Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Diploma nyelvvizsga nélkül

tamtamtam
Létrehozva: 2011. december 10. 17:00

Mit szóltok hozzá, hogy azokat, akik akár hosszú éveken át egészen eddig lusták voltak nyelvvizsgát szerezni a záróvizsgájuk mellé, most azzal akarják jutalmazni, hogy nyelvvizsga nélkül is átvehetik a diplomájukat?

 

  1. 2012. február 4. 09:40505.
  2. 2012. január 9. 13:31504.
    helló!akkor most kell nyelvvizsga, vagy sem? a suli szervez majd tanfolyamot és vizsgát is a suliban lehet majd tenni? ezt nem értem, annak mi értelme??? csak a pénzrablásról szól ez is.  én nem tartom jogosnak a felháborodást. szerintem csak a pénzről szól ez is hogy megkövetelik a nyelvvizsgát. ha van egy matekzseni, nulla nyelvérzékkel..... miért ne lehetne diplomája?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (503)
    2012-01-09  06:56
  3. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2012. január 9. 06:56503.

    Nem értem ezt a 3 éves szabályt. 2010-ben Áv-tam, akkor most kivárom a 2013-at és megkapom a diplomám,vagy ez csak a 2008 előttiekre vonatkozik.Mire vonatkozik a 2013 és mire a 2016-os korlát? Valaki tud erről valamit?

     

    Amúgy magyarul is remekül tudok magyar betegeket ápolni magyar (nevetséges) fizetésért. Azok a kolléganőim akik nyelvvvizsgáztak, már árkon bokron túl vannak. Ezzel a könnyítéssel talán itthon lehetne nagyon sok magyart tartani,nem gondoljátok? 

    idézet:
    lizavank (396)
    2011-12-15 23:31:29

    Ez alapján a magyart nem is kell idegen nyelven tanítani, hogy nehogy elmehessen a kulturvilágba élni.

    előzmény:
    lizavank (396)
    2011-12-15  23:31
  4. 2011. december 23. 23:10502.

    "A mérnököknek elég egy alapfoku tudás"

    Mérnök vagyok...középfokú kell.....

    előzmény:
    Wiktor986 (500)
    2011-12-23  03:12
  5. Torolt_felhasznalo_237607
    Torolt_felhasznalo_237607
    2011. december 23. 08:45501.

    Jaj, már megint milyen kedves megjegyzés egy külföldre szakadt hazánk fiától. Mégis itt esz a fene téged is magyar fórumon. Azért valamit csak jól csinálunk, nem?

      

    előzmény:
    100rozsafa (494)
    2011-12-22  01:58
  6. 2011. december 23. 03:12500.

    Én onnan közelíteném meg ezt a kérdést hogy valaki pályakezdő és két nyelven beszél, szeretne elhelyezkedni.

     

    Én azt gondolom erről, hogy a nyelvvizsga nem ad feltételen használható tudást is.

     

    A használható alatt pedig piacképes tudást értem, mert jelenleg már annyira eltolódott és elrugaszkodott a valóságtól a nyelvizsga értéke, hogy gyakorlatilag semmire nem mész ha kommunikáció képes nyelvtudásod van.

     

    Az egyetlen munkakör ahol hasznát veszed oda felsőfokú sok esetben anyanyelvi nyelvtudás szükséges. Gondolok itt a call cenetere, vevői kapcsolattartó pozíciókra ahol külföldiekkel kell megértened magad és oda édes kevés egy b2 es tudás. Valamint ami még abszurdabbá teszi a helyzetet, hogy két nyelvűnek kell lenni. Szinte zéró, tehát 0 azaz álláslehetőség ahova elég lenne a fluent english, ilyen pozícióba mindenhol megkövetelik a második nyelvet, például a németet. 

