Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

AMWAY dolgozók segítsetek!

bocipopsi
Létrehozva: 2011. június 7. 10:51

Sziasztok!

 

Az a problémám, hogy az egyik rokonom halomra vásárolt magának amway cuccokat az elmúlt pár hónapban, és nem tudja senkinek eladni. Hogyan és milyen módon lehetne visszakérni az Amwaytől a pénzt, visszalehet küldeni a termékeket?

 

Kérlek segítsetek, nagyon fontos lenne mert legalább 300.000Ft-nyi termékről van szó, és a h.ülyéje már a gázszámláját se tudja kifizetni, mert beletette a termékekbe a pénzét.

 

Előre is köszi aki segít!

  1. 2011. július 25. 16:11167.

    Kedves bocipopsi!

     

    Ne rémülj meg ennyire! Először kérdezd meg a rokonodat, hogy miért tette ezt? Erre az Amway-nál senki sem "kényszeríti"!

    Az Amway cég minden egyes vásárlásra 90 napos visszavásárlási garanciát ad, ami azt jelenti, hogy azokat a termékeket is visszaveszi 90 napon belül, amiket már felbontott,  vagy használt belőle.

    A vételárat teljes mértékben visszatéríti! 

    Azért teszi ezt, mert nem az a célja, hogy otthon készletek legyenek felhalmozva, hanem, hogy megelégedett vásárlói legyenek.

    Ha még kérdésed van, nyugodtan írj!

    előzmény:
    bocipopsi (1)
    2011-06-07  10:51
  2. 2011. július 4. 11:30166.
    A kajafüggés azért alakul ki, mert ezek a vegyszerek függőséget okoznak. A nátrium-glutamátról állítólag már konkrétan ki is mutatták.
    előzmény:
    antironia (162)
    2011-06-29  10:14
  3. 2011. június 29. 18:13165.

    Egy ujszulottnek minden szindroma uj....

     

    Koszonom a reszletes attekintest. A fogalmat ismertem kerem szepen, de nem tudtam, hogy ilyen szep neve is van. Mifelenk foltehetoen kevesebbszer hasznalt, kevesbe "kozismert"analogia.

     

    Ebben az esetben alkalmazni foltehetoen eros tulzas. Noverem koszonom  szepen jol meguszta, kemeny teremtes-allitolag sokat tanult azon evek soran, de rajott arra is, hogy rengeteg  idot kellene ahhoz raaldozni, hogy o is a rabtartok kozott legyen ne az aldozatok oldalan. Szeretetrol meg plane szo sem esett.

     

    Azota beallt a gasztonomiaval szindromazok koze es ragyogo cukraszdat nyitott a nagy A'merikaban.

     

    A mososzerekhez sem erzelmi szalak fuzik,  egyszeruen jonak tartja a keszitmenyeket.

     

    Nna, ezt alaposan megvitattuk. A topiknyito mar annyira kiokosodott, hogy arkon bokron tul jar.

    előzmény:
    antironia (162)
    2011-06-29  10:14
  4. 2011. június 29. 10:37164.

    Tehát mindig a rendszer a hibás, nem a töketlen és döntésképtelen egyén...

    Csak, hogy tudjam.

     

    Méghogy stockholm-szindróma...

    előzmény:
    antironia (162)
    2011-06-29  10:14
  5. 2011. június 29. 10:23163.

    Nem is hinnéd, hányan bedőlnek.....

    Időnként olvasok más fórumokat is - hihetetlen, micsoda parasztvakítás megy! Az ügynökök nyomják az avas dumát, meg hogy koncentrátum, meg NASA - fejlesztés, stb. stb.

     

    Tényleg röhejes, hogy ilyen hatalmas bolti kínálat mellett egyesek képesek megvenni 5-10x-es áron a tisztítószereket, és egyéb hétköznapi cuccokat...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-06-28  19:59
  6. 2011. június 29. 10:14162.

    Nem hittem volna, hogy egy ennyire közismert kifejezést magyarázni/értelmezni kelll...

     

    Stockholm szindróma:

     

    A Stockholm-szindróma (Helsinki-szindróma néven is ismert, l. alább) egy stockholmi túszdrámáról kapta a nevét. Lényege, hogy a túszok – és a kiszolgáltatott helyzetben lévő emberek általában – szeretetet kezdenek érezni kínzóik, rabtartóik iránt. Ez furcsa; józan ésszel azt hihetnénk, hogy gyűlölniük kellene őket.

