Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006 áprilisi babavárók

ditke14
Létrehozva: 2005. június 29. 09:46
Sziasztok Babavarok! :)

Ha most dontottetek ugy, hogy babaval probalkoztok, esetleg nem jott volna ossze a marcius: gyertek, remenykedjunk egyutt!
Hatha a julius lesz a mi honapunk a csaladtervezesre! :)
  1. 2007. január 3. 08:1616701.
    Szép jóó regelt mindenkinek!


    Elvettem 1 -t. Isteni íze volt. Köszi.

    Te jó ég! Kicsi betegeim: Mihamarabbi gyógyulást kívánok nektek!

    Aztanemjóját!Itt pityergek az örömtől! Mennnnnyi pocaklakó! Ilyenkor vagyok boldog, hogy jól döntöttem, mert itt van mellettem életem kettedik értelme.

    Csillus szívből kívánom, hogy továbra is boldog légy életed két szerelmével!

    Ma elkezdek visszaolvasni vasalás után, mert akkor majd minden apró részletet megtudok.

    Én kicsi Tündibündim meg mondja, hogy baba, vaú,tleeetle, ha valakinek szólni akar akkor meg csak e,e,e és integet pápát és mutatja, hogy gyere!
    Tudjátok ilyenkor látom, hogy egy kis carosból mekkora kopé lesz és milyen hisztizsák. Azördög vigye el, mert a tojáshély a popóján, de akarata az van! Ha ráförmedek, hogy nem, akkor rámnéz vigyorog én komoly maradok és sírvafakad.

    Na mék vasalni.

    Noé: A Petra is így van a kajával. Nem aprózza el. Ő is egy feneketlen kút!

    Móniapával mi van? Remélem jobban van már?
    Na pusz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. január 3. 07:3816700.

    Jó reggelt lányok! Ma én hoztam kávét   

    Ilyen gyors gyógyulást kívánok mindenkinek, mint ami nálunk volt! Tegnap visszavittük Dórit, teljesen rendben van Doki néni szerint semmi nem indokolja az éjjeli sok-sok ébredést, csak a megszokás. Igaza lehet, mert ma megint sokszor kelt, pár korty szopi után aludt, úgyhogy ma bekeményítek és csak vizet fog kapni. Holnapután 9 hónapos, és többször kel, mint újszülött korában Az az igazság, hogy a türelmem már fogyóban így éjszakánként.

    Ákinak ma kezdődött a suli, persze tegnapra megbetegedett Kisebb korában sokszor előfordult, hogy befulladt, ill. hányásig tartó köhögőrohamokat kapott. Ezt már kinőtte, de most doki nénink szerint ugyanaz a baja. Annyira ugatott, hogy alig bírt elaludni, de aztán a párásító és a gyógyszerek segítettek. Suliba mehet, de ebéd után most hazahozzuk.

    A munkakezdőknek nem lehet könnyű. Sokszor én is mennék, aztán utána örülök, hogy itthon lehetek. Na mondjuk könnyen beszélek, mikor nincs is hova mennem 

    Na regényírást befejezem, ma még jövök, hiszen ideférek a géphez 

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_748357
    Torolt_felhasznalo_748357
    2007. január 2. 20:0616699.

    Sziasztok kedves fórumtársaim!

    Csak bekukkolok, mert el vagyok havazva.  Csütörtökön vizsgám van, nemegyszerű, valszám  Úgyhogy eloszlással kelek, eseményalgebrával fekszem, a szünetekben pedig azt számolom, hogy mekkora a valószínűsége, hogy szombaton nyerek a lottón.  Monnyuk ez egyszer, nem lottózunk.  

    A betegeskedőknek jobbulást, a nembetegeskedőknek továbbra is egészséget.

    A kismanóknak pocakpuszik, anyukáknak kellemes, ébredésmentes éjszakát

    Dominó és azannya

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_432508
    Torolt_felhasznalo_432508
    2007. január 2. 18:0216698.
    Lilu, tényleg jól mutattok így hármasban! Jól áll a kezedben a kislány!

    Emi, nálunk konkrét dátum nincs, lehet, hogy már február, lehet, hogy csak március...nemtom. Igazság szerint abban egyeztünk meg, hogy januárban visszatérünk a dologra, miután december 31-gyel jó páran nyugdíjba vonulnak, átrendeződnek. Most tehát ülök és várom a telefont, aztán persze van némi átfutási idő, vissza kell szerelnem és el kell intézni anyósomnak a gyest, nekem visszamondani a gyedet, stb. Szerencsés vagyok, anyósék itt laknak kb. 500 m-re, Vikire is ő vigyázott amikor visszamentem dolgozni. Akkor ő egy éves és két hónapos volt, és az igazat megvallva nem nagyon hatotta meg, hogy az anyja dolgozni jár. Elvolt az imádott nagyapjával, reggel nyolc előtt apa átvitte, délelőtt séta, játszótér, ebéd, alvás, aztán négykor apa hazahozta. Mondjuk egy hátulütője volt a dolognak, elkapatták rendesen. Egy szem lányunoka három fiú mellett.

    Petra, nagyon szorítok nektek, hogy Kristóf meggyógyuljon. Rémes lehet, hogy minden kijött belőle alul-felül.

    Szélvészke, Benedeknek is jobbulást, gyógyuljatok meg minél hamarabb!

    El is felejtettem írni, Levi tegnapelőtt először életében megkóstolta a tojássárgáját. Jelentem, egy egész lecsúszott feltétként a borsófőzeléken. Hát nem aprózzuk el, nálunk a kóstolás egybe van kötve a telefalommagam-tevékenységgel. Kóstolni?! Mikor meg is lehet enni az egészet? Ma kipróbáltuk a meggyet, mivel most amúgy is meggylevest főztem. Még a tejszín előtt vettem ki belőle pár szemet kevés lével, kis főtt krumplival meg husival pürésítettem, nagy keletje vót. Lecsúszott mind egy szálig. Ezt már szeretem, élmény táplálni ezt a feneketlen bendőt! Na és akkor már a héten ha lúd legyen kövér, belehúzunk és bevezetjük a csirkemájat is kevés párolt almával.

    Zsuzsi, te meg jutalmazd még meg magad, és gyere egész nyugodtan gyakran!

    No mentem, kisember engem akar.

    Noé
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. január 2. 16:2016697.
    Sziasztok!

    B.U.É.K mindenkinek!!!! A betegeskedőknek pedig jobbulást!!! És természetesen Fruzsinának boldog névnapot.

    A Szilvesztert baráti párokkal és egy másik picurkával vidéken töltöttük. Szerintem nagyon jól sikerült, remek szállást sikerült találnunk. Laura éjfél előtt felébredt, így az új évet velünk köszöntötte , annyira édes volt, tetszett neki a tűzijáték és a szerpentin is.

    Még nem volt időm visszaolvasni teljesen, de remélem Veletek is minden rendben volt! Ha jól emlékszem, Lilunak van/volt 28-án a szülinapja így neki utólag is boldog születésnapot kívánok!

    Most egyébkén a nagyszülőkkel sétál Laura, ez hatalmas segítség így tudok pihizni, mert bizony nagyon álmi vagyok.

    Megyek is, kellemes napot!

    Solya



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. január 2. 16:1916696.

    Jutalom gyanánt jöttem, mert jó kislány módjára szépen dolgoztam a délutáni alvás során. Már hallom kisbabókát, hogy fent van, de játszik az ágyában, én ugyan nem zavarom meg  .

    Petra, Szelveszke, nagyon sajnálom a fiúkat.   Ez annyira borzasztó érzés! Jobbulást nekik gyorsan, Petra nektek különösen szurkolok, nehogy bent kelljen maradni. Bár inkább ott legyetek, minthogy otthon rágjátok le a körmötöket izgalmatokban! Biztos jó helyen lesztek, csak maradhass vele!       Azért remélem, 1-2 infúzióval megoldódik a helyzet.

    Nálunk a babatalálka óta van kisbetegség, először hőemelkedés 1 napig, aztán 1 nap orrfolyás, aztán 3 hét rekedtség, most 3 napja megint az orra folyik és álmában köhécsel. Nem vészes, de azért nem örülök neki, hogy a fránya vigye már el a bacilusokat!!!   A doki meg persze a calcimuson és a fenistil cseppeken kívül semmitsem mond, azt mondja, ez van. Megy a párologtató, mostmár van olyanunk, hozta a Jézus, amibe lehet illóolajat csepegtetni, ennyit tudok tenni, mást nem.

    Emi, újévi fogadalmam csak arról szól, hogy nem az az első, hogy ide leheveredem, hanem csak a házimunka, munkamunka, tanulás és gyermek után következhet. Egyik helyett sem. Mert néha sajnos előfordult  .

    Munkakezdők előtt le a kalappal! Azért nem eltűnni a nagy rohanásban!!!  

    Lilu, látom, Bálintka is nagy csajozós figura.  

    Na mentem, mindenkinek szépséges estét kívánok!

    Zsuzsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_245019
    Torolt_felhasznalo_245019
    2007. január 2. 16:1416695.
    Betegeskedőknek jobbulást! Petra, Föl a fejjel, semmi baja nem lesz Kristófnak! Nagyon komoly lélekjelenléted van!

    Évi, azért nem hangzik rosszul a wellness-víkend. Bár én most kihagynám. Sajnos az antibiotikum-kúra nem volt olyan régen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. január 2. 16:0516694.
    Sajnálom Kristófot, remélem minden okés lesz!

    Benedek is lebetegedett Délelőtti alvás után nagyon nyűgi volt, elvittem sétálni. Nemrég értünk haza, meleg volt, megmértem a lázát és 39 fok Adtam Germicidet, most alszik. Dokinénink szerint is vírus van. Szilveszterkor kaphatta el, mert tegnap sehol sem voltunk. Kész vagyok, még sosem volt beteg
    előzmény:
    petra80 (16693)
    2007-01-02  14:56
  9. 2007. január 2. 14:5616693.
    Sziasztok

    hogy levezessem az idegességem jöttem egy kicsit írni míg a férjem hazaér, mert sajnos komolyra fordult a betegség úgyhogy megyünk a kórházba
    Kristóf tegnap 1/2 7-től hányt az esti tápszer is vissza jött, de éjszaka nyugodt volt egyszer ébredt, reggel volt egy kis szopi utánna 1/2 10 körül egy kis gyümi, utánna vissza is aludt( ez már gyanus volt) 2 órát aludt!! közben teljesen össze fosta magát de jó kedvü volt, utánna kapot egy kis tápot, és felhivtuk a dokinkat aki persze ilyenkor szebin van a helyettes doki modta hogy sokfolyadékot adjak neki és diétás kaját, a teát 10 perc mulva kifosta, ebédet nem evett mert ahogy közelitett a kanál a szájához egyböl öklendezett, megprobáltam a cicit ekkor is öklendezett, 14 órakörül vissza köszönt a táp is, az elöbb elfogadott egy kis cicit, de erre megegyből alul jött az áldás, úgyhogy hivtam a férjem jöjjön haza és irány a kórház, félek nehogy kiszáradjon
    remélem nem kell bent maradnunk bár már össze pakoltam a cuccunkat ha bent tartanak minket

    vigyázzatok a babokra mert állitolag valami virus van, szerintem pinci az apjától kapta el mert ő vasárnap meg tegnap volt hasonló helyzetben

    petra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. január 2. 13:2116692.

    Hali!

    Cana, Zsuzsi remekül összefoglalta a lényeget!

    Noé, és végül is mikor kezded a munkát? Neked is sok sikert hozzá. Nálam márc. 1. a "várva várt" dátum. Egyébként Solya is kezd, legalábbis így volt, nem tudom, hogy most az ikrek változtatnak-e a dolgon.

    Zsuzsi, Szélvészke, grat. az életmódváltáshoz!   Nekem csak a jövő 7-től van rá esélyem, mert akkortól nem lesz itthon Apa . Addig etetnem, enni kell  . Azt hiszem, belevágok a 90 naposba. Zsuzsi, azt az újévi fogadalmadat, hogy idén ritkábban jössz, visszautasítjuk!!!

    Lilu, jól mutatsz a két kis babóval! Miért is kell várnod 2-3 évet, ahogy a múltkor írtad?

    Szép napot Nektek! Engem vár a teregetés.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_287432
    Torolt_felhasznalo_287432
    2007. január 2. 12:4816691.

    Na persze, hogy elfelejtettem:

    Fruzsinánanak nagyon boldog névnapot kívánunk!    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_287432
    Torolt_felhasznalo_287432
    2007. január 2. 12:3916690.

    Sziasztok!

    Boldog új évet kívánunk Nektek! Legyen olyan évetek, amilyet szertnétek magatoknak, legalább annyira sikeres és boldog legyen, mint ez az év volt (legalábbis nekem eddig ez volt a csúcs, érthető okokból .

    Évi, köszönöm a szülinapi köszöntést. Sejtettem, h ez az Alsópáhok ilyen népszerű hely lehet, mert lépten-nyomon reklámozzák. Asszem akkor mi továbbra is kihagyjuk, mert szeretnék minél kevesebb embert látni, ha pihenni megyünk.

    Nekünk a szilveszter csendesen telt, itthon voltunk ötösben, mi hárman, meg a szomszédasszonyom és lánykája (Bálint cimboranője Flóra), mert náluk apa dolgozott  . Megfürdettük, lefektettük a gyerekeket, aztán tv-ztünk, dumcsiztunk (inkább az utóbbi). Aztán éjfélkor kölyökpezsgőztünk egyet és utána lementünk tüzijátékot nézni. Kettőig húztuk a fent létet, aztán korán volt az ébresztő, mert Fló hatkor, Bálint pedig 7-kor ébredt.

    Az újév első napja idilli volt. Egész nap csak feküdtünk hármasban. Na jó, felkeltem megfőzni a lencselevest, meg rántottam ki mindenféle zöldségeket (cukkini, kelbimbó...) és kajáltunk, meg Manót is kajáltattuk, de ennyi volt az egész napi aktivitás. Ritka nap, kb 365 napja volt utoljára ilyenben részünk.  

