csakis őneki kell a felelősséget vállalni azért, amit saját kompetenciáján túlmenve csinált.  Legálisan lógni pedig ki nem szeret?

    Egy vendégmunkásnak sokkal jobban kel bizonyítania és igyekeznie, szóval az ő hozzáállása más lesz.

     

    Az "idióta angolokat" én idézőjelben értettem, én nem gondolom, csak ezt hallom! 

     

    Engem idegesít!

    :-DD

     

    Ja, és ne felejtsük el a magyaros sértettséget és kivagyiságot, az önsajnálat és felsőbbrendűségi komplexus keverékét, ami feljettebb országokban vagy ahhoz  hasonlítva népünk fiain gyakran erőt vesz... :-DD.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  22. 2010. október 26. 14:30364.

    Kérdés, hogy mi az a piacképes tudás, és hol piacképes?

    Angliában, angol nyelvtudással egy közgazdász, informatikus bizonyára jól megélhet. 

    Azonban egy kisebb országban, pl. skandináv országok, benelux államok, baltikum - magyarán dán, észt, svéd, holland anyanyelvi nyelvtudás nélkül - maximum multihoz lehet bekerülni az angollal, a multi meg ugyanolyan mindenhol, azért felesleges külföldre menni. 

    Aki meg angolul felsőfokon jól beszélő programozó vagy sebészorvos, annak sehol nem lesznek megélhetési gondjai. 

    De nagyon szűk azoknak a foglalkozásoknak a köre, amit elfogadnak és aminek örülnek külföldön is - csomó olyan felsőfokú szakképzettség van, amit nem ismernek el, és szinte meg kell ismételni az egész egyetemet, ha a szakmádat akarod folytatni, ilyen a tanári szakma, a jogász, de még az ápoló is. Egészségügyi szakközepes végzettséggel 3 évig kell itt még iskolába járnom, hogy teljes jogú ápoló lehessek, magyarán ott kezdtem, mintha a krumpliföldekről jöttem volna, még jó, hogy az érettségit elfogadják, megjegyzem, azt se automatikusan, mindent le kellett fordíttatnom. Ezen kívül van egy angol tanári diplomám, ehhez 4 év kiegészítő képzésben kellett volna részt vennem, és egy kommunikációs, ami meg végképp semmit sem ér. Hol van itt a nagy EU-n belüli egyenlőség, amikor ugyanannyit kell itt iskolába járnom kiegészítésképpen, mint ha egyáltalán soha nem is tanultam volna arról a szakmáról?... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_190057 (363)
    2010-10-26  13:15
  23. Torolt_felhasznalo_190057
    Torolt_felhasznalo_190057
    2010. október 26. 13:15363.

    Ezzel nem értek egyet.Az EUn belül,piacképes tudással és nyelvismerettel,ugyanolyan életszínvonalon tud élni egy "bevándorló" mint egy helyi születésű.Sok helyi születésű sem tudja magának megengedni a saját lakást,rengetegen bérlik évtizedeken keresztűl.

     

     Azt sem tartom kizártnak,hogy30 év után medencés háza és bejárónője legyen valakinek.

     

     

    Azzal sem értek egyet,hogy csak olyan munkakörbe vesznek fel embert amit a helyiek nem csinálnak meg.

     

    Nem mindenki megy mosogatni,meg pincérkedni.

     

    Az én tesóm is egy amerikai cégnél dolgozik egy londoni irodában több más nemzetközi alkalmazottal együtt és folyamatosan lépeget előre a ranglétrán és emelik a fizuját.Ugyanolyan pozicíóban van mint az angol munkatársai.

     

     

    Pedig ő úgy ment ki,hogy fogta magát kis pénzzel és elment állásinterjúkra.4 év után,már most ott tart,amit itthon, ha meg szakad a munkában akkor sem ért volna el ennyi idő alatt.

    előzmény:
    tapsa (362)
    2010-10-26  11:46
  24. 2010. október 26. 11:46362.
    alapvetően nem erre gondoltam. hanem arra, hogy ha megnézel egy kinti tök átlagos családot, átlagos fizetéssel, átlagos munkával (pl. titkárnő, postás, adminisztrátor, nővér, stb.) - nagyságrendekkel jobban élnek, mint a bevándorlók. Lehet azt mondani, hogy mert mondjuk több generációra visszamenőleg már az őseik kifizették a családi ház árát, és akkor arra nem kell több százezret elkölteniük, de szerintem nem csak ezért van ez így. Az szerintem tény, hogy a bevándorlók 98 %-a nem tud önmagától egy középszintű életszínvonalatz megteremteni az első generációban, maximum a gyerekeik, unokáik lehetnek olyan módon sikeresek, mint egy őslakos. (A kivételek pedig azok, akikek még otthonról valamelyik cég meghív, hogy dolgozzon kint, mert valami miatt szükség van rájuk, na nekik lehet, hogy bejön...) de kezdő bevándorlóként én nem látom azt a megvalósítható "amerikai álmot", hogy kimegyek egy bőrönddel és 30 év múlva medencés házam van bejárónővel, akármilyen keményen is dolgozik az ember. (Nekem van 2 diplomám és egy fogorvos eszközeit mosogatom munkaként, szóval ezzel csak azt mondom, hogy nem elég, ha az ember le akar tenni valamit az asztalra, szerintem a helyiek kőkeményen őrzik a jobb munkákat a bevándorlók elől, ők csak azt engedik egy külföldinek megcsinálni, amit ők nem akarnak.)
    előzmény:
    sanyi1963bp (361)
    2010-10-26  11:34

Címlap

top