     

     Nagyon sok - hétköznapi esetre is rá lehet húzni, abszolút jellemző:

     

     

    Az ontopik esetben: beszervezték, jól átb.cták, hatalmas veszteséggel tudott kiszállni belőle - mégis vásárolja, azóta is a kb. 3-4x-es árú Amway cuccokat.

     

    Avagy: olvasd el a bűvös szakácson az "Aromapróféták" c. posztot.

     

    Szépen leírja, hogy a műanyag ízfokozókkal, színezékekkel, állományjavítókkal feltuningolt szemét kajához is úgy ragaszkodnak a fogyasztók  - pedig az egészségüket sodorja veszélybe.

    Ez a gasztronómiai Stockholm-szindróma.

     

     

    előzmény:
    MPiggy (161)
    2011-06-29  01:46
  7. 2011. június 29. 01:46161.

    Ha erdekel akkor megkeresem-ha nem igazan, akkor nem. Pusztan arra gondoltam ha mar valamit idezel, akkor meg is magyarazod nekem.

     

    Ha nem, hat ugy is jo. Mar el is felejtettem mirol volt szo. Nyilvan nem volt igazan fontos.

    előzmény:
    antironia (160)
    2011-06-27  21:37
  8. 2011. június 27. 21:37160.

    Nem ismered a www.google.hu-t?

     

    Katt ide, majd beírod, hogy "Stockholm-szindróma".

     

    S lőn, olvashatod!

     

    Nem mondod komolyan, hogy fogalmad sincs, hol kell keresni, ha egy kifejezést nem ismersz...

     

    előzmény:
    MPiggy (159)
    2011-06-27  18:34
  9. 2011. június 27. 18:34159.
    ?????
    előzmény:
    antironia (158)
    2011-06-25  12:45
  10. 2011. június 25. 12:45158.

    Google a legjobb barátnőd.... :-)

     

     

    előzmény:
    MPiggy (157)
    2011-06-24  18:17
  11. 2011. június 24. 18:17157.

    Az mi???

     

    A melle illesztett erzelmeket kifejezo illusztracio alapjan attol tartok  valami rossz dolog lehet.

    előzmény:
    eimrow (140)
    2011-06-07  19:29
  12. 2011. június 8. 13:15156.

    Na, a passziv jövedelem is egyike a megtévesztésnek, amivel sajnos sokan élnek..

    Én genyó voltam, egyszer egy platina szintű embertől megkérdeztem eljön-e velem a nyáron a tengerre 1 hétre. Mondtam neki, fizetem. A mikorra meg benyögtem neki az éves nagy rendezvényük időpontját. Véletlen nem ért rá...

     

    A passziv jövedelmi részt gyakorlatilag a cég adja, és már nem eladás függő. De ezek nagyon magas szintek épp ezért nem szabad, vagy nem lenne szabad a kezdőknek emliteni. Az emberi psziché úgy van összerakva, hogy a jelölt gyakorlatilag vérszemet kap, ez az egyik oka a nagy csalódásnak. Túl nagy elvárásai lesznek (sokszor az előadó miatt) és túl soknak itélei a munka részét... Nagy a különbség, igy nagy csalódásnak éli meg.

    előzmény:
    ardian (95)
    2011-06-07  16:13
  13. 2011. június 8. 13:09155.

    Nem.

    Csak  szintkülönbségek után fizet és limitált a szint, onnan függetlenitik a csoportot és kapsz egy állandó %-nyi csoportforgalmat, de az már csak forgalom szempontjából kötött a termékhez...

    De ezeket még magasabb szinteken lévők sem értik teljesen...

    előzmény:
    Démétér (89)
    2011-06-07  16:03
  14. 2011. június 8. 12:46154.

    Én még "élőben" nem voltam, de videót már láttam ilyen gyűlésekről.

     

    TÉnyleg jobb, mint a stand-up kabaré!

     

    Szánalmas arcok, ahogy ott tapsolnak meg bégetnek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (153)
    2011-06-08  12:12
  15. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. június 8. 12:12153.

    Akit ezekbe a baromsagokba be lehet rangatni annak ugy kell.

     

    Majd a hidegben elgondolkozik hogy nem kellett volna felulni a sok badarsagnak amit ott magyaraznak neki.

     

    En egyszer voltam egy ilyen "gyulesen", doglottre rohogtem magam ahogy hallgattam a "motivacios beszedeket" meg ahogy tapsoltak egymasnak  mint az idiotak.