    Na rakok még fel képeket szilveszterieket a gyermekekről. Nézzétek csak milyen jól festenék két gyerekes anyaként  

    Lilu és Bálintka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_432508
    Torolt_felhasznalo_432508
    2007. január 2. 11:3916689.
    BÚÉK! Én még nem voltam az idén... Látom, azért mindenkinek jól telt, többé-kevésbé. Nálunk is nyugdíjasbuli volt, de hát nem is lehetne másként. Most ennek van itt az ideje, gyerekekkel szilveszterezni, korán lefeküdni este, kölyökpezsgővel koccintani. Nem is nagyon sajnáltam, hisz lesz még annyi szilveszter, hogy meg is unjuk még bőven. Anyósomék átjöttek, csináltam egy kis waldorf-salátát, volt rántotthusi, fasírt, virsli, süti oszt jónapot. Szétuntam a fejem, de azért kettőig ébren voltunk, aztán szunya nyolcig. Levi éjjel felébredt a nagy durrogtatásra, kicsit szopizott aztán aludt tovább. Viki fél egyig bírta, aztán lenyomtam mert kezdett őrjöngeni a fáradtságtól, persze még hadakozott, hogy ő nem álmos.
    Hogy mit hozott nekünk 2006? Hát, szép év volt, tekintve hogy még egyszer utoljára megtapasztalhattam az alternatív szülés csodáját, és végigkísérhettem, ahogy a tehetetlen újszülött fiamból önálló ízléssel rendelkező kis emberke lett. Végigkísérhettem - általatok - több tíz szülést gondolatban, végigéltem sok betegeskedést, mellbimbó-sebesedést, mellgyuszit, átfordulást, felállást, együtt éreztem Veletek az első ágyról leeséskor, fogzáskor. Tudjátok, hányszor rákerestem már a fórumunk márciusi-áprilisi hsz-eire? Azokra, ahol tudatjuk egymással, hogy épp most indulunk szülni, vagy most jöttünk haza a kórházból. Hát ez is elmúlt, most már úgy mondjuk, ez tavaly volt.

    Most már kezdünk visszazökkenni a régi kerékvágásba, apa mától dolgozik, Viki holnap kezdi az ovit. Én mától igyekszem visszaszerezni a régi formámat, kevesebb édesség, több edzés. Így nem mehetek vissza dolgozni! Merthogy, ugye, nekem az újév ezt hozta, a két ünnep között leültünk a főnökömmel megbeszélni a munkába állást. Kevesen vannak, és egyre csak fogynak, szükség van mindenkire. Azért igyekszem a jövőben is gyakran jönni, nem elhanyagolni Benneteket, ha már ilyen jól összeszoktunk. Én is örülök, hogy így egymásra találtunk, és befogadtatok, megosztottátok velem a gondolataitokat és én is megoszthattam Veletek az enyéimet. 2007-ben magunknak, áprilisi babaváróknak azt kívánom, hogy ebben az évben is maradjunk meg egymásnak ugyanígy, a babák cseperedjenek egészségben, boldogságban, a kismamáinknak pedig nagyon boldog, problémáktól mentes várandósságot, könnyű és szép szülést. Házasulandóknak /Csillus/ nagyon sok boldogságot, a munkába visszatérőknek /Emi, Eszem/ sok sikert a munkájukhoz (de ez ne legyen akadály a további fórumozáshoz! /

    És végül de nem utolsósorban a kis névnaposunkat, Fruzsit Isten Éltesse!

    Noé
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. január 2. 11:0716688.

    Sziasztok!

    Na én is Szelveszke-hez hasonlóan új életet kezdtem.

    Tegnap már semmiféle édességet nem ettem.   Most is olyan éhes vagyok, egy lovat meg tudnék enni, de két narancsot ettem reggelire és kész. Majd később ebédelek és akkor talán már jobban leszek  . Kinéztem egy tonna programot Patrikkal, hogy fáradjon, nekem ne vigéckedjen éjszakánként. Köztük van baba-mama torna-jóga is, jó volna heti 2x eljutni legalább. Aztán meg indul az elválasztás-program, én még nem tudom, hogyan is kezdjek hozzá. Az éjszakaival akartam kezdeni, de két hét múlva síelünk, nem akarom a többi apartman-lakó életét megkeseríteni, azt meg pláne nem, hogy elkezdjük, aztán ott feladjuk elveinket. A reggeli szopit is elhagynám, de mit adjak neki helyette? Így lehet, hogy a délutáni alvás előttivel kezdem. Még ki kell dolgoznom a tervet pontosan.

    Évi, hihetetlen, hogy Zsófi milyen ügyes!   Sétálgat! Na, ezt mondjuk várom már, hogy Patrik is sétálgasson, mert akkor talán van esélyünk ordítás nélkül levegőzni. Ma majd jól beöltöztetem és hintázunk egyet a játszón, hogy teljen az idő. Egyébként 10 perc után ordít.

    Cana, ne lazsálj! Gyere többet! Nóri mit edz? Összefoglaló: Solya ikreket vár  , Esz is vár valakit/valakiket  , Csillus férjhez megy  . Azt hiszem, ezek a hírek viszik a prímet mostanság.

    No, munkára fel, a lakást ugyan már rendbevágtam, de teregetni kell és még van más feladat is.

    Szép napot!

    Zsuzsi

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_755804
    Torolt_felhasznalo_755804
    2007. január 2. 11:0316687.
    Sziasztok! Én is hasonló boldogságos évet kívánok mindenkinek!

    Mi szilveszterünk: fura módon Vandát negyed 9kor már betettem az ágyba, hiába durrogtattak a környéken, aludt nyugodtan. Ennek örömére 11 körül benyomtam egy baileyst, nagyon jól esett. De hát úgy el vagyok szokva az ilyesmitől, hogy kicsikét be is aludtam a nappaliba, apa úgy költött éjfélkor a pezsgővel. Erre 5 perc múlva, mikor pont kezdődött a Madonna koncert és szerettem volna nézni, manó felébredt, és úgy tűnt mint aki teljesen kialudta magát. Én bevallom őszintén, megszoptattam, hogy érzett e az alkoholból valamit, nem tudom. De végül teljes elalvás csak fél3ra sikerült, és tegnap persze 8kor már felébredt. Én kicsit mosott sz.rként éreztem magam egész nap. Délután jött vendégség, 3,5 éves és 15 hós babákkal. Hát volt nagy ricsaj meg sokszor sírás a lakásban. Ilyenkor kicsit mindig átgondolom hány gyereket is szeretnék

    Most itt visszaolvasás alatt megettem minden lelhető sütit. Sajna szaloncukor még bőven van, vendégek is azt hoztak. Robbanós tibit.
    Viszont egyes nadrágokon úgy érzem mintha fogytam volna. AZt nem tudom mitől, meg hogy kilókba hogyan is állok. Viszont mellbe meg mintha nőttem volna. Mintha nem lenne elég bajom így is vele

    Még azt akarom kérdezni már napok óta, hogy mióta fogasok a manók, nektek nem fáj a szopi? nekem olyan fura, elviselhető, de nem kellemes. lehet hogy a fogak miatt másképp szopnak?

    Úgy hallom picur hancúrozik. Hát nem volt hosszú alvás, kb. félóra. Pedig vasalást terveztem, egy nagy hegynyi van, meg persze mosnivaló is. Hogy ezek sose fogynak el
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. január 2. 09:5616686.
    Jó reggelt,

    örülök, mindenkinek jól telt a szilveszter és az év első napja! Gratula Zsófinak és Petrának, nagyon ügyesek a csajok! Kristófnak jobbulást, remélem télleg nem lesz beteg!

    Nálunk új év új élet van! Megregulázom a fiúkat Először is apa nem cigizik - 1,5 éve szokik le Bébike nem kap éjszaka cicit, mert nem éhes, csak megszokásból kel 5 körül, illetve mostanság 11 körül is. Az a baj, h ha hajnalban bekajál, egész délelőtt nem szopizik Első éjszaka jól ment, első kelésnél adtam neki Sinlacot. Szegény nem szereti, ráadásul cumisüvegből, ezért az egész gyerek tiszta lötty lett. Apjával nem bírtuk a szigorkodást, nagyon nevettünk rajta, erre olyan édes volt, ő is elkezdett kacarászni. Némi ringatás után elaludt. Második kelésnél vizet kapott, kis ringatás és visszaaludt. Remélem sikerül leszoktatni az evésről, csendben reménykedem, h a kelésről is. Remélem nem szokik rá az ivásra, meg a ringatásra, mert akkor
    Ja, én is fogyózok + tornázom. Illetve nem eszek édességet, nem vacsizom

    Ma nyugis napunk lesz, kifolyik a szennyestartó, a vasalnivaló és a mosogató, ezeket is meg fogom regulázni

    szép napot,

    szélvész főtörzsőrmester
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. január 2. 08:3416685.
    Jóóóóóó regggggggggelt!

    Most én hozom a !

    B.Ú.É.K.

    Nem voltam már jó ideje és elvonási tüneteim vannak. Utólag kívánok a szülinaposoknak és névnaposoknak mindenféle jót!

    Ha valaki nagy vonalakban összefoglalná, hogy mi történt amíg távol voltam azt megköszönöm.

    A Petra az ünnepek alatt összeszedte magát. Egyedül felül, felülésből hasravágja magát, van már 1/2 foga és mikor ébren van mindig sétafikál. Kiegyenesedni már nem tudok, mert leszakad a derekam.

    Most megyek, mert a Nórit kell vinnem edzésre. Na mire leírom bevágta a lábán a kicsi ujjjját és nyafog, hogy nem tud edzésre menni. Biztos véletlen volt mi?

    Pááááá!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. január 1. 22:1616684.

    Jó estét!

    Most látom, hogy valamit elfelejtettem reggel, gyorsan pótolom, míg nem késő: Fruzsinak boldog névnapot kívánok!   

    Én ma pihi napot tartottam, csak főztem (na, meg egy adagot mostam), de egyébként lányomnak, és persze apukájának szenteltem a napomat.

    Holnaptól fogyókúra (ma gyorsan tele is ettem magam), és apa nélküli napok következnek.  

    Jó, ébredésmentes éjszakát kívánok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_277987
    Torolt_felhasznalo_277987
    2007. január 1. 22:0316683.
    Eszem: Alsópáhokról annyit, hogy nagyon szép helyen van, nagyon kedvesek, de annyira tele volt a szálló, hogy nem volt rendes parkolóhely. Ráadásul két hát "baba-mama" barát, a házakat az étteremmel és a wellnes résszel folyosók kötik össze, csak épp a két baba-mama barát házat összekötő folyósó lépcsőjén nincs rámpa, ahol kényelmesen fel tudná az ember tolni a babakocsit, míg a többi folyosón van. A wellnew rész a szálloda méreteihez képest kicsi. Annyira tele volt, hogy csak na, szerintem Zsófi eleinte ezért is nem élvezte a medencében levést. A masszázs és a pedikűr is olyan gyorsan legyünk túl rajta módon zajlott (bár nekem ez így is rendkívűl jól esett). Az étteremben, ahol ebédelni lehet (máshol van, mint a reggeli és a vacsi) a választék kicsi, nem is túl jó minőségű, ráadásul az adag is kicsi és nagyon drága. A baba-mama barát házak fel vannak profi konyhával szerelve, de hogy a házon belül hol találod meg az már a te keresőképességedre van bízva, mert nincs sehova kiírva, egy térképen sincs rajta. Viszont a személyzet nagyon kedves és valóban bababarát, a gyerekeknek számtalan etetőszék van, van nagyobbacska gyerekeknek rendes szék, aminek az ülőkéje magasan van, a legkisebbek táplálására is gondolnak, mert a szakács is külön főz nekik pépeset (Zsófi szó zerint zabálta), van bébikaja üveges és mindenféle tej- és egyéb pép, külön ki van készítve forralt víz is,de van mikró is. A Bobóország (így hívják azt a helyet, ahova le lehet adni a gyerekeket megőrzésre) nagyon jó, az ovónénik nagyon aranyosak, nagyon jól bánnak a gyerekekkel, sok gyerekprogram van. Mi egyszer beadtuk bölcsibe Zsófit, még el is altatták, mert mondták, hogy sírt egy kicsit, nagyon dörzsölte a szemét, mondták, hogy elénekeltek neki pár dalt és már aludt is. Azért az össz benyomásom pozitív volt, csak bosszantóak az először felsorolt dolgok egy 4 *-os szállodánál. A 3 éjszakáért és a pedikűr és lábmasszázsért egy ottani ebéddel fizettünk 133 e Ft-ot, tehát nem olcsó.
    előzmény:
    eszem (16680)
    2007-01-01  20:17
  20. Torolt_felhasznalo_277987
    Torolt_felhasznalo_277987
    2007. január 1. 21:4816682.

    Lilu: utólag is boldog szülinapot!

    Tejjel mi is megvárjuk az egy éves kort, de sajtot és joghurtot adtam már neki, sőt egy pici tojást is. A húst azt nagyon szereti, bár nálunk egy héten max. kétszer van. Mi is délelőtt és délután eszünk gyümit, délben főzi, este esetleg tejpép. A tejpépet viszont kezdi visszautasítani mióta ehet húst is. Nagy ritkán fogadja már csak el. A kölesgolyót majd én is kipróbálom.

    Zsuzsi: nagyon sajnálom, hogy az éjszakáitok még mindig horrorként telnek.

    Akrucip:édes lehetett Detti, hogy aggódott a ti ajándékaitok miatt. Mi sem adtunk semmit egymásnak karácsonyra, de ez a két nagynak fel sem tűnt. Jellemző...

    Csillus: gratula az eljegyzéshez!

    Válásos témához: ugye nekem a férjem elvált, van most már két kamaszodó gyerek. Nekem viszonylag szerencsém van, mert az exszel viszonylag egy nevelési elvet vallunk. Olyan szinten, hogy sokáig csak velem beszélte  meg a gyerekek dolgait, mert tudta, hogy én odafigyelek, megcsinálom, amit kér, nem úgy mint a párom. Ennek ellenére nagyon dühítő tud lenni, amikor a szívedet kiteszed, kérdezed, hogy neki hogy lenne jó (mert ugye akkor lenne jó mindenkinek) és csak flegmán, unott pofával (ezt már arcnak sem nevezném) vonogatják a vállukat, de ha te kitalálsz valamit, akkor az nem jó. Nagyon dühítő és elkeserítő.

    Zsuzsi. anyósodék tényleg nem normálisak, lehet, hogy én otthagytam volna őket. Szegény férjednek nem lehet ilyen családi háttérrel könnyű.

    Efem: édes lehet Vanda a "nyelves" puszival. Nálunk Zsófi ha kegyes puszit osztani, akkor van, hogy olyan szopisra sikerül, mintha cicit szívna  

    Utólag is köszönöm a névnapi köszöntést!