     

    Az már más kérdés hogy a B2 es nyelvvizsga egész jó, kézzelfogható tudást adna sok helyen. Például ha informatikus vagy akkor elég egy nyelv is az angol, annyira hogy el tudd olvasni a szkkönyveket meg tudd magad érteni a német főnökkel(IT-service-hungary pl)

    Ha gazdasági végzettséged van ott sem hátrány, de az csak egy soft skill hogy te tudsz angolul.Elsősorban azt nézik hogy hány év tapasztalatod van. Egy pályakezdőnek pedig az nem sok van, tehát eleve el sem jutsz odáig hogy egyáltalán behívjanak egy kis idegen nyelvi csevejre.

     

    A mérnököknek elég egy alapfoku tudás, főleg angolból. Így történhetett hogy az eddig volt osztálytársam nyelvizsga nélkül rögtön egykörös interjú után kezdhetett a Continentálnál mint gépészmérnök. Ugye ennél a szaknál nagy a hiány a munkaadót a legkevésbé sem érdekli a nyelvtudásod, majd menet közbe megtanulod.

     

    A tanári pályára nincs rálátásom de ha nem külföldön akar oktatni és nem idegennyelvtanár akkor oda meg abszolut nem kell.

     

    Én speciel egy olyan helyzetbe vagyok hogy két nyelven is jól beszélek de a fent említett okok miatt maximum annyit értem el vele hogy külföldön gond nélkül meg tudom értetni majd magam.


     

     

     

    előzmény:
    tamtamtam (1)
    2011-12-10  17:00
  7. 2011. december 22. 19:00499.

    "De, ami elmult, elmult"

     

    Nem múlt el, benne vagyunk a sűrűjében. Nem tudom, hol élsz, de az akcentusodból ítélve jó ideje nem Magyarországon, és szerintem akárhol, ott ilyet még nem láttál, hogy egy adott törvény egyesekre vonatkozik, másokra meg nem.

    előzmény:
    100rozsafa (497)
    2011-12-22  18:48
  8. 2011. december 22. 18:50498.
    ...." 

    Az akcentusról én épp az ellenkezőjét hallottam külföldiektől, vagyis azt, hogy ahhoz képest, ahogy a környező országokban beszélnek az emberek angolul, a magyarok kiejtése teljesen rendben van. "...

     

     amibol  azt  lathatod,   hogy  kulfoldi  ismeroseid  milyen  jolnevelt,  udvarias  emberek....

     

     

    hehhehhhe.......   :-)) 

     

    előzmény:
    tamtamtam (496)
    2011-12-22  08:57
  9. 2011. december 22. 18:48497.

    nos, ---ebben  teljesen  igazad  van.

     

    De,   ami  elmult,  elmult,   es  ha  manapsag  mar  nem  kell  nyelvvizsgat  letennetek,  ANNAL  JOBB,  mert  masra  fordithatjatok  a  szabad  idotoket.

     

    En  emlekszem,  amikor  a  Tellert  meg  a  Szilardot  mutattak  a  TV-n,  valami  kis  vitaban,

    hat  kerem  ANGOLUL  volt,  es mindenki  halalra  rohogte  magat  rajtuk,   olyan  jo  poof  accentussal  beszelgettek........de  vegul  is  megertettek  egymast.

     

     

    szia

    előzmény:
    tamtamtam (496)
    2011-12-22  08:57
  10. 2011. december 22. 08:57496.

    Nem azon vitatkozunk, hogy a magyarok jól beszélnek-e idegen nyelveket. Hanem arról beszélünk, hogy mennyire igazságos az, hogy egyesek csak akkor kaphatták meg a diplomájukat mostanában, ha kiizzadták a nyelvvizsgát is, mások meg ugyanazt a diplomát most úgy fogják megkapni, hogy nem kell nyelvvizsgát szerezniük. Tekintve, hogy ugyanakkor, ugyanolyan feltételekkel kezdték tanulmányaikat, nagyon nem igazságos ez a megkülönböztetés többünk szerint.

     

    Az akcentusról én épp az ellenkezőjét hallottam külföldiektől, vagyis azt, hogy ahhoz képest, ahogy a környező országokban beszélnek az emberek angolul, a magyarok kiejtése teljesen rendben van. 