     

    Eddig meg egy embert se lattam aki ezektol a vacakoktol meggazdagodott, vagy akar csak megelt volna belole. Raadasul ocska vacak az egesz. 

    előzmény:
    bocipopsi (1)
    2011-06-07  10:51
  16. 2011. június 8. 12:06152.

    Akkor még egyszer:

    Az mlm rendszerben a bevétel a termékeladásból van. Csak a terméken van árrés.

    Az "oktatási" anyagok csak egy szinttől jelentenek bevételt. Azt meg kevesen érik el %-ban.

     

    Az a baj ardian, nehéz elmagyarázni a matekot, úgy hogy Te nem ismered a számokat. Két dolgot tehetsz:

    1. Elfogadod láttatlanban :-DDD

    2. Gyártasz saját matekot :-D

     

    Nem állitom, hogy nincsenek barmok, akik rosszul csinálják. Sajnos vannak.

     

    Két dolgon gondolkodj el a kedvemért ;-)

     

    1. Melyik hir terjed gyorsabban? A rossz, vagy a jó? Mert aki hosszútávon gondolkodik ebben, nem éri meg a rövidtávú svindli...

     

    2. Ha átváglak és lehúzlak egy kezdőcsomaggal, akkor mennyit fogsz vásárolni a következő hónapban? És az azt követő évtizedben?

    előzmény:
    ardian (88)
    2011-06-07  16:01
  17. 2011. június 8. 11:58151.

    Ez nem pech.

    Sajnos ebbena  műfajban - pont az oktatás miatt - %-ban több a "selejt".

    előzmény:
    *bandi* (83)
    2011-06-07  15:59
  18. 2011. június 8. 11:22150.

    Hogy a fittyfebébe ne lennének negativ történetek! Annyit tudnék mesélni, hogy könyvet lehetne irni.

     

    A baj csak az - ami itt is jellemzően megjelent -, hogy egy rendszert azonosítnak az emberrel.

    Köcsögök, meg svindlisek, meg bunkók nem az MLM rendszer termékei, hanem a társadalomé... Az MLM rendszer ezeket rendszeresen ki is veti magából, vagy igy, vagy úgy...

     

    Személy szerint az egyenlő elbirálás hive vagyok:

     

    Amikor valaki azt mondja, hogy az MLM csak a csalás, mert szegény emberkéket lehúzzák és nem azt mondják, amit tud a termék, hanem ódákat... Na, akkor mindig eszembe jut két dolog:

     

    1. Ezek az emberek nem néznek TV-ben reklámot?

    2. Vagy szimplán vakok és nincs is TV-jük?

     

    Amikor egy Vanish reklámban az gépolajat mp-ek alatt oldja fel azt valóban tudja? Fenét! Ennek ellenére a Vanish egy nagyon jó termék. Sok olyan foltot szed ki, amit más nem...

    Nincs kedvem most több reklámot felsorolni. A reklám célja a termék eladása, a nézőnek számolnia kell azzal, hogy az esetek 99%-ban túlzóak...

    Mondjuk valóban egy rágótól csilli-villi a fogazat? Vagy a Colgatetől?

    Senki nem perelte sem a Signált, sem a Colgatet, sőt még csak nem is köpködték, hogy a mikroszemcsés fogkrémekkel szétvágja egy életre a fogat, mert a dentint megkarcolja...?

     

    Egyenlő elbirálás nincs jelen ezeknél az embereknél.

     

    Az MLM egy eladási rendszer, amiben emberek (gyarlók) dolgoznak és más a képzési módszer. Nem tisztünk elemezni, hogy jó, vagy rossz. Nem szentirás és az egyén (dolgozó) választja ki a maga eszközeit... sokszor rosszul... ahogy az élet más területein is...

    Én pld. soha nem állitottam, hogy csaodaszerek. Pont azt mondtam, hogy nem azok. Ennek ellenére pld nem találtam jobbat toll lemosására bőr garnitúráról a loc-nál. Más nem vitte le. De ennek ellenére nem csodaszer...

     

    Tudod a legnagyobb baj ezekben a kommunikációkban, hogy nincs kommunikáció. Mintha egy sikettel próbálnám magam megértetni jelbeszéd nélkül.