    De jó, hogy Monáék is jól vannak! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2007. január 1. 20:2816681.
    Sziasztok

    mondenkinek nagyon boldog új évet kivánok

    Fruzsinak pedig boldog névnapot

    nekünk elég nyugdijasan telt a szilveszter, pinci 1/2 10-ig bulizott és szorakoztatott minket, de utánna bealudt,
    Apa beteg lett így mi is korán lefeküdtünk de azért éjfélkor felébredtünk egy kis koccintásra

    Évi nagyon ügyes Zsófi hihetetlen ügyes az első szulcsinapján már szaladni fog

    Kristóf este kétszer is hányt, pedig még soha nem csinált ilyet, mondjuk nagyon sokat evett ma remélem csak az tett be neki és nincs semmi komoly baja

    Petra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. január 1. 20:1716680.
    Szépséges jó első estéjét az évnek!
    Mindenkinek még egyszer nagyon boldog új évet!
    Fruzsinak boldog névnapot!   
    Látom, vegyesen, de többnyire még is jól telt a szilveszter este. Mi is jó éreztük magunkat. Dórit kicsit előbb tettem le aludni(fél 8), majd gyorsan beöltöztünk, aztán indulás a buliba. Anna jött velünk, volt ott egy másik ötéves kislány, akivel 3 hét különbséggel születtek. Ettünk, énekeltünk, kicsit táncoltunk, koccintottunk, tüzijátékoztunk, ismét ettünk, majd 2-kor hazajöttünk. Dóri békésen szundikált végig nagyapa felügyelete mellett. Háromkor kerültünk ágyba, de természetesen fél 5-ös kelés megvolt. Összepuszilgattam, nagyon boldog évet,és életet kívántam neki is, majd 8-ig hagyott bennünket aludni. Ma körbejártuk nagyszülőket, előbb szomszédok voltak itt. De most is jól viselte, és már alszik. 
    Évi! Milyen volt Alsópáhok? Kicsit bővebben írnál róla? Jól éreztétek magatokat? Puszi Zsófi fogzós arcocskájára.
    Kriszti! Remélem Dóri hamar rendbe jön! 
    Szélvészke! Azért 10 gyerek, 10 gyerek! Hát elszabadul ilyenkor a pokol. De megértem, hogy hazajöttetek. De így milyen jól indult az év! 
    Szóval sok boldogságot nektek, holnaptól megint robot. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_277987
    Torolt_felhasznalo_277987
    2007. január 1. 19:3316679.

    Bocsi, de elfelejtettem Fruzsinának boldog névnapot kívánok!!!   

    Enyém gyerek már alszik, nagyon nyűgi volt már, gondolom, hogy a fogzás miatt. 

    Kriszti: sajnálom, hogy olyan durva volt a fül-orr-gégész és remélem, hogy legközelebb már jó hírekkel szolgál. A fülgyulladással nagyon kell vigyázni.

    Esz: még nem sikerült teljesen visszaolvasnom, mert hülye módon visszafelé olvasok, de jól értem, hogy TE is babát vársz? Zsófi nálunk is nagyon nyomja az egykezes sétát, a kapaszkodás nélküli állást, sőt ma is próbálgatta a menést, de "csak" két lépés sikerült neki. De tapsolni még nem tapsol.

    Eszem: remélem, hogy a képeket sikerült valahogyan visszavarázsolni. Én lehet, hogy valamit a falhoz vágtam volna dühömben, ha ilyet csináltak volna. Olyan bosszantó a figyelmetlenségük. Annát szívesen megnézném korizás közben. Ha befagy a Velencei-tó és mentek, akkor csinálhatnánk megint egy közös napot.

    Noe: szívesen megnéznénk tapsolós Levit. Nincs videjó?

    Na most megyek, megabrakoltatom az embert, aztán jövök visszaolvasni és jó megkésve reagálni 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_277987
    Torolt_felhasznalo_277987
    2007. január 1. 18:2416678.

    Boldog új évet minden nettársnak és babájának a 2007 évre (is)!

    Mi barátosnémnál töltöttük kicsit öregesen a szilvesztert, én  momentán már 1-kor ágyban voltam, Zsófi este 11-kor aludt el, akkor is nagy nehezen, mint írtam vala, fogzunk.

    Visszaolvasni még nem volt időm, de ezek szerint nem csak Gál Ritáék várnak babát, hanem Solyáék is?! Gratulálok nekik! Vigyázzon mindenki magára, aki kinti babás és az is aki benti babás.

    Remélem, hogy ez az idei év is hasonló lesz a  tavalyihoz képest, mindenki megosztja velünk bánatát-örömét.

    Még egyszer BUÉK!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. január 1. 17:4216677.

    Boldogságos új évet mindenkinek!!!!!!

    Megjöttünk, de nagyon sokat írtatok, eltart egy darabig, míg visszaolvasom! Írni nem is szeretek addig, mert ki tudja, milyen fontosat hagyok ki, vagy nem reagálok rá...

    A kismaminkról tudok   , nagyon sok boldogságot kívánok a hirtelen nagycsaláddá avanzsálódó Solya-familinek!   

    Drága kis Uzsinánkat is Isten éltesse sokáig!!!!!  

    Tök kosz a lakás, vóna mit tenni, én meg itten lógok, ez az év sem lesz más, mint a tavalyi!       

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2007. január 1. 15:3516676.

    Sziasztok, még egyszer boldog új évet mindenkinek!

    Nálunk remekül telt, Dórinak az első normális éjszakája volt hetek óta A petárdázás nem zavarta, az esti tűzijáték nagyon tetszett neki, kiabálta az ablakban, hogy te-te

    Barátok 1 után mentek el, Dóri pedig csak 3-kor kelt, aztán reggel fél 9-ig hagyott minket pihenni. Utána összebújtunk négyen az ágyban, úgyhogy ennél jobban nem is indulhatott volna az év  Szerdán még vissza kell vinnem dokihoz, de úgy tűnik túl vagyunk a nehezén

    Apával mi is évet értékeltünk, és megállapítottuk, hogy a mérleg negatív oldalán alig-alig volt valami, de jó dolog annál több történt velünk. Nekünk a 2005-ös év volt katasztrofális mindenféle szempontból, de a 2006-os annál jobban sikerült.

    Fruzsinak nagyon boldog névnapot kívánunk!   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2007. január 1. 15:0816675.
    Sziasztok Lányok,

    boldog új évet mindenkinek! Remélem mindenkinek jól sikerült a szilveszter este!
    A miénk nem annyira. Dióhéjban: elutaztunka Balaton mellé 5 másik családdal. 10 gyerek volt, a nagyok folyamatosan rohangáltak, ajtót csapkodtak, ezért nem nagyon tudott aludni Benedek. Este elszakadt a cérna nálam és hazajöttünk. Pont éjfélre értünk haza, így hármasban néztük a tüzijátékokat, köszöntöttük az újévet
    Azon voltam egyébként nagyon kibukva, h teljesen külön voltak a szobák a bulizós helységektől, tök jól elfértünk, stb, így egy kis odafigyeléssel a többiek részéről mindenki jól érezte volna magát
    A sztori folyományaként összebújva aludtunk fél 11ig, nagyon boldogságosan indult az újév

    Jó pihizést,

    szélvészke és Benedek (aki most is alszik )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2007. január 1. 11:2016674.

    Sziasztok!

    Nálunk is hatalmas petárdázás és tüzijáték volt, Mesike is nyugtalanul aludt, és éjfélkor, a Himnusz alatt hallottuk, hogy fent van. Bementünk hozzá, négykézláb állt az ágyában  . Összepuszilgattuk és lenyomtuk aludni  . Utána már megszakítás nélkül aludt kb. fél 9-ig, hála a teljesen leengedett redőnyöknek.

    Mi negyed 2-ig húztuk, tévéztünk, beszélgettünk. A vacsora nagyon finom lett, jól bekajáltunk belőle.

    Szép napot 2007 első hétfőjén!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2007. január 1. 10:1716673.

    Fú, kedvenc Fruzsinámat kifelejtettem. Boldogságos névnapot neki!    

    (Szegény, majd mindig elfelejtik a névnapját  . Barátnőm "pár" éve ezen a napon született. Hajnalban mindig én vagyok az első, aki felköszönti, mert ő valahogy mindig kimarad a buliból. Hiába, ilyenkor nem őt ünnepli a nép.  )

    előzmény:
    NVZS (16672)
    2007-01-01  10:14
  30. 2007. január 1. 10:1416672.

    Bújjék!

    Nálunk is lezajlott a szilveszter. Barátaink voltak itt, aztán anyukámék jöttek a húgomékkal, de végül én nem mentem el Apával a barátokkal koccintani, hanem inkább itthon maradtam, mert félő volt, hogy a petárdák miatt is fel fog kelni P. Végül nem arra kelt ő sem, bár nagyon nyugtalanul aludt, a bébiőrzőn végig hallatszott, ahogy hánykolódik csórikám. Megmondom nektek az őszintét, marhára nem volt indíttatásom ehhez a szilveszterhez, már csak azért sem, mert babáink nem nézik a naptárt, így azt sem tudják, hogy ma még az ágyból is vétek kikelni... Na mindegy. Az évértékelésemben egyetlen idei történésként Patrik megszületése és cseperedése szerepelt, minden egyéb dolgot mellőztünk a gondolatokból  . Éjfélre hazatért Apa is, aztán még nyomtunk egy kör társast, majd fél 3-kor feküdtünk le.  

    Gondolatban irigylem a kismamákjainkat, akik már tudják, hogy idén is átélhetik azt a csodálatos élményt, amit tavaly. Nem semmi, egyik gyerek 2006-os, másik/ok/  2007-es/ek/  . Aztán izgalommal tekintek Csillusék esküvője felé, fú nekem nem volt ennyi időm szervezkedni, mindössze 3 hónap alatt bonyolítottuk le az egészet. Mennyi fáradtság, mennyi munka, mennyi izgalom, aztán alig vártam, hogy elmenjenek a vendégek és aludhassak  . A talpamon még másnap is mintha ezer hangya mászkált volna! De azért jó dolgok ezek, a legjobbak.  

    Emi, mi éreztük a földrengést. Apunál ültünk, a szekrénysor reccsent egy hatalmasat. Néztük, hogy vajon mi történhetett, ahhoz túl masszív, hogy magától itt összetörjön rajta valami. Aztán megrántottuk a vállunkat, majd másfél óra múlva hallottuk, hogy  hnegy háromkor földrengés volt. Néztünk egy nagyot  .

    No, mentem, újévi fogadalmaim közé tartozik, hogy nem lógok errefelé annyit.   Legyetek jók!

    Zsuzsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. Torolt_felhasznalo_245019
    Torolt_felhasznalo_245019
    2007. január 1. 10:0516671.
    Buék!

    Mi kettőre értünk haza (másodszor). És reggel fél kilencig kaptunk haladékot, bár az utolsó 3 órát a kiskrapekkal kettesben töltöttem és az apját kidobtam. Mit mondjak, nem jártam rosszul. Egész családja helyett neki kellett helytállni a szeszesital fronton. Szóval, jobbszagú volt a kisfia. Nem panasz, csak momentán vadászkutya orrom van.

    Fruzsina kisasszonnak boldog névnapot!

    Kriszti, mesélj, hogy volt végül Dóri!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2007. január 1. 09:5416670.

    HEPINYÚJÍR

    [b]Nagyon boldog új évet kívánunk!!!![/b]

    Hát a mi "szilveszteri bulink" sem volt túl vidám és hangos, én pl. 11-ig vasaltam (most értem r&aacute, akkor felébredt Cila, nem értette miért vagyunk még ébren és van világos, pedig még nem volt reggel és álmos volt. Kicsit nyűglődött, fél 12-re sikerült elaltatni, aztán apával bevirsliztünk, éjfélkor sörrel koccintottunk , aztán a petárdáktól betoji kutyát "védelmeztük", és fél egykor aludni tértünk 8úgysem alhatunk sokáig). Aztán párszor keltem Fédrához, míg végül fél 7-kor indította  a napot....

    Most meg a lábam alatt akarja a széfet nyomogatni   Egy játék sem érdekes már

    Ma ne dolgozzatok, pihenjetek sokat!!!!

    Dagicáék

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. Torolt_felhasznalo_534778
    Torolt_felhasznalo_534778
    2007. január 1. 09:4816669.
    Boldog új évet!

    Hogy viselkedtek a legkisebbek?

    Nálunk hatalmas tűzijátékok voltak, főleg éjfélkor, de még ma reggel is. Szerencsére arra nem ébredtünk, de másra igen, a szokásosra, de csak 3x.
    Éjfélkor úgy éreztem magamat, mintha augusztus 20 lenne...

    Ma reggel viszont a kertben a földbe beállt egy fakaró, amire rá van írva, hogy galaxy rakéta. Még jó, hogy senkinek nem esett semmi baja.

    Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2007. január 1. 09:1816668.

    Boldog Új Évet!

    Látom vannak, akik tovább kitartottak, mint mi. 11-kor szégyen-szemre aludni tértünk, még az éjféli durrogtatás sem zavarta álmunkat.  

    Szomszédékra kicsit kiakadtam, este nyolckor itt az udvarba durrogtattak, pedig tudják, hogy nálunk kis gyerek van, meg olyan hangosan zenélte, hogy nálunk rezgett az ablak. Pedig ez nem panel, és csak egy fél közös falunk van.   De hát egyszer van szilveszter, kibírtuk.

    Szép napot Nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. Torolt_felhasznalo_498726
    Torolt_felhasznalo_498726
    2007. január 1. 02:5816667.
    Mégegyszer boldog új évet mindenkinek!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. Torolt_felhasznalo_748357
    Torolt_felhasznalo_748357
    2007. január 1. 00:2916666.

    Bújééééééééééééééééééééééék  

    2 viszki, 2 baileys a pocakban, szép az élet.    

    Fejenkúszó, édes Fruzsi babának nagyon boldog névnapot kívánok!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. Torolt_felhasznalo_498726
    Torolt_felhasznalo_498726
    2006. december 31. 21:5716665.

    Sziasztok!

    Én is életem legszebb legcsodásabb és legboldogabb éveként tekintek a 2006-ra ( szívem legmélyén valahol sírok hogy vége), és remélem a következő hasonlóan csodaszép és boldog lesz mindannyiunk számára. Én ugyan későn csatlakoztam hozzátok, de azért mérhetetlenül örülök annak, hogy tartozom valahova, hozzátok! Köszönöm, hogy befogadtatok "minket" kis közösségetekbe!

    Örömötök sok, bánatotok semmi.
    Segítsen az Isten boldognak lenni!
    Legyetek mindig vidámak,
    Örüljetek minden szépnek,
    Én így kívánok nektek
    BOLDOG ÚJ ÉVET!

    Alízbaba&Anna&Csaba

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2006. december 31. 20:3616664.
    Sziasztok Kismamik!

    Én is a könnyeimmel küszködve gondolok vissza erre az évre, mert életem legcsodálatosabb eseménye történt velem, megszületett a kislányom, és végre egy nagyon boldog család lettünk! Nagyon gyorsan elszaladt az év: volt benne várandósság, pici törékeny újszülött kor, csodaszép nyár pici babával, és gyönyörű ősz egy nagyocska lánykával.... Hihetetlen, ez maga a csoda. És ezt a csodát veletek együtt élhettem át. Olyan jó, hogy itt vagyunk egymásnak. Megosztjuk egymással a tapasztalatainkat, kételyeinket, örömünket, bánatunkat.