     

    Egyébként meg az akcentus nem olyan kardinális kérdés, sokan boldogok lennének, ha használható nyelvtudásuk lenne, még akkor is, ha erős akcentussal. Különben sem az a nyelvtudásban a pláne, hogy megpróbáljuk született angolnak, németnek, stb. eladni magunkat, hanem hogy igen, bevallottan magyar létünkre is tudunk más nyelven kommunikálni, ha kell.

    előzmény:
    100rozsafa (494)
    2011-12-22  01:58
  11. 2011. december 22. 01:59495.
    Kerinanak  igazat  adok!!!!!
    előzmény:
    Marcsi622 (485)
    2011-12-20  19:43
  12. 2011. december 22. 01:58494.

    M I N  vitatkoztok???

    Hiszen,  a  magyarok baaa-baaa,  gaaa-gaaa  kiejtessel  beszelnek  MINDEN  idegen  nyelvet.

     

    Ahogy kulfoldiek  monjak: 

    "va'gni  lehet"  olyan  vastag  az  accentusuk  hogy szomoru  hallgatni.

     

    KIVEVE--HA---   ha,  mar  piciny  2-3  eves  koruk  ota  van  (volt)  egy  kulfoldi  cseled  vagy nevelono  a  a  gyerekek  mellett,    SOSEM beszelnek rendesen   semmi  idgen  nyelvet.

      SAJNOS...................

    előzmény:
    tamtamtam (1)
    2011-12-10  17:00
  13. 2011. december 22. 01:08493.

    http://index.hu/belfold/2011/12/21/kiskaput_nyitnak_a_nye lvvizsga_nelkulieknek/

     

    módosító indítványt nyújtott be Réthelyi Miklós

    "oklevél, illetve a bizonyítvány megszerzéséhez előírt általános nyelvvizsga-követelmény teljesítése helyett adott esetben a hallgatóknak a felsőoktatási intézmény által szervezett külön nyelvi vizsgát kell tenniük."

    előzmény:
    tamtamtam (492)
    2011-12-21  19:32
  14. 2011. december 21. 19:32492.

    A korábban megadott link már nem működik, mostanában itt lehet megnézni, hogy a Műegyetem és a BGF az átmeneti három évben sem fog kiadni diplomát nyelvvizsga nélkül:

     

    http://videotar.mtv.hu/?k=nyelvvizsga 

    előzmény:
    tamtamtam (394)
    2011-12-15  16:17
  15. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. december 21. 08:09491.

    TURRITA: oly jó is lenne boldog tudatlanságban élni a tanárkérdésben háttértudás nélkül.... szervusz én egy fórumozó vagyok. vélelmezem, hogy a ténylegesen tapasztalataidból indulsz ki egy adott témában. és el is fogadom őket.

    aranyos elnneben, ha valaki az egésze nézve más véleményen van, (kinek mellesleg nem is ismered az életét, ahogy én se a tiéd) egyből vagdalkozásnak hívod.

     

    VLCS: a kosarazós tanár ált isk 8.  nem tudtunk semmit tennni, mert az osztályfőnök az igazgatóval nagy egyetértésben ültete a nyakunkba... igen reklamáltak, de tekintve hogy az igazgató már eleve tudta, szerinted?

    középiskolban nem tom mi volt, mivel én osztvizsgáztam mert nem akartam eleve órára járni, nem is érdekelt. akkor ép nem voltam másokat mentsükl meg korszakomban. utsó félévre cserélték le a tanárt az t tudom, de lehet csak elment szülni..

    és sajnos ezek nem egyedi esetek.

    én pedig persze hogy tudtam teljesíteni a feltételeket, de nagyon nem én vagyok az általános példa. azért nem szeretek saját példát hozni ilyenkor. itt ezeket azért merészeltem, mert nyílván az egész osztállyal ez történt, mindenki ezeket a tanárokat kapta , szóval velük történt. (mert ugye én elboldogultam így is. kikerülve a kidobott időt)

     

    na jó, most elbúcsúzom. talán meg íbrom állni, hogy nem szólok bele többet a vitába, már úgyis elterelődött a téma.

    szerencsére vannak jó tanárok is azért, nekik köszönet, hogy tanítják a felnövekvő nemzedéket. 

    de ha lanne alkalmassági akár csak pszichológiai, mint a katonáknál, sajna siralmas eredményre jutnánk. ellenben alig lenne tanár... mert ugye aki másból is meg tud áélni, hacsak nem a tanítás az álma, akkor nem fog tanítani idehaza intézményes keretek közt, vagy nem valószínű.