    Ezt jól láthatod az előző 2-3 hsz-eim történetét lekövetve...

    előzmény:
    Démétér (73)
    2011-06-07  15:47
  19. 2011. június 8. 10:51149.
    Kedves Kukacapja! Tényleg érdekel, úgyhogy el tudnád magyarázni nekem, hogy az általad előnyben részesített szintén szintetikus C-vitamin mennyiben jobb, mint a gyógyszertári? Gondolom azt nem mondod, hogy az nem előállított, hanem egyenesen gyümölcsből, zöldségből kivont. Egy amerikai prof által írt vitaminokról, egyebekről szóló könyvben olvastam, ha annyi természetes C-vitamin lenne egy tablettában, mint a gyáriban, akkor teniszlabda nagyságú lenne. Hihető és részletes magyarázat állt az írásban.
    előzmény:
    kukacapja (148)
    2011-06-08  10:32
  20. 2011. június 8. 10:32148.

    Lesen Sie bitte noch einmal :-DDDD

     

    Ha emlékem nem csal, Te voltál, aki a kiejtése, értsd a tájszólása miatt szóltál meg embert és burkoltan "bugrisoztad" le... Vagy csal az emlékem?

     

    Erre irtam Neked, kiscsillag.

    Hogy aki ez alapján itél, az önmagát minősiti (leginkább).

     

    Az import szarról meg annyit, hogy a vitaminok terén nemzetközileg is a legelismertebb termékek mind MLM rendszerben forgalmazott termékek.

    Neked kimondottan javaslom a hagyományos úton terjesztett C-vitamint a patikában megvásárolni, mely vegyületből a szervezeted mindösszesen 3%-ot képes lebontani és ha a tudományos élet jelenleg elfogadott teóriája szerint 1000 mg/nap adagolást tartod és nem iszol meg hozzá min. 4-4,5 liter/nap vizet is, akkor már most rendelj magadnak új vesét :-DDDDD

     

    Sajnos nyugi gumival nem foglalkozik egy általam ismert MLM-es cég sem, úgyhogy azzal sajnos nem szolgálhatok :-DDDD

    előzmény:
    eimrow (69)
    2011-06-07  15:38
  21. 2011. június 8. 10:25147.

    Hozzám hasonlókhoz?

    Kedves?

     

    Mikor? A bújtatott sértés előtt, vagy után? ;-)))))

    előzmény:
    Leatitia (67)
    2011-06-07  15:37
  22. 2011. június 8. 10:07146.

    Minek?

     

    Miért? Tán nem igaz?

     

    Lehet nem az MLM-eseknek kellene újabbat kitalálni, hanem monnyuk Neked elgondolkodni rajta? :-DDDD

    Az emberi félelmek is vagy 2000 évesek, azokat is cseréljük le őket?

    Vagy dobjuk a kukába a freudi megállapitásokat, mert már 15 éve is helyt álltak a megállapítások?

     

    Sőt! Dobjuk ki anyáinkat is, mert 30 éve ugyanazokat mondják nekünk!

     

    Számodra elképzelhetetlen, hogy egy MLM-es imádja a termékeket?

    Magamra gondolva ki kell, hogy ábránitsalak. Én nem épitek hálózatot, de mégis mai napig előszeretettel használom a termékeket, kb 50 félét a palettáról. De biztos hazudok még magamnak is, mi?

     

    Biztos, hogy ennyi sületlenséget érdemes belegondolni egy sima munkába? Bár a Te időd, csillagom, úgy b@szod el, ahogy tetszik... ;-)

     

    Csendben jelzem csak Neked: 10 fogorvosból 8 nem a Colgatet ajánlja, ahogy a reklámban van.... És teccik, nem teccik fejlagosan kevesebbe is kerül... Ja, és ha kedvet kaptál kipróbálni, kérlek keress mást :-DDDD

     

    Az utolsó mondatod pedig létező jelenség. Ők nem fognak soha ebből élni...

    előzmény:
    eimrow (66)
    2011-06-07  15:36
  23. 2011. június 8. 08:35145.

    Az Avont, Oriflamet én írtam tegnap mint példát olyan cégre, ami direkt marketing, de NEM piramisjáték.

     

    Leírtam azt is, mi különbözteti meg a kettőt.

     

    Keresd vissza.

    előzmény:
    bigacsiga2 (135)
    2011-06-07  19:05
  24. 2011. június 7. 21:05144.

    Göncz D.  és Farkas Enikő

     

    Demeter János 

     

    Dr. Antalffy Thomas

     

     

    előzmény:
    bigacsiga2 (143)
    2011-06-07  20:19

Címlap

top