    Kívánom, hogy Mindannyiunknak legyen a 2007-es év legalább ennyire csodálatos és boldog, mint az idei. Hogy a cseperedő gyermekeinkben egészségben gyönyörködhessünk,hogy a kismamik pedig éljék át újra a csodát, hogy ne kelljen arról olvasnunk, hogy betegeskednek a kismanók, hanem arról, hogy hogyan ügyesednek-okosodnak.

    Én is hoztam egy versikét:

    Bort, búzát, békességet,
    Sötétségben fényességet!
    Aki barát volt, az maradjon,
    aki elindult, az haladjon!




    Sikerekben, szeretetben, csodákban gazdag, nagyon boldog új évet kívánunk sok-sok szeretettel!!!!

    Fédra, Ági, Csaba

    Miskolc, 2006
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. Torolt_felhasznalo_360684
    Torolt_felhasznalo_360684
    2006. december 31. 20:0616663.

    Sziasztok!

     

    Én is szeretnék Mindenkinek Szeretetben Gazdag Új Évet!!! Legalább olyat mint az idei volt )) És én is köszönömNektek hogy ha gondom volt segítettetek, tanácsokat adtatok, ha örömöm volt, megolszhattam Veletek, ha "sírtam", vígasztaltatok!

    BUÉK!!!

    Puszi!

    Aida, Noncsi és Joci

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2006. december 31. 17:5816662.
    Virradjon rád szép nap,
    Köszöntsön rád jó év.
    Kedves hajlékodba költözzön jólét.
    A lelkedbe boldogság,
    A szívedbe béke.
    Ezt kívánom Mindenkinek az új évre!
    B.U.É.K.! 2007-re!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2006. december 31. 16:2416661.

    Csajok!

    Ki érezte közületek a földrengést?

    Annyira sz*r érzés volt!!! Nagyon erős! Azt hittem, valahol gázpalack robbant, de akkor szirénáztak volna a tűzoltók. Most meg már olvasom, hogy nagyon sokfelé érezték és valóban földrengés volt.

    Malacka sül a sütőben, lencselevest most kezdem. Szép estét még egyszer! Remélem, több rengés nem lesz!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2006. december 31. 16:1916660.

    Meghatódva gondolok vissza a 2006-os esztendőre. Annyira szép volt!  

    Jó volt Veletek megosztani mindennapjaink eseményeit, hol a bosszúságokat, hol a boldogságot. Ez utóbbi volt többségben! És annak is örülök, hogy Ti is megosztottátok velem ugyanezeket.

    Mindenkinek nagyon boldog új esztendőt! Jó egészséget, szeretetet, békességet kívánok!    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2006. december 31. 15:3816659.

    Sziasztok!

    El voltam tűnve, és bár néha bekukkantottam, írni nem volt energiám. Dórival az éjszakák egyre szörnyűbbek voltak, a végén már 10 percenként kelt. Azon kívül semmit nem vettünk rajta észre, a fogára fogtuk. Aztán tegnap az ügyeletre kellett vinnünk, mert belázasodott és mind a két füle be van gyulladva, antibiót kell szednünk. Most alszik, fiúk meg csavarognak.

    Mi is itthon leszünk éjjel,  barátaink jönnek át meg anyuék, de minden Dóritól függ.

    Az ügyeletes doki bácsi kevésnek találta a súlyát ( 7300 g körül ), meg egyetlen kedves szava nem volt az üvöltő gyerekhez 

    Becsülettel végigolvastam a lemaradásomat, de nem tudok mindenre reagálni  A gyerkőcök nagyon ügyesek és gyönyörűek 

    Nem tudom mikor tudok jönni, de mindenkinek szeretnénk egészségben és örömökben gazdag nagyon boldog új évet kívánni!

    Kriszti, Attila, Ákos és Dóri

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. Torolt_felhasznalo_245019
    Torolt_felhasznalo_245019
    2006. december 31. 14:1516658.
    Adjon Isten minden jót, ez új esztendőben!
    Jobb időt, mint tavaly volt, ez új esztendőben.
    Jó tavaszt, őszt, telet, nyárt, jó termést és jó vásárt ez új esztendőben!

    Adjon Isten minden jót, ez új esztendőben!
    Drága jó bort, olcsó sót, ez új esztendőben.
    Jó kenyeret, szalonnát, 12 hónapon át, ez új esztendőben!

    Adjon Isten minden jót, ez új esztendőben!
    Vigye el mind a nem jót, ez új esztendőben.
    Mitől félünk, mentsem meg, amit várunk, legyen meg, ez új esztendőben!

    Vilmossal majd a Ti egészségetekre is iszunk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. Torolt_felhasznalo_432508
    Torolt_felhasznalo_432508
    2006. december 31. 13:1316657.
    Hella,

    Aztaaa, Zsuzsi, de szépek voltatok együtt azon a fotón három gyerkőccel! Meg se álljatok addig! Apa pedig, miután felolvastam neki azt a bizonyos szösszenetet a malaccal, rázkódva a röhögéstől azt üzeni, szeretne benneteket meghívni egy falusi disznótorosra. Leölnénk hozzá vagy húsz csirkét is... Na jó, én se reagálnék másképp, csak a pofám nagy, a kismalacokért nekem is fáj a szívem, ma reggel a Reggeliben nem is bírtam nézni, ahogy Lázárék ott poénkodtak egy bébimalackán... Apának csorgott a nyála, de aztán megkérdeztem tőle, hogy ha nem mi lennénk a tápláléklánc csúcsa, mit szólna ahhoz, ha az ő gyerekeit tálalnák így fel...

    Akrucip, ahol a két lány a fát bámulja, az valami fantasztikus!!!

    Alíz baba meg az elsőn igazi kis tündér... Briginek meg micsoda kék szemei vannak!

    Eszem, remélem, sikerült megmenteni a képeket!

    Levente újabb ámulatba ejtett, tegnap megfogta apa a kezét és felhúzta magát állásba, és úgy tartotta magát, mint a cövek! Na persze, egyedül még bútorokba kapaszkodva nem próbálkozik, de nem is baj, a mi kezünk biztonságosabb. Úgyhogy inkább gurulva közlekedik továbbra is.

    Szilveszter alkalmából itthon leszünk mi is. Nem igazán vágyom zajos bulikba, a gyerkők is picik még, Levi vagy felébred éjjel vagy nem. Úgyhogy passzolunk, no de hát még élünk legalább vagy ötven évig, abba belefér még egy-két zajos buli. Picikénk meg csak most van.

    Ha nem jönnék már az idén, akkor mindenkinek Nagyon Boldog, sikerekben gazdag Új Évet Kívánunk! De azért igyekszem majd bekukkantani, úgyis itthon leszünk. Kicsit fura lesz, hogy eltelt megint egy év, és most már azt fogom mondani: a fiam tavaly született... Még három-négy hónap, és egy éves szülinapi köszöntők követik majd itt egymást, és végleg kinövünk a babakorból.

    Remélem, akik mostanában nem jelentkeznek, azoknak csak a lustaság a legnyomósabb ok, és minden rendben van!

    Puszi, Noé
    előzmény:
    NVZS (16655)
    2006-12-31  11:33
  46. Torolt_felhasznalo_748357
    Torolt_felhasznalo_748357
    2006. december 31. 12:3316656.

        Mi is nagyon boldog új évet kívánunk mindenkinek!    

    Csillus - Dominó - Peti

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2006. december 31. 11:3316655.

    Sziasztok!

    Én is csak egy gyors kukkantás, aztán majd ha lesz időm, reagálok. Sok még a dolog, fő a lencsefőzelék, a lencseleves, még takarítani is kell, készülődni, mert aztán megyünk koccintani anyósékhoz...., apukámhoz (nehogy ő akarjon jönni és megnézni a röfit    ), délután pedig vendégek jönnek.

    Mindenkinek Boldog Újévet kívánunk, ezenkívül Jó Egészséget, Békességet, Szeretetet, Rengeteg Babakacajt, Sok Munkát Apáknak és fejenként egy-egy Lottóötöst!   Ugye nem kérek sokat??  

    Ha tudok, még jövök, de már a fejemre lett koppintva reggel éhgyomorra, hogy itt kávéztem.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. Torolt_felhasznalo_277987
    Torolt_felhasznalo_277987
    2006. december 31. 10:5516654.

    Sziasztok!

    Nem sok időm van írni, olvasni meg pláne nincs, de azért leírom, hogy mi történt velünk. Zsófi karácsonyra pont kigyógyult a fránya orrfolyásból, ami mint kiderült a fogzás számlájára írható, mert alul is és fölül is jönnek a fogai, még nem tört át, de már rettenetesen fehéredik. A karácsonyfa nálunk is nyerő volt, ki is kötöttük, nehogy magára rántsa. Az ajándékokból természetesen a legjobban a csomagóló papír és a szalag tetszett. Úgy hurcolászta őket, mint egy kiskutya Már karácsony előtt is megállt néha kapaszkodás nélkül, de 25-én ezt odáig fejlesztette, hogy tett 2 lépést egyedül! Gyakran áll meg most már, ha elfelejtkezik róla, hogy kapaszkodni kell. Voltunk a Kolping hotelben is, ami egyrészt nagyon jó volt, másrészről kicsit csalódás is egy  4 *-os szállodától. Zsófinak nagyon izlettek az ott elkészített bébiételek. A menő a karfiol volt borjúhússal. Csak néztük, hogy mennyit lapátol be. Mi szilveszterezni egy babás barátnőmékhez megyünk, bár a fogzás miatt Zsófi elég nyűgös, úgyhogy nem tudom mi lesz belőle.

    Mindenkinek boldog új évet kívánok!

    Évi & Zsófi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2006. december 31. 10:5116653.
    Sziasztok!
    2006-ban az utolsó napot tölthetjük kicsi babócánkkal. Emlékszem tavaly a pocakban töltötte velem ezt a napot, és emlékszem az újévi kívánságaimra is. Szinte csak vele kapcsolatosak voltak, először is, hogy egészséges legyen. Sok minden nem egészen úgy alakult, ahogy szerettem volna, de végül is megérkezett, szépen, egészségesen, és minket azóta is folyamatosan boldoggá tesz. Holnaptól már a születési événél eggyel nagyobb számot írunk, már szinte 1 éves. De csodálatos dolgok történtek ebben a 2006-os évben, és ezt a sok jót, senki sem veheti el tőlem! Biztosan megsiratom majd.
    Benézek majd még, de ha valakinek már nem tudnám kívánni, akkor most:
    Nagyon boldog, békességes, sikeres, egészséges, minden rossztól mentes új évet kívánok nektek!
    Örülök, hogy megismerhettelek titeket, és befogadtatok.
    Mónika+ Dóri+ Anna+ Laci
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2006. december 30. 23:5616652.

    Ezzel a 2 videóval    kívánok mindenkinek Békés, Boldog Új Évet!

    Az iváshoz akartam még: pohárból próbálkozunk, több-kevesebb sikerrel. Szerintem elég egyszerre egyfélét megtanulnia, így tavaszig eltettem a varázsitatót.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. Torolt_felhasznalo_498726
    Torolt_felhasznalo_498726
    2006. december 30. 23:4816651.

    Efem: én is ezért szeretem a fekve szopit, de a lányzó meg azt szereti főleg napközben ha én sétálok vele míg ő szopizik!  Én frutapurát és banánt adok neki. Ritkábban (ha nincs frutapura) alma-körtét kap!

    Akrucip: Jók a képek és a fátok is szép volt. Nekünk is ilyen kissebb fajta van. A csillagszoró nálunk is nagyon bejött, de Alízt a fa nem érdekelte egyáltalán! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. Torolt_felhasznalo_498726
    Torolt_felhasznalo_498726
    2006. december 30. 23:4316650.

    Sziasztok!

    Próbáltam visszaolvasni, de valahogy nem akarodzott összejönni! Nagyon lusta lettem.  Nálunk a kari elég jól telt. Lizus úgy örült mindennek, öröm volt nézni. Leginkább a bébitaxi talált be nála. Kaptunk tőle mi is ajándékot. Kibújt a 8. foga, már nem kúszik csak mászik, és fal mellett bárhová elközlekedik, és puszit adott. Számomra mégis az a legjobb, hogy úgy alszik csak el ha lefekszem és ő a mellkasomra dől. Ilyenkor mindig akkorát dobban a szívem.    Diétázni én is szeretnék, de nekem azt ajánlották amíg szoptatok ne tegyem így a karácsonyi ajcsimon edzek per.pill. egy stepperen. Remélem sikerül az 1t-mat félre csökkenteni jövőre.

    Szilveszter: mi is csak öregesen itthon bulizunk! Bár jönnek ismerősök apához iszogatni, mi a csajommal a szobában együtt heverészünk majd. Max éjfélkor lecsúszik egy pohár pezsi!

    Zsuzsi malac story  

    Emi: én csináltam kb 2 éve a 90 napost és ettem zöldséget minimálisat minden nap - kiv. gyümi és víznap!

    Kajcsi: mi 4-5* szopizunk és 2 gyümi néha egy kis zöldség is becsúszik. Rágcsálni a kölesgolyón kívül banánt eszünk. Én fogom a kezemben Alízom meg harapja.

    Efem: Az ivással mi is hadilábon állunk, szinte alig iszik valamit a lányzó.

    Elvált szülök: Én nem is tudom hova tartozom nekem "nem volt" apám, mert 1-2 hónaposan szétmentek anyuék. Fatert 14 éves koromig nem is ismertem. Bár akkor se ismertem volna meg mert be akarta pótolni a 14 évet, de csak szigorral. Így engem a válás ne viselt meg, de a többi tesómon azt látom hogy nagyon nehéz nekik, főleg hogy már se anyjuk se apjuk nincsen.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. Torolt_felhasznalo_755804
    Torolt_felhasznalo_755804
    2006. december 30. 23:3116649.
    Nekem sajna igen
    Én mostanába szoktam rá a fekve-szoptatásra, így nem törik ki a nyakam ha beszunyálok

    Nagyon cukik a lányok. És Detti hogy segít
    előzmény:
    akrucip (16648)
    2006-12-30  23:24
  54. 2006. december 30. 23:2416648.

    Na, összeválogattam nektek egy rakat képet...

    Efem: Fruzsi is szopizott már hason, térdelve, szinte állva... Egy ideig hanyagoltam is a fekve-szoptatást, mert nem nyúlik eléggé a cicim.   Ivás: főleg főzelék után adok, vizet, vagy azt a lét, amiben a gyümi párolódott. Gyümölcs: a fagyasztott barack, körte már rég elfogyott. Fruzsi szereti a banánt, majdnem mindig kap, de az alap a párolt alma, körte (még kapható az alexander fajta, csak kemény nyersen.) Pár hete még szilvát is sikerült vennem. A fagyóból meggy. Én már adtam mandarint (kinézte Detti kezéből), szorítottam a cikket, ő meg kicumizta-csócsálta a lét. 1x narancs kifacsart levét is tettem már banánhoz, de savanyú lett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. Torolt_felhasznalo_755804
    Torolt_felhasznalo_755804
    2006. december 30. 23:0216647.