     

    előzmény:
    turrita75 (489)
    2011-12-20  21:34
  16. 2011. december 20. 21:35490.

    Azért ez nagyban függ attól, hogy felkészülés nélkül, spontán csinálja-e meg az ember az érettségi feladatsort. És nem mindegy az sem, hogy valójában ki mikor érettségizett.

     

    Én 10 éve. Töriből tuti bukta lenne, kivéve, ha a nagy földrajzi felfedezéseket húzom. Bár már egy ideje asszem, megváltoztak a követelmények.

    Magyarból sem vagyok biztos az ötösben.

    Matek meg... Középszintű szerintem lazán, de az emelttel meg kéne küzdeni. Lehet függvénytáblázatot használni? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (479)
    2011-12-20  10:52
  17. 2011. december 20. 21:34489.

    Pöttöm: tanár témában nem nagyon szeretek vitázni

    Veled én sem, mert utálom, ha valaki minden háttértudás nélkül általánosít, vagdalkozik, sérteget. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (484)
    2011-12-20  12:24
  18. 2011. december 20. 21:28488.

    Marcsi622: A 'perfekt' mint szakkifejezés, szakszerű magyarázattal, példával alátámasztva:)

     

    Igen, létezik igen magasszintű, anyanyelvi, vagy azt megközelítő nyelvtudás. Nem írtad, meddig voltak kint a gyerekeid, mert nem mindegy, h két hét vagy két év volt, más tudásszintet eredményez. De feltételezem, hogy igen magas, az anyanyelvi szintet megközelítő szinten beszélik a nyelvet, jól tettétek, hogy erre hangsúlyt fektettetek. 

     

    Ellentétben a 'perfekt' jelzővel, amit a nyelvhez nem konyítók használnak olyan ismerőseik, rokonaik nyelvtudásának a jellemzéséhez, ami bármit jelenthet, ami meghaladja az elbeszélő nyelvi szintjét (ami általában nem nehéz...) És ez a fránya 'perfekt' nyelvtudás soha nem elég egy nyelvvizsgához, mert gonoszak a tanárok.
    előzmény:
    Marcsi622 (485)
    2011-12-20  19:43
  19. 2011. december 20. 21:26487.
    Te miért csak végletekben tudsz gondolkodni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (473)
    2011-12-20  08:21
  20. 2011. december 20. 21:25486.

    Elég nehezen hiszem el, hogy van ilyen tanár, de nem lehetetlen.

    Tettetek valamit, hogy a helyzet megváltozzon? Beszélt valakinek a szülője az igazgatóval, hogy az egyik tanár nem megfelelően végzi a munkáját?

    Mivel úgy írod, hogy "középiskolában az angolóra szintén érdekes volt..."

    A fent elmített fagyizós-kosarazós dolog általános iskolában volt?

     

    Nem tudom, hogy mi lett volna ha.

    Valószínűleg nem a tanárnál tanultam volna meg, hanem elkértem volna valaki olyantól az órai anyagot, akinek jó tanára volt. Ahogy tettem ezt töriből is.

    De neked is sikerült tanár nélkül teljesíteni a követelményeket, úgyhogy akkor valószínűleg nem lehetetlen. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (472)
    2011-12-20  08:18
  21. 2011. december 20. 19:43485.

    Én azt hittem naívan, hogy itt véleményt cserélünk, nem leugatjuk a másikat, de látom tévedtemHa nektek olyan rohadt jó tanárotok volt, hát örüljetek neki, de elárulok egy titkot!Vannak rossz tanárok is! Egyre többen sajnos!

    Én végig tanultam a 38 évemből 28-at, elvégeztem egy halom iskolát, van tapasztalatom!Ha neked más, hát örülj neki!!!!