    Jaj még egy gyors (lehet hogy hülye) kérdés. Miket adtok napi 2x gyümit? Üvegeset, vagy csináljátok? Enyém nem szereti a banánt, alma az megy, de nem akarom mindig azt, nehogy túl megfogja. Barack van fagyott de tényleg elég vízízű, meg a körtepép is, ezekkel keverem az almát. Tegnap viszont raktam hozzá sárgabarackot is, és nem kellett. Először mikor belemártottam a kisujjam, még lelkesen nyitotta a száját hogy lenyalja, aztán fintorgott egyet, majd összeszorított szájjal nézett rám.

    Így nálunk legtöbbször bolti van.
    Almát meg rakom a zöldségekhez
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. Torolt_felhasznalo_755804
    Torolt_felhasznalo_755804
    2006. december 30. 22:5516646.
    Zsuzsi: röhögőgörcsöt kaptam
    Emi: én szénhidrát napon nem ettem zöldséget, általában pestos tésztát, vagy pogit, vacsira meg fagyit. Ezt a napot szerettem a legjobban

    Bár mi tegnap óta 9 hónaposak vagyunk, délelőtt próbálok gyümit adni, ami vagy sikerül vagy nem, ebédre zöldség, meg késő délután is. És 4-5 szopi.
    Kölesgolyóból van sótlan is? Én a múltkor vettem, és csak itthon láttam hogy sós. Bár addig már próbáltam adni Vandának. Lehet hogy a sós íze miatt nem volt oda érte? De nagyon cuki volt, ahogy kicsit összenyálazta, és az meg beleragadt a tenyerébe vagy az ujjára és próbálta lerázni.
    Viszont az ivással hadilábon állunk. Próbáltam bioboltos babateát, PW csipke-eper teát, nem kell. Cumisüveggel, varázsitatóval csak játszik, meg rágcsálja. 2 napja vizet adok neki pohárból főzi után, úgy kell

    Valami gond van nálunk is az alvással, délelőtt kb 10 percre futja. Úgyhogy ma délbe le is vittük a hidegbe, el is aludt. Aztán délután nyügikor megpróbáltam elaltatni. Majd besz@rtam hogy milyen pózba szopizott. Feküdtünk az ágyon, erre Vanda hasra fordult, én közbe maradtam a szájába, és feltérdelt, fenekét az égnek nyomva. De elaludt. Egészen addig, míg meg nem próbáltam átvinni az ágyába. (a leesés óta nem merem a nagyágyon hagyni). Akkor aztán kipattant a szeme. Fürdés után meg több mint 1 óra alatt aludt be. Azt hittem tök hamar ki fog dőlni, de úgy tűnik túlpörgött.

    Holnap mi is öregesen "bulizunk". Mint tavaly.
    Bár mondtam a barátnőmnek, ahol 6 hónapos a baba, hogy jöjjenek el, de azt mondta hogy az ünnepi jövésmenés nagyon felborította a gyerek napirendjét úgyhogy ne haragudjak, de inkább otthon maradnak.
    Nem azt mondtam hogy dorbézoljunk hajnalig, azért 2 alvás között ki lehet mozdulni nem?
    Vagy túlkomplikálom?
    Aztán mondtam apának, szóljon haveréknak, itt laknak a szomszéd házba, esetleg ugorjanak át. Azt mondta ok, még egyeztetnek, mert valaki beígérkezett hozzájuk.
    Na én meg elkezdtem sütni. Erre mikor 7kor rájuk kérdeztünk, mivel nem jelentkeztek, azt mondták hogy inkább 1-én jönnének át. Miért nem szóltak hamarabb?
    Bezzeg ha nem csinálok semmit, akkor biztos jönnének.
    Nem tudom mi van. Mindenki utál minket?

    Úgyhogy a sütielvonásom asszem kitolom 1 héttel
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. 2006. december 30. 22:5216645.

    Sziasztok!

    Jaj, Zsuzsi!   De megnéztelek volna!   Egyébként meg anyukámmal most rendeztük tányérokba a kocsonyát. És még a füle-farka is benne van!   Iszonyú fini lesz! Az apák meg folyton velünk takaróznak, ha nem merik nyíltan vállalni, hogy számukra fontosabb a család. Én párom minden haveri-meghívásra először azt válaszolja, hogy majd megbeszéli az asszonnyal.   Most ezért szeressem?   Így folyton az jön le, hogy én nem engedem. Pedig   Vagy nem?  

    Na, vannak képek. Ugyanis lehoztuk a mi DVD-nket, mert anyáéké rossz, Detti meg még betegebb lenne Némo nélkül 1 hétig!   És apánk mindenféle kábelt belepakolt a szatyorba, többek között a fényképezőét is.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. 2006. december 30. 22:2416644.
    Sziasztok!

    Valamennyire visszaolvastam amiket írtatok, és látom, hogy nem csak nekünk vannak zűrös éjszakáink. Már kezdtem én is azon gondolkodni mit csinálunk rosszul. Nálunk az is nehezíti a dolgot, hogy Benci nappal is csak kétszer 30 percet alszik. Nem tudom rávenni a hosszabb alvásra.
    Nálunk most bújik ki az első fogacska!! Ma megszúrta az ujjamat, amikor bekentem Dentinoxxal. Remélem Bencinek is hamarosan lesznek olyan szép kis gyöngy fogacskái mint Fédrának!
    Nálunk is délelőtt gyümi, délben főzelék, délután megint gyümi, este meg tejpép a menü. Hetente egyszer adok uzsira Nestle baby yogot.
    Gratulálok a pocakosoknak! De jó nektek!

    Átaludt éjszakát kívánok mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. Torolt_felhasznalo_534778
    Torolt_felhasznalo_534778
    2006. december 30. 21:2016643.
    Malac story elég horrorr....

    Irigykedés téma: hát az úgy van, hogy a nagy gyerkőccel le lett válogatva egy adag játék a kicsiknek, és sajna az sem műxik mindig. Na mindegy, 1x csak elmúlik.

    90 napost régen csináltam és ettem zöldséget minden napon.
    Én viszont 3 napja gyümit vacsorázom. Kivéve holnap, mert azt meg kell kóstolnom, amit főzök. De ma már lemondtam a reggeli utáni danettről is mondván, hogy minek az az extra kalória, sőt egy jeges tea üvegét is nagylelkűen visszatettem. Remélem tovább tart ez a fellángolásom és lesz majd valami változás.

    Éjszaka: nagy nehezen elaltattuk, erre volt már 1 felsírás. Apa most rendezte le....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2006. december 30. 21:0616642.
    Röf-röf-uíííí.    Ésd akkor most hol lesztek és kikkel? Kettesben? Mert akkor tutira megcsinálhattátok volna esti programként röffentyűt.
    Dagica! Köszi apának! Holnap megpróbálom, mert az éjszaka, a mai vendégség után az agyam csak körbe-körbe műxik. Fédra és a hó . Milyen ügyesen áll a kádban. És ennyi foggal vigyorogni  
    wapi! Érdekes módon Anna lányom sosem volt irigy, de ha mégis valami nagyon kedves volt neki, felkínáltunk helyette cserejátékot.
    adus! Én is meg lettem volna lepődve , ha ajándék nélkül érkeznek rokonyék. Szerintem az alapvető, hogy gyerekekhez nem megyek üres kézzel.
    katzi! Nálatok ilyen némán bújnak a fogak? Hát nem semmi akaratos lesz Brigi.  
    Szép álmokat, megyek hunyni.
    Mónika
    előzmény:
    NVZS (16639)
    2006-12-30  20:46
  61. 2006. december 30. 21:0016641.
    Képek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2006. december 30. 20:4716640.

    Sziasztok!!

    Meg vagyunk, csak kicsit mozgalmasan teltek az ünnepek. Szenteste menü jól sikerült, másnap is jól éreztük magunkat, aztán csomagoltunk és autóztunk le Kanizsára. Ahol összejött a család, volt jövés-menés, meg nyüzsi. Brigi jobban bírta mint én. A naptáraknak nagy sikerük volt. Ott vettük észre, hogy kibújt a második fogacska is. Volt kb. 1 nap nyugtunk, aztán már újra indult a hasmenés... Már jönne is a következő?

    Először is: Csillus! Csodaszép meglepit kaptál, gratulálok!!! Esz, Neked is nagyon gratulálok, vigyázz magatokra!

    Emi: Én is a 90 napost akarom kezdeni jövő héttől. Én a mindmegette.hu-n találtam leírást, meg vannak külön receptek is. Jövő héttől indul a tornázás is! Le kéne fogynom vagy 8 kg-t, bár lehet hogy többet is, így a karácsonyi evészet után...

    Lilu: Brigi már csak reggel és este szopik, na meg éjszaka van egy bónusz-szopi. Tízóraira kap gyümit (már kipróbáltuk hozzá a túrót, meg a joghurtot), ebédre főzit, délután gyümit valamilyen gabonakásával, estére pedig tejpépet. Mi is kipróbáltuk a kölesgolyót, nagyon bejött!!!

    Mi holnap itthon leszünk szomszédék (Brigi udvarlói) jönnek át délután, fürdetésig. Utána kettesben apával   (már ha kicsi lány is úgy gondolja.) Nálunk töltött kifli lesz, meg virsli. Lencsefőzelék hétfőn.

    Ja, még akartam mesélni, hogy tegnap hagytam Briginek kicsit fogdosni a karifát, ő meg elkezdte rángatni. Mondtam nem szabad, erre ő rögtön reagált: "DE", azóta, ha mondjuk neki nem, ő mondja, hogy DE. Mi lesz később?!

    Karácsonyi képeket most nem tudok feltenni, majd később pótolom.   

    Na, megyek pihenni, ma tanítottam, délután meg baráti összejövetel volt nálunk.

    Jó éjt!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2006. december 30. 20:4616639.

    folyt. köv.

    Emi, lehet. Kolléganőim a fehérje napon csirkét ettek salival vagy sajtot és salátát. Szénhidrát napon tésztát ettek, általában sima paradicsomos pennét v. hasonlót. Biztos találsz róla a neten millió oldalt, a mindmegettén is van tonnányi recept ehhez.

    Na, a vígjáték pedig:

    Apukám telefonált, hogy vett egy kismalacot és nekik az túl sok, osztana belőle. Jó' van, há' hozzad, bár nem nagyon szeressük az ilyesmit, azért majd megcsináljuk. Hozott is ma napközben egy kis szatyorkában husit, amit belöktem a hűtőbe. Mikor elmentek innen, mondom Apának, hogy kisomom a malacot a francba, most mit csináljak vele, itt a szűzpecsenye is, meg amúgy is, erre mondja Apa, hogy csináljuk csak meg (királyi többesben szokta mondani ... ), fiatal husika, nagyon finom. Na, fel is ficcentem gyorsan a netre, tegnap volt itt egy ilyen malacos topik, kitanulmányoztam a röfikészítés csínját-bínját, kivágom a hűtőajtót jó nagy elánnal, hogy na majd most én olyat főzök, hogy hú..., rántom ki a zacsekból az állatot a mosogatóba...... és egyszercsak látom, hogy a fél feje is rajt' van    , hát én olyat visítottam, hogy összeszaladt a ház, még a lába is ott volt, integetett a mosogatóból, én meg kiszaladtam az előszobába és onnan rikoltoztam Apának, hogy pusztítsa el onnan a röfit, mert lehányom.    Na, ő ment oda, Erős János, értitek, aki még egy porcogótól is hányingert kap a csirkecombon, hogy intézkedjen röfi-végett, közben besz.rtam a röhögéstől, ahogy papírtörlőkendővel és nejlonzacsekkal fogta meg az állatot, mint a kutyapiszkot  , közben libabőrös háttal távolította el a mi szilveszteri röfinket. Már lent figyel a kukában, mindjárt le is fagyasztottuk.    Fater meg hívott este, hogy előkészítettem-e az állatot a sütésre. Mondtam, persze, szakszerűen, holnap sütjük.   Eztán pedig szépen mindenféle undor nélkül befűszereztem a szűzecskénket, baconba csomagoltam és elégedetten végignyúltam a kanapén. Evvan. Lencseleves nálunk is lesz, már ázik a lencsécske.

    No, ennyi volt a mai regényem. Sok leszek, már túl sok, úgyhogy jó éjt mindenkinek!

    Zs.

    előzmény:
    NVZS (16638)
    2006-12-30  20:32
  64. 2006. december 30. 20:3216638.

    Sziasztok,

    Esz, hogy lehet két vitamin között érezni a különbséget?   Erre még nem jöttem rá, bár eddig még csak az Elevitet szedtem, szedem mai napig.

    Durrogtatástól enyémke is fél. Mármint kutyi. De ma rájöttünk, hogy nem hall jól. Átszaladt az úttesten, hiába szóltam neki, engem keresett. Majdnem elütötte egy autó  , aztán mikor már üvöltöttem, farokcsóválva szaladt felém. Hetek óta csesztetjük folyamatosan, hogy nem hallgat ránk. Olyan lelkiismeretfurdalásom lett egyből, ahogy bevillant, hogy lehet, h nem renitens, csak öregszik. 8 éves lesz, hiába.   Azért januárban első utunk az állatorvoshoz vezet majd. Pozitívum, hogy így nem minden petárdára remeg be, csak a közeliekre.

    Wapi, valahol azt olvastam, hogy ha irigy a gyerek, akkor nem kell rápirítani, hanem tiszteletben kell tartani, hogy azt a játékot nem akarja odaadni. Meg kell neki mondani, hogy megértjük, ha félti azt a játékot, de akkor adjon olyat pajtáskának, amit nem sajnál tőle és ehhez viszont ragaszkodni kell. Ez még csak elmélet, gyakorlatot majd 1 év múlva szerzünk  .

    Nálunk ma botrányba fulladt a szilveszter este. Kidühöngöm magam, aztán egy vígjátékot is papírra vetek majd.   Szóval Apa 3 gimnáziumi osztálytársával együtt egy társaságot alkot. Minden évben közös a szilveszter. Idén ugye Nemalvó Patrik mellől elég nehéz lenne elmenni, ráadásul én nem veszek annyira a szilveszterért sem, társaság asszonykáiért sem, úgyhogy nem erőltetném annyira. Mondtam Apának, hogy ő felőlem mehet nyugodtan, tényleg nincs harag. Persze nem akart menni, meghívtunk hát egy másik házaspárt. Akkor Apa kitalálta, hogy elszalad majd koccintani a srácokkal, míg én itt vagyok a vendégekkel  , amit én jó nagy pofátlanságnak tartottam, hiszen mégiscsak az ő barátai. Mondtam, hogy akkor vagy vendégek vagy haverek, de kettő együtt nem. Erre ma felhívja egyik haver és azzal a dumával hozakodik elő Apa, hogy a családi béke megőrzése végett mi nem megyünk sehova  . Kvázi, hogy asszony keresztbe tett. Én, aki sosem mondtam neki, hogy ne menjen.   Még szülés előtt 3 héttel is motoros túrára engedtem hétvégézni, miközben én a gigantikus méretű hasammal a kocsikat mentettem az árvíz elől. Oszt most én vagyok a rossz.  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. 2006. december 30. 20:1416637.

    Sziasztok!

    Akrucip, örülök, hogy majdnem meggyógyult a társaság! Kár, hogy a kábel otthon maradt és még nem láthattuk a lányok karácsonyi képeit.

    Dagica, nagyon édi Fédra, ahogy szánkózik!

    Adus, szerintem is elég udvariatlanság a karácsonyi időszakban tök üres kézzel menni egy kisgyermekes családhoz látogatóba. Valami kis figyelmesség nélkül oda nem állítanék sehová!

    Zsuzsi, anyósod meg   , hogy Patriknak semmit sem adott. Nagyi koromban azt hiszem nem győzném összetörni magamat, hogy minél több ajándékkal halmozzam el az unokákat.

    Zita tényleg rég jelentkezett. No meg Chrissie!!!

    Holnap itthon leszünk, hármasban töltjük az ünnepet. Malac husi a hűtőben figyel, finom sült lesz belőle. Még az is lehet, hogy csinálok lencselevest is.

    Kaptam karácsonyra wok-ot, ma abban főztem, nagyon jó lett.

    Zsuzsi és más 90 napos diéta-ismerők! A fehérjéhez, szénhidráthoz, keményítőhöz lehet enni zöldséget?

    Mindenkinek szép estét!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2006. december 30. 18:1616636.
    ESZEM!!!

    Olvass mailt!!!!

    Dagica
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. Torolt_felhasznalo_534778
    Torolt_felhasznalo_534778
    2006. december 30. 17:3716635.
    ALVÁS, ha csak front volt, akkor ma mindenki alszik. Remélem, drukkolok. Legalább nem full fáradtan vágnánk bele a szilveszterbe...

    Ja, és túl vagyunk az első verekedésen. Na nem Marci verekdett, inkább őt akarta a szomszéd gyerek megtépázni, mert Marci merészel játszani a cuccaival. Szomszéd gyerkőc 2 éves múlt és épp rém irigy korszakában van. Amikor megfogta a fejét, hogy akkor most megharapja Marcit, akkor ugrottunk hárman oda.
    Tapasztalt anyukák, nálatok volt irigy korszak? Hogyan kezeltétek? Itt sajna nem akar a csere-bere működni.
    A férjem meg már önvédelmi tanfolyamra akarja Marcit járatni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. Torolt_felhasznalo_784709
    Torolt_felhasznalo_784709
    2006. december 30. 15:2016634.

    Sziasztok!

     

     Mi is vagyunk, csak apánk még szerdán szétbombázta a gépet, hogy kicserél benne vmit és csak ma sikerült összeraknia 

    Akrucip: örülök, hogy jobban vannak a lányok!

    Csillus: tök jó a babakajás oldalad, hihetelten, hogy milyen ügyes vagy, Dominó majd biztos büszke lesz a mamaira, hogy ennyi mindent csinált neki

    Kaja: nálunk úgy tűnik Zita teljesen leszokott a ciciről  , már csak reggel tudom megszoptatni.

    Én mindig próbálom betuszkolni a szájába de szinte menekül, még nem találtam értelmes magyarázatot rá, hogy miért nem kell neki  , úgyhogy mi reggel szopizunk déletlőtt gyümi, délben főzi délután szintén gyümi este pedig lefejt anyatejet kap vagy cumisüvegből, ha elfogadja, ha nem akkor kiskanállal.

    Szilveszter:mi a szomszédba megyünk, ott másfél hónapos a kislány, úgyhogy mi is babazsúrozunk, de fürdetésre szerintem már haza is jövünk.

    Visszatérve kicsit a karácsonyra meg a " drága családra", én teljesen kibuktam azon, hogy sem a  sógornőmék sem a sógorom nem vett semmit a Zitának, azt, hogy nekünk semmit nem vesznek az oké, de azért az jól esett volna, ha a Zitának valamit hoznak. Nem a pénzen múlik, mert már pár száz forintért kapnak mondjuk egy pár zoknit, vagy vmit, na mindegy.

     eszem: sajnálom a képeket, én is kiakadnék de rendesen

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2006. december 30. 15:0816633.
    Eszem!

    Apa este feltölt Neked egy programot, amivel a letörölt képeket vissza tudod állítani! Mondtam neki, hogy mi történt, ő meg rögtön mondta, hogy nem gond, mert vissza lehet állítani.
    De azért csókoltatom a gyerekeket
    Ja, és szerinted most ki feküdt le aludni? Hát igen, apa .... fáradt szegény, ő kelt fel éjjel vagy húszszor megszoptatni a gyereket....:-))))))) Én meg bírom még, bírom még.... így a harmadik kávé után...

    Wapi! Képzeld, mi sem aludtunk éjszaka, és Fédra is 10 órától fél 1-ig aludt. Akkor lehet, hogy tényleg valami front van.

    Mi itthon szilveszterezünk, mint már egy pár éve mindig. Amióta kutya van, mert baromira félnek a durrogtatástól. Szóval csak úgy nyugdíjasok módjára szórakozunk, volt már, hogy már éjfél előtt elaludtunk, olyan fáradtak voltunk az év végi hajtástól..

    Szerencsére maradt még hó, így ma is tudtunk szánkózni Fédrával. NAgyon élvezte, folyamatosan dumált, meg mosolygott.


    Csillus! Tök jó a honlap! Ügyes vagy!

    További szép napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2006. december 30. 14:4216632.

    Sziasztok!

    Köszönjük a jókívánságokat, javulgatunk. Fruzsi szinte 100%-os, Dettinek sincs már láza, de még köhög, s már muszáj porszívózni az orrát, mert a sűrű trutyit nem bírja kifújni. (Bocs &nbsp

    Itt is van hó! Szánkózni csak Detti volt apjával, Fruzsi átaludta a délelőtti levegőzést. Utána elszaladtunk anyukámhoz a mh-ére, s közben megmutattam neki is a havat: azt "mondta", hideg és olvadós.   Sajnos ma már alig van belőle, így csak egy mini-hóemberre futotta, ami ráadásul kissé négerre sikeredett.

    Fruzsi is "sztárbaba", legalábbis otthon alszik éjjel. Itt kisebb az ágya, nem tud álmában forogni-pörögni, ébred 1-2x.

    Kajcsi: 2 gyümi, 1 főzi. Nappal 5 szopi - én igyekeznék 3-ra csökkenteni, de otthon nem tudom máshogy elaltani. Ha jövünk-megyünk, akkor alszik autóban, babakocsiban, s elég a 3 szopi. Esetleg az esti elalváshoz kell még plusz 1.

    Esz: Vilmos álldogálva tapsikol? Ne mán'! És nem rohangálsz te túl sokat 2 gyerekkel?

    Bocsika, felébredtek, majd még megpróbálok jönni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. 2006. december 30. 12:3516631.
    Én ettem karikor, nem vettem észre, hogy baja lett volna Dórinak. Ha csak nem az jött ki tegnap meg ma 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534778 (16629)
    2006-12-30  12:21
  72. Torolt_felhasznalo_534778
    Torolt_felhasznalo_534778
    2006. december 30. 12:2616630.
    Egy kicsit mi is féltjük a szilvesztert. A 4 házból 3-ban kisgyerek van, így tuti mindig kell valakinek rohangálni haza.
    Amúgy a 4,5 hónaposan szomszéd kislány is hasonlóan szarul aludt. Nem volt most valami front is, ami nehezítette a fogas helyzeteket?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. Torolt_felhasznalo_534778
    Torolt_felhasznalo_534778
    2006. december 30. 12:2116629.
    Sziasztok!

    Itt egy újabb zombi anyuka jelentkezik.
    Volt már nurophen, dentinox meg homeos csodák. A gyerek csak üvöltött, cici sem volt jó. Bezzeg reggel vidáman ébred, és most 10 óta nyomja az alvást. De legalább nappal vidám.
    Mi a fenét csinálunk rosszul, hogy nem alszanak?
    Én már ezen töprengtem fél éjjel karomban a gyerekkel. Persze mi is együtt aludtunk.
    Ma túl vagyok egy bevásárláson. Kicsit leizzadtam, mert a teli kosárral kiderült, hogy nincs itt a bankkártyám. Még szerencse, hogy volt nálam egy másik, amin éppen volt annyi pénz.
    Most meg bekészítettem egy pár Sthál receptet holnapra. Lesz osso buso, vagy mi. 12 órát kell párolni a marhahusit, de olyan jól néz ki. Meg olivabogyós kifli, meg sima sajtos, meg egy kis túrógombóc. Nyami.
    Ma meg eszem egy kis töltött káposztát. Remélem ekkora gyerekre már nem hat ki. Szoptatós anyukák ti ettetek?
    Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2006. december 30. 12:2016628.
    Igen, itthon hagynánk, nagymamával. Kb. negyed óra alatt hazaérünk ha valami baj lenne, de kettőre (ez a legkorábbi ébredése szokott lenni tegnapig) már biztosan haza érnénk. Bár én még vacillálok.
    MI az a  dojo? És miért vereti szét apa a képét? Karatézik? Bocs, én az elejéből kimaradtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245019 (16627)
    2006-12-30  11:10
  75. Torolt_felhasznalo_245019
    Torolt_felhasznalo_245019
    2006. december 30. 11:1016627.
    Jajaj! Akartam neked mondani, hogy naná, hogy vannak kölkek, akiknek csak nappali galibát okoz a foguk. Vilmos első két fogát nemigen vettük észre, amíg meg nem harapott velük. A második kettőt sok nappali óbégatás hozta.
    Kiderült, hogy mi volt a bánata Dórinak?
    Márminthogy otthonhagynátok Dórit egyedül? Én Vilmost tegnap a buliban altattam. 11-kor indultunk hazafele. Miattam.
    Most eljötem anyámékhoz lazulni, amíg az apja szétvereti a képét. Majd a vizsgájára átcsattogunk. Ide 5 perc, ha a két emelet babaocsi levitelt is számolom. Szerencsére, anyám nincs itthon, csak 3 tesó meg egy cseregyerek. Szinte üres a lakás

    Holnap lehet, hogy elmegyünk egy kismamapartiba, szintén itteni bázissal. A dojohoz képest a következő házba. Mondjuk 5,5 perc.

    Szoptatósok, próbálta valaki a Béres Gravidát? Nekem jobban bejön, mint anno az elevit. Sőt, én ketteskére már elkezdtem magam turbózni Elevittel és váltottam.
    előzmény:
    eszem (16626)
    2006-12-30  10:44
  76. 2006. december 30. 10:4416626.
    Jobb reggeltet!
    Hááát, mi is úgy aludtunk, ahogy Patrik szokott. Hajnali fél 2-kor olyan üvöltve ébredt Dóri, hogy csak na, cici után is üvöltött. Na, ekkor odavettem magam mellé, ahol nagy nehezen megnyugodott, és ahol én ezután nem tudtam aludni. Fél hatkor vissza pateroltam ő ágyába(mégiscsak ezért van), aztán már aludt fél 9-ig. De én  vagyok. Hozok is kávécskákat   . Persze "sztárbabák" mind végig alusszák az éjszakát, ld. Liptai, Marsi, Gregor. Csak a mieink ilyen renitensek. Persze, mert róluk nem cikkezünk. 
    esz! Vigyázz Vilmoskára, búbjára, meg picibabára is.
    Mi végül is lehet, hogy holnap este elmegyünk barátokhoz szilveszterezni, de csak Dóri altatás után. Eddig hajnalig aludt, addigra hazaértünk volna. De így????
    Na, én is csinálom dógomat.
    Szép napot, szánkozást, akinek van saját hója.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2006. december 30. 10:4416625.
    Sziasztok Kismamik!

    Csak egy gyors bejelentkezés erejéig jöttem.

    A kismamák vigyázzanak magukra, pihenjenek sokat!
    A betegeknek jobbulást kíváok!! (gyógynövény, gyógytea)

    A mi éjszakáink is katasztrófálisak, hiába a Viburcol és a Chamomilla, meg sem tudom számolni hányszor kelünk éjjelenkét. Talán csak annyi előnye van a Viburcolnak, hogy szopi után rögtön elalszik, és nem kell órákat izmozni a visszaalvással.

    Tagnap végre esett annyi hó, hogy kipróbálhattuk az ajándékba kaptt szánkót. Fédrának tetszett nagyon, bár először igencsak kattogott a kis agya, hogy mi az a fehér a földön, ami eddig nem volt, és miért nem babakocsival megyünk, de nagyon élvezte hogy húzgálom a szánkón.

    Emi! Nagyon kis szemfüles vagy, hogy észrevetted a fülcsit. Anyukámtól kapta karácsonyra

    Eszem! Nagyon sajnálom a képeket! Keresd vissza amit nekünk ide feltettél, és mentsd le, hogy legalább ennyi legyen... :-((((

    Kajcsi! Nálunk ez úgy néz ki, hogy délelőtt gyümi, délben főzelék, este gabonapép, közbe pedig szopi 4-5 x naponta plusz éjjel. Na meg nasinak a kölesgolyó, egész szépen fogy, most már a kutyák is rákaptak. Most meg vettem kukoricagolyót karobporba hempergetve. Fincsi.
    Karácsonykor evett először mangalica husit a párom keresztanyjáéknál (leveshusiból pár csipetet). Borju husit csak Hipp formában. Csirkemájat adtam már kétszer. Másodszor csak külön megsütöttem, és villával összetörtem. A kanál főzelékre tettem mindig egy csipettel, mert beleturmixolva nekem nem volt szimpi.

    teszek pár képet, aztán megyek a dolgomra, mert az bizony nagyon sok van...

    Puszi: Dagica
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. Torolt_felhasznalo_748357
    Torolt_felhasznalo_748357
    2006. december 30. 08:5216624.

    Sziasztok!

    Csak kukk. Frissítgetem a babakajás oldalamat, akinek van bármi receptje, tapasztalata, akármilye az megoszthaná velem.  

    Itten van a címe:

    http://www.gportal.hu/portal/babakaja/

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2006. december 30. 07:4216623.