    A perfektről pedig annyit: mindkét gyerekem német anyanyelvi iskolába járt, majd ausztriában tanultak, CSAK NYELVET!Olyan iskolába jártak, ahol csak a nyelvet tanították nekik napi 7 órában, sehol egy magyar, akivel beszélhettek volna magyarul....szerintem, erre már mondhatom, ha abból indulok ki, hogy a magyarok magyarból sem perfektek.....

    Nevethetnékem meg az olyan emberektől van, akik nem bírják elviselni, ha másnak más a véleménye, vagy a tapasztalata bizonyos dolgokról.

    Az ne fórumozzon!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (467)
    2011-12-19  22:58
  22. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. december 20. 12:24484.

    tanár témában nem nagyon szeretek vitázni... szerény véleményem szerint a legtöbb szakon 5 tanárból 4 alkalmatlan a pályára.... viszont lehetetlen alkalmasakkal feltöléteni a tanári állásokat, mert olyan kevés a fizetés elsősoprban, hogy nem érdemes kivívni a megbecsüléást se, mert azt kentheti minden ügyes ember a hajára, ha közben nincs pénze kajára meg fűtésre télen...

     

    én ürölök annak is, hogy még vannak egyáltalán tanító tanárok bármilyen szakon... a tanárképzést elnézve ez is csoda lassan... (és mint tudjuk vannak kihaló szakok, amire már nem is nagyon jelentkeznek emberek, vagy ha igan, hagyják a fenébe elég hamar)

    előzmény:
    turrita75 (482)
    2011-12-20  11:39
  23. 2011. december 20. 11:48483.

    Kerima: Mostanában egyre inkább célnyelven, illetve példákon keresztül tanítjuk a nyelvtant, ez az elvárás, szóval ez is fals info Pöttöm részéről.

     

    A gyerekeket, pláne a kis gyerekeket inkább rávezetjük, arra, hogy kell egy-egy szerekezetet helyesen használni, mint magyarázunk. Sok mondókát, dalt és sok-sok színes képet, tárgyat használunk. 

     Rafináltan, több példán keresztül igyekszünk velük gyakoroltatni, hogy inkább a fülükben legyen. 

     

     

    A felnőtteknél is igyekszünk minél többet csak a célnyelven kommunikálni, hogy szokja. Ritka az, és inkább kezdő idősebbeknél fordul elő, hogy magyarul magyarázunk.

     

    Divat szidni a nyelvtanárokat, meg a módszereket, de én már jó 10-15 éve ilyen módszerelet látok nyelviskolákban és iskolákban is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (478)
    2011-12-20  10:46
  24. 2011. december 20. 11:39482.

    Pöttöm: de az ugye nem jelent problémát, hogy az iskola nyelvtanítás remek helyzeteit írtam?

     

    Az iskolai nyelvtanítás remek helyzete - én úgy vettem észre, hogy nagyon vegyesek a tapasztalatok. Sok jó tanár van, aki dinamikus, beszédcentriukus órát tart, és vannak bőven egyéb kategóriások is, mint mindenben. Részben a diákok és a szülők hozzáállása rettenti vissza a tehetségesebb tanárokat az intézményes nyelvoktatástól.

     

    Akinek nincs pénze, fiatalon remek lehetőségek vannak külföldön. A lányoknak az au-pairkedés ideális (fiúk is mehetnek, ill. más munkák is vannak). Én is kint voltam 19 évesen. Nem, nem volt leányálom 2 gyerek és 4 macska után takarítani, de emellett pénzt kerestem és nyelvtanfolyamra is tudtam járni.

     

    Aki Magyarországon szeretne élni és dolgozni, tegye (én is ezt teszem).

     De aki magyar egyetemen akar diplomát szerezni ma, és előre közölték vele, hogy nyelvvizsgára is szükség lesz, az ne rinyáljon, hogy nem tetszik a feltétel. Mert feketén-fehéren, magyarul leírták neki, hogy ez követelmény.

    Dolgozni lehet diploma nélkül is, ha nem megy, nem kell erőltetni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (477)
    2011-12-20  10:46

Címlap

top