    Jó reggelt!

    Eszem, ja, altatónak még felszaladtam, bár totál leszívott a vendégsereg. A 3 éves végül 4 éves volt, kicsit odébb volt a memóriám  , viszont a 3 hónapossal jó volt babázni.   Sokáig maradtak, a végén Patrik már rámdőlve nézte, mikor mennek már el. Még jó, hogy Viki itt volt megőrzésen, mert Apu csajozni volt, ő pedig nem szívbajos, nemes egyszerűséggel összepakolt, úgyhogy a vendégek is szedték a sátorfájukat.   A fotókat sajnálom.  

    Nálunk az imént vágta haza Apa playstation-jét (     ), mert kinyitotta és a kihúzott cd-t verte, mint az állat, úgyhogy odalett a ketyere.     Én szóltam Apának, nem lesz jó ott a szerkentyű, szerinte meg igen. Hát nesze!  

    Noe, nem fog ezen semmi. Most hosszú idő óta megint chamomillázunk, de kár belé. Most már rendszeresen hajnalban érkezik közénk, így valamivel jobb, de sokat vagyunk fent. Ma kapott két maflást tőlem véletlenül  . Nem szeretem ezt az együttalvást, ez van. Addig örülj, míg Levi vízszintben van. Enyémet sem lehet sem öltöztetni, sem pelenkázni és nincsenek már előtte akadályok, már sima függőleges felületen is megtámaszkodva feláll, kapaszkodó sem kell. Tegnap az asztallábat használta rúdnak, mint egy táncosnő, csak épp az arcán csúszott le  .

    Esz, te csak pihengessél is! Várjuk majd az infokat. Mikor mész dokihoz?? Fú, de izgi!

    Na, összerántom magam, lemék a zöldségeshez, holnap végül jönnek barátok, igaz, ők sushit kapnak, de akkor is főzni kéne egy jó lencselvest, na és még itt figyel egy kis egyben szűz - malacsült gyanánt 2 személyre. Bár hajnalban jött az esemes anyóstól, hogy vár bennünket szilveszteri ebédre - ezúttal azt hiszem  ezt kihagyjuk. Túl frissek még az élmények.  

    Legyetek jók!

    Zs.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. Torolt_felhasznalo_245019
    Torolt_felhasznalo_245019
    2006. december 30. 00:1116622.
    BAsszus, basszus, basszus! Meg a férfikar többi része!

    Remélem Detti és Fruzsi jobban van.

    Tőlem mostantól még kevesebb memória-teljesítményre számítattok. Beutött az aluszékonyság és a feledékenység. Olvasok, olvasok és ezzel vége.

    Pl olvastam, hgoy Patrik trükközik. Mi viszont ketten nem tudunk autózni. A jobb kezemhez túl szorosan kapcsolódik a kisujjam, a kocsi meg váltós. Utálom az automatát, fel sem merült, hogy azt vegyünk.

    Vilmossal ma bulizni voltunk, van egy gigászi pótfeje és az állát is beverte. Nem kéne flancolni és egykezesen sétafikálni, meg kapaszkodás nélkül ácsorogni, esetleg tapsikolni. De nagyon helyesen csinálja. Én most úgy teszek, mintha nekem közömbös lenne, de mindig elolvadok ám.
    kidőltem.
    előzmény:
    eszem (16621)
    2006-12-29  23:34
  81. 2006. december 29. 23:3416621.
    Most ne mondjátok, hogy ne legyek ideges. Most akartam elküldeni egy Dóriról készült képet a barátnőmnek, erre kiderült, hogy mikor a nagy gyerekek feltelepítették az új fényképezőgép valamilyen programját, az összes gépen lévő képet letörölték. És nem voltak még CD-re írva. Egy karácsonyos kép se maradt, se egy csomó egyéb.   Ilyen vagyok, meg ilyen 
    előzmény:
    eszem (16620)
    2006-12-29  23:00
  82. 2006. december 29. 23:0016620.
    Pedig ma nagyon elirigyeltem Levi mozgását. Egyszerűen 10 percig nem bírtam visszaadni a lányomra a pelust. Mindig kimászott, felült, állt. Rögtön rád gondoltam, cserélnénk már egy-két órára gyereket. De legalább pelenkázás idejére. De jó, hogy volt hótok. Szánkó klassz lehetett, mi is várjuk már nagyon. Levi nem számkózott?
    Anna korit kapott karácsonyra, 3 napja korizik. Alig várom már, hogy befagyjon a Velencei-tó, mert így kicsit húzós pénzileg. De annyira ügyesen csinálja, és szereti is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432508 (16619)
    2006-12-29  22:35
  83. Torolt_felhasznalo_432508
    Torolt_felhasznalo_432508
    2006. december 29. 22:3516619.
    Na jó későn gyövök.. Pedig nem is vót sűrű a program. Szóval,

    Zsuzsi, hát, én már feladtam volna a helyedben. Elég jól bírod. Hihetetlen figura Patrik, van neki akaratttyya.. Persze, neked nem ilyen poénos. Szerintem itt mindannyian tudjuk, mivel jár ez az éjszakázás. Én már idegbajt kaptam volna. Semmi sem hat? Viburcol, Chamomilla, Coffea?

    Szélvészkének jó bulizást, és Boldog Új Évet! Akrucip családnak meg jobbulást. Megy a gyógytea: Szegény picik... Detti is hihetetlen figura a maga aranyos kis kérdéseivel...

    Lilu, Bálint igazi férfi a képeken! Csak ámulok és bámulok itt a sok álldigáló babucin, az én fiam mozgáskultúrája ezekhez a babákhoz képest...

    Kajálás: mi szopizunk, ugye. Reggel szopi, délelőtt gyümölcs. Délben szopi, délután főzelék, este szopi. Illetve van még egy hajnali ötös keléskor, az mondjuk csak fél szopi. Én a májat hamarosan kipróbálom. Ma csináltam egy isteni könnyű ebédet belőle, amit végeredményben Levi is megkaphatott volna. Csak simán sült csirkemáj kevés zöldfűszerrel és párolt almával. Valami ilyesmire gondoltam a kis gourmannak. Tejjel mi is várunk még, bár sajtot kóstoltunk, nem ízlett, de nem is lett baja tőle. A natúr joghurtok idejét nagyon várom már, kis gyümölcs hozzáadásával biztos menni fog. De még ezzel is megvárom a 9-10 hót. Elvileg sertéshúst is lehet adni, soványat, a marhahús nehezen emészthető, helyette a borjút ajánlják, de szerintem az nehezen beszerezhető.

    Kicsi fiam újabb tudománnyal kápráztatott el, valódi tapsikolást produkált a felkérésemre. Most már ha meghallja hogy tapsi baba, vadul tapsolni kezd, de frankón mint aki színházban van. Imádom.

    Mint láthattátok a híradóban, minket ellepett a hó. Jó volt, tegnap este, illetve ma délelőtt, most már inkább latyak lett belőle, de azért a szánkót kipróbáltuk. Viki élvezte, remélem, nemcsak ennyi adatott. Küldök Nektek is havat nyugat felé, remélem, odaér!

    Na, beszámolóm végéhez értem, úgyhogy holnap jelentkezem. Most már gondolom, mindenki bedobta a szunyát, én is elteszem magam holnapra. Jóéjt.

    Noé
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2006. december 29. 22:2416618.
    Látom elmentek a vendégek. Kipihented azért magad?
    előzmény:
    NVZS (16616)
    2006-12-29  15:48
  85. 2006. december 29. 17:5916617.
    Sziasztok!
    Mi meg már túl vagyunk egy vendégségen, holnap jön a következő  Nagy sikere volt a fácánlevesnek, pedig akkora adagot csináltam, így holnap is főzhetek.
    hát azt hiszem ragálys az alvási mizéria, csak messze van Fehérvár. Ma egész nap alig aludt gyöngyvirágom. Ha letettem, mint a kejfeljancsi, pattant fel az ágyban, és üvöltéssel hozta tudtomra, hogy ezt a tervet eldobhatom.  Most harmadszori ágyba rakásra maradt ott. Remélem ez nem lesz éjszakai játék is. Bár eddig az ágyában nem állt fel, most ott is. Lehet, hogy emiatt?
    Lilu! Dóri is 8 hónapos, és még csomószor szopik. Hasonlóan Patrikhoz 3x eszik, gyümi, főzi-esetleg hússal, gyümi, rizspéppel, vagy anélkül.Néha kölesgolyót, de találtam rizsgolyót is, de nem olyan ügyesen, mint pl. Fédra. Inkább begyűjti a mancsába, és cipeli. Tejféleségeket én sem szeretnék 1 éves kora előtt. Itt szeretném jelezni, hogy kaptam a barátnőmtől csomó tejpépet, jövő márciusig jó, de úgy néz ki, mi addig nem fogyasztjuk el. Nincs rá jelentkező?
    Zsuzsi! Szerintem Patrik már nagyon jól felméri a helyzetet, hogy van-e akinek jelezhet, vagy úgyis felesleges. Rafkósok ők már.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2006. december 29. 15:4816616.

    Sziasztok,

    Gyors bekukk, mielőtt a vendégsereg döngeti az ajtót.   Pedig most inkább aludnék egyet ilyen éjjel után. Plussz kisember nevelése akkor a mai nappal megkezdődött, most nem alszik, viszont 1 órája bent van a szobájában az ágyában, itt a délutáni alvás ideje és kész. Ha alszik, ha nem. Az autóban, ha hármasban megyünk, üvölt, hogy vegyem ki az üléséből. Ma húsz percig nyomta, a legbrutálabb hangnemben, nagyon dühödt volt. Aztán ha megérkezünk, kivesszük és lőn mosolygás.   Érdekes, ha egyedül megyek vele, nem csinálja. Most nem tudom, hogy lehet-e már annyira rafinált, hogy felméri a helyzetet, hogy nincs kihez üvölteni, mert nem tudok egyszerre vezetni és babázni. Nemtom, de nagyon idegesít. 2 hét múlva indulunk síelni, király lesz az út.  

    Lilu, Patrik 8 hós és szopik. Én háromszor kínálom kajával, ma például - mint már említettem - nincs túl jó napunk, eddig csak kölesgolyót rágcsált, minden egybet visszautasított. Persze cicit nem. A három étkezés hasonlít a tiédhez. Gyümi, főzelék, rizspép és gyümi. Ha az ebédet fáradtság miatt félbenhagyta, akkor ébredéskor a maradékkal megkínálom. Így van, hogy négy alkalommal is eszik. Marhát, sertést, májat az én táblám 8-9 hótól hozza, hetente legfeljebb egy alkalommal. Én még csak kölesgolyót adtam. Próbáltam banánt karikában, de nem kellett neki így. Tejtermékeket már írtam, mi 1 éves korban kezdünk. Szopik ébredéskor, a három elalváskor és éjjel  .

    Na, rápihenek a vendégekre. Legyetek jók!

    Zs.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. Torolt_felhasznalo_534778
    Torolt_felhasznalo_534778
    2006. december 29. 15:3116615.

    Sziasztok!

    MI kezdünk 3x szopni csak nappal. (Éjjel meg még 3-4, vagy amennyi kelés van.... Jelenleg többet kelünk mint a szomszéd egy hetes ikrek.  &nbsp Mellete 3 nagy kajálás van: 2x főzelék, 1x húsos, 1x zöldséges. És van 1 rizspépes kaja. Amit most kezdtem a gyümi mellett joghurttal is ízesíteni. Nálunk az a mondás, hogy ha a családban nem volt allergia, akkor kezdhető 8 hósan a sajt, túró és kefír társaival. A sajtot a főzire reszelik kezdetben.

    Szilárdból kölesgolyót eszünk, meg most vettem bulátát is, de még nem kapta meg. Illetve 1x adtam neki egy 3cm kenyérhéjat is, meg is lepődtem mert gyorsan eltűntette.

    Meg kunyerál a mi kajánkból: rizst szokott kapni, meg csirkéből szedek le neki egy kicsit.

    Na megyek, utókarácsony lesz megint a barátokkal.  

    Vera

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2006. december 29. 10:5516614.
    Sziasztok

    Lillu én tegnap adtam a gyereknek elöször natur joghurtot de csak 2 kiskanálal, úgy csináltam hogy almát és banánt leturmixoltam és ahoz kevertem, nagyon izlet pincinek de most várok pár napot hogy lássam nem jönne ki valami kiütés, láttam a sajtot is a listán hogy már ilyenkor lehet adni , csak még azt nem tudom milyen formában lehet adni a gyereknek
    nagyon jók a képek Bálintrók Ő is milyen nagy fiu már

    nálunk a férjem szülei elváltak, 4 éves volt apa mikor elváltak és nagyon megviselte , Ő sokáig hallani se akart házasságról és gyerekről mert nem akarta hogy az ő gyereke is úgy szenvedjen egyszer mint ő, komoly munkámban telt mirre meggyöztem hogy nálunk ez nem így lesz, őt leginkább az viselte meg hogy a válás után apukája nem törödött vele csak miután felnött, de mára már rendeződött a helyzet és már jó a kapcsolata apukájával


    Ha Pinci felkell indulunk matekozni
    nincs sok kedvem hozzá
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. Torolt_felhasznalo_748357
    Torolt_felhasznalo_748357
    2006. december 29. 10:5216613.

     Sziasztok!  

    Jöttem olvasgtani. Bocs hogy nem időrendi sorrendben válaszolok, de innen az elejéről szoktam visszafelé olvasni.  

    -Lilu, én még nem adtam joghurtot, 1 év alatt nem is fogok, de amúgy 10 hó után ajánlják.

    - Dominó csak kölesgolyót kap, meg a tv távirányítót, mint rágcsa  

    - Domi dél körül eszik főzeléket, de nem minden nap + egyszer gyümölcsöt, vagy natár, vagy kölespéppel és kb 10-szer szopik

    - sertéshúst 9 hótól lehet adni

    A képek szuperjók.  

    Zsuzsi, sajnálom az éjszakát. Monnyuk nálunk sem sokkal jobb, kicsifiam újszülöttet játszik, másfél óránként szopiékrt kiált.

    Akrucip Én is azt hittem hogy Fruzsi hord 92-ewt, el is kerekedett a szemem rendesen.   

    Sajnálom, hogy betegecskék voltatok.

    Megyek, megjöttek apáék, majd jövök ha elaludt a manó.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. Torolt_felhasznalo_287432
    Torolt_felhasznalo_287432
    2006. december 29. 10:3816612.

    na itt vagyok megint...

    tehát további kérdések:

    - joghurtot adott már valaki a gyeremeknek? (sima naturt)

    - kölesgolyón kívül milyen szilárd, darabos rágnivalót adtok a gyerkőc kezébe?

    Még lett volna kérdésem, de most ennyi jut eszembe. Csak közvéleménykutatok, semmi különös.  

    Rakok még képeket, mert már régen raktam.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. 2006. december 29. 10:2316611.
    Szép napot, havacskát!
    Zsuzsi, kösz a kávét, rám fért. Cseperedőm fél hétkor úgy gondolta, nagggyon reggel van, azóta rajtam meg az apján lovagol, sehogy se tudtam lenyomni, illetve most. Mint akit felhúztak! Hozzánk is vendégek jönnek, de asszem ebédre. Úgyhogy feltettem főni a fácánlevest, na meg csinálok paprikás krumplit. A barátnőm ígérkezett családostól, de náluk sose lehet tudni. 
    Akrucip, de már megygyógyultatok, ugye? Izgulós Detti nagyon jópofa lehetett. Először azt hittem, Fruzsi hord 92-es bodyt. 
    Szélvészke! Boldog új évet nektek! /ez most pezsgő/
    Zsuzsi! Hát nem csodálom, hogy nem tudod megszokni ezeket az éjszakákat, én már rég kiborultam volna! Még szerencse, hogy apa segít! De egyszer csak abbahagyja Patrikbaba a felkelősdit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. Torolt_felhasznalo_287432
    Torolt_felhasznalo_287432
    2006. december 29. 10:1716610.

    Jó reggelt!

    Tegnap fiam felköszöntött a szülinapomon, fél 10-ig aludtunk. Jó ajándék, nem? Ki ne szeretne ilyet?   Annyira jó volt. Nem is tudom, hogy mikor pihentem ki magam ennyire. Na ma éjszaka bepótolta, mert fent volt éjfélkor is, aztán meg reggel hatkor kukorékolt, de az nyolcaska miatt van, már nagyon duzzad neki, szerintem a napokban kibújik.

    Noé: Szerintem annyira nem gáz ám a bébikomp. Tudom itt nagy ellentábora van, de pont arra jó, amit írtál, az esti nyűgik eltűntetésére. Mi is úgy kaptuk, magamtól eszembe se jutott volna. Este egy félórát van benne - nem is mindennap - és láss csodát elmúltak az esti nyűglődések, kihúzzuk fürdetésig. Igaz hamarosan újra festethetünk  .

    Kérdések tömkelegét zúdítanám Rátok:

    - Hányszor eszik a gyereke annak rendes kaját 8 hónaposan, aki még szoptat? (nálunk egy gyümi van d.e., főzelék délben, délután tejpép vagy gyümi és babakeksz  mellette 5* szopizunk nappal, éjjel már nem) Ez így jó vajon?

    - Sertés és marha húst lehet már adni? Májat? (van ahol azt írják igen, van ahol azt, h nem)  

    Na megyek, mert felébredtünk, de majd még kérdezek, nem menekültök!

    Lilu

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2006. december 29. 08:3116609.

    Jó reggeltet!

    Kávék, teák, kakaók, forró csokik     .

    De jó Solya, hogy jól vagytok!   Csak így tovább!  

    Noe, én egyik képen sem vagyok szalonképes. Már sokszor arra gondolok, ha majd Patrik mutogatja a csajának a fotóit, rámutat: hát anyám huszonévesen sem vót szebb, na mindegy, lapozzunk! Szelveszke, jó utat, BUÉK!

    Akrucip, sajnálom, hogy betegeskedtek a lányok! Nálunk is itt járt a fránya betegség! Aranyos lehetett Detti, ahogy értetek izgult, hogy nektek is legyen ajándék  . Remélem, azóta Apával szent a béka!   Anyukád jól kiötölte az ajándékot!   Az én anyósomtól semmit nem kapott Patrik, azért ez is jó, nem?
    A hozzátáplálással pedig mi is így vagyunk, hogy még annyi minden sorakozik itt a listán, amit még nem próbáltunk, hogy a tejtermék még odébb lesz. Én a tojásra voltam allergiás, de lehet, hogy a tejjel is megvárom az 1 éves kort. 

    Nálunk az éjszakák már kikészítik az egész családot. Legfőképpen Apát és a fiát. Ők most is durmolnak. Patrik este fél-negyedóránként kelt fel. Végül amikor lefeküdtünk, betettük magunk közé, de ez sem volt számomra túl jó, mert minden rezdülésére felkeltem. Végül 5-kor vissza lett vive, mert indult a mókakacagás és érdekes módon két könnycsepp után a saját ágyában visszaaludt. Nem tudom, mikor ér már véget ez. Mondják, hogy bele kell törődni és akkor nem olyan rossz. De nincs mibe beletörődni, mert mire megszokunk egy bizonyos fajta rossz éjszakát, még rosszabbá válik. Ráadásul hozunk áldozatot bőven Apával a nyugodt éjszaka kedvéért, úgyhogy Sears és társai igazán nem mondhatják ránk, hogy galád szülők vagyunk, de minden hiába...

    Erről jut eszembe, hogy Zitáék rég jelentkeztek. Ő olyan higgadtan viselte ezt a felkelősdit, kíváncsi lennék, mi újs odaát.

    No, mek dógomra, délután vendégek jönnek.

    Szép napot!

    Zs.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2006. december 28. 22:4716608.

    Jaj, még annyi mindent akartam írni!   Pl. Mi apával a karácsonyi ajándékunkat már megkaptuk előbb, így nem tettünk egymásnak a fa alá semmit.    Detti minden csomagnál megkérdezte: „Ez apáé? Ez a tied?” Szóval, égtünk rendesen.   Még szerencse, hogy a keresztanyjáét és párjáét odatettük, így azt tudtuk neki mondani, hogy a Jézuska összekeverte, a miénket biztosan a kersztanyuékhoz vitte. S valóban, másnap mi is kaptunk ajándékot, s Detti ennek talán jobban örült, mint a sajátjainak.  

    A másik „jó” sztori: anyukám karácsonyra 2 bodyt vett Fruzsinának: 92-es méretben.   Mintha nem egy hónapja meséltem volna neki, hogy Detti lassan kinövi a 92-es ruhákat, ha vesz valamit, 98-ast vegyen. Szóval, elvileg tudja a méreteket. Fruzsi pedig 2 év múlva nem fog bodyt hordani, mert szobatiszta lesz, s nem praktikus.   

    Elvált szülők gyerekének lenni, elvált szülőnek lenni: egyik sem könnyű, nincsenek is jó megoldások. Lesznek jobban sikerült láthatások, meg rosszabbul sikerültek.   Eszem: szerintem ne rágd magad, tegyél meg minden tőled telhetőt a békéért, oszt részedről ennyi. Panaszkodj nekünk, meghallgatunk, megkönnyebbülsz.  

    Kaja: mi teljesen leálltunk mindenféle újjal, sőt 2 napig a kanálnak ki se nyitotta Fruzsi a száját. Ma már a szokásos adagnak kb. a felét megette. A listán még annyi ki nem próbált zöldség van, meg a sertés-marhahús, hogy a tejtermékkel mi még várunk, bár senki nem allergiás a családban.

    Otthon hagytuk a madzagot, ami a fényképezőt összeköti a géppel, úgyhogy fotókat csak jövőre tudok feltenni, bocsi.  

    Jó éjt!

    előzmény:
    akrucip (16607)
    2006-12-28  22:44
  95. 2006. december 28. 22:4416607.

    No, sziasztok!  

    Láttam közben a gyönyörű fákat, édes, csodálkozó gyerkőcöket.    Mindenhol szép volt a karácsony. Csak időm-erőm nem volt írni.  

    Szóval, azt írtam utoljára, hogy 22-én dokihoz vittem a lányokat. Semmi vész, kis megfázás, hörgőtágítás. Fruzsi a biztonság kedvéért kapott antibiotikum-receptet, kiváltottuk, de mivel 25-én reggel már nem volt lázas, s addig is max. 37,8-ig ment fel, így nem adtunk neki belőle.   Viszont 23-án éjjel arra ébredtünk, hogy Dettinek 39,6 a láza.   Kapott kúpot, aludtunk, másnap már csak hőemelkedés. És én is megkaptam: orrfolyás, tüsszögés ezerrel. Eléggé gyógyszerellenes vagyok, rajtam nem gazdagszik meg egyik se, dokit is csak akkor látok, ha terhes vagyok… Szóval, forró tea, este forralt bor. Így indultunk a szentestének.   Kaja nem készült el időben, csomagokat sebtében bontottuk, az ünnepi ruháról majdnem megfeledkeztünk, össze is zördültünk rendesen  , alig fotóztunk. De azért szép volt. A lányok sokmindent kaptak. Dettinek legjobban a búgócsiga tetszett, Fruzsinak pedig a filctoll. (Nem, nem cseréltem fel a neveket!   )    

    25-én nem kellett főzni, de jöttek a tesómék, lett még egy rakat játékunk. 26-án pedig apa már dolgozott, én pedig mostam, s pakoltam, mert 27-én hazajöttünk anyukámékhoz.

    Előtte viszont meglátogattuk a dokinénit, mert Dettinek minden este felszökött a láza.   Kapott antibiót, s ma először kúp nélkül aludhatott el.

    Folyt. köv.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2006. december 28. 22:1016606.
    Jó estét Mindenkinek,

    Noe: nagyon hasonlítanak a gyerekeid, szépek

    Petra: tényleg nagyon nagyfiús Kristóf! Sajnálom a balesetet

    Kicsilány: édes Alíz a kis manóruciban

    Én már idén nem leszek, mert holnap elutazom a 15 éves osztálytalálkozómra és utána családilag megyünk szilveszterezni. Mindkettő tök izgi, még 1 db osztálytalink sem volt, ez lesz az első. Kiváncsi vagyok nagyon, az emberek nagy részével nem is találkoztam azóta. Előszedtem régi osztálykirándulásos fotókat, betegre röhögtük magunkat apával
    Szilveszterre meg több családdal megyünk a Balcsira, erre is nagyon kiváncsi vagyok, mert van akit nem ismerünk és ezzel a csapattal még nem voltunk sehol.
    Ezért most mindenkinek szeretnék nagyon boldog új esztendőt kívánni! Legyen legalább annyi öröm és boldogság mindenki életében, mint az idei évben volt és teljesüljenek a legszebb álmok is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. Torolt_felhasznalo_432508
    Torolt_felhasznalo_432508
    2006. december 28. 21:1216605.
    Eszem, köszönjük a dícséretet. Nem így nézek ám ki, csak igyekeztem szépen nézni a képeken, hogy a sok félresikerült képen kissé gnómba hajló, cseppet sem fotogén búrám legalább egyetlen fotón mutasson emberi kinézetet. Ugyanis valóba' nem vagyok fotózható alkat.

    Petra, Kristófon elámultam, olyan nagyfiús a képeken! Mint ahogy Patrik koma is az elsőn... Komoly férfiak.

    Zsuzsi, az elvált szülők gyermekének sorsáról írt hsz-den majdnem elsírtam magam. Eddig bele sem gondoltam, hogy milyen elvált szülő gyerekének lenni, pedig az enyémek is szétmentek két éve. Vagy három? Nem is tudom...persze hogy elkerültünk a háztól azért így más. Igazából annyit veszek észre, hogy külön-külön jönnek látogatni.

    Egyébként bébikompunk lett, jól láttad. Nem igazán örültem, mikor anyósék azt tették a fa alá, de nem szóltam. Egyrészt nem tudták, mi a véleményem róla, másrészt meg ajándék lónak nem nézem a fogát, hát istenem, eggyel több lomunk lesz. Igazából meg tetszik Levinek, de nem szeretném, ha a napjai nagy részét abban töltené, de végső megoldásnak egy oltári nyűgös pillanatban esetleg elővesszük majd. Bár Viki is felnőtt anélkül.

    Kicsi fiam egyébként egyre ügyesebben halad a helyváltoztatásban, most már gond nélkül gurul bárhová. Olyan jó nézni, ahogy kiszemeli a célt, szinte hallom, ahogy kattognak a pici fogaskerekek az agyacskában, megadja a koordinátákat, belövi az irányt, és rajt... :*

    No megyek, elég volt belőlem mára.

    Noé
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2006. december 28. 18:5316604.
    Sziasztok!

    Megvagyunk mi is, de a karácsonyfa a gép helyére került, így átmeneti net elvonáson vagyunk... .

    Mit látnak szemeim!!! Egy újabb kismama!!! Nagyon gratulálok Esz!!! Ez fantasztikus!!

    Csillus: gratula az eljegyzéshez, vigyázz az esküvőszervezés eredményezhet újabb kisbabát !

    Megnézegettem a fotókat, nagyon jó volt a csemetéket látni bontogatás közben ahogy lesz rendes netünk én is rakok majd fényképeket. Addig is vigyázzatok magatokra!

    Solya
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2006. december 28. 16:5616603.

    Sziasztok!

    Noe, édesek a kis ajándékaitok  ! Levente milyen komolyan feszít a kompjában  , mint az igazi nagyok!

    Kristóf is tündér, hát igen, nagyon meg lehet ijedni az ilyesfajta balesetektől  . Engem is tegnap nézett a doki a rekedtséggel, dehát én nem tudom, 3 hete ilyen a hangja és egyre rosszabb. Ráadásul ma már az orra is folyik, lehet, hogy tényleg kár volt tegnap a fertőben várakozni.  

    Kicsilány, há' tényleg el vagytok tűnve, a blog sem fejlődik mostanság, pedig néztem. Ejnye-bejnye, tessék időt szakítani ránk is.   Aliz is egy kis csoda.

    Emi, a 90 napos. De horrorisztikus, délelőtt minden nap csak gyümölcs, egy nap keményítő, egy nap fehérje, egy nap szénhidrát és a negyedik nap egész nap gyümölcs és víz. Én amúgy sem bírom tartani az ilyesmit, hát Apa és Patrik enne rendesen. Így is sokszor gondban vagyok, semmi fantáziám, hogy mit főzzek, nemhogy ha még trükközni is kéne közben. A mozgást én is fontosnak tartom, csak jussak el. De tegnap arra jutottam, hogy séták alkalmával futni fogok, ugyanis így nem sír Patrik a babakocsiban.   Élvezi a sebességet.

    Mi ma kollegina karácsonyt tartottunk, nagyon jó volt. Nemrég értünk haza. Apa szerencsére félig megcsinálta a gépet, így tudtam fotózni, de a piros szem csökkentés továbbra sem műxik.   

    Asszem keresztlányék idén várni fognak ajándékaikra  . Most hívtam őket, hogy mennénk, idiot apuka vette fel a telefont és 0 kompromisszumkészsége volt irányunkban, úgyhogy én befejeztem a teperést, hogy az ő gyerekeit én megajándékozzam. Az ilyenen kész tudok lenni. Amúgy is a bögyömben van, mióta lemammutozta Patrikot, én sosem illettem negatív jelzővel gyermekeit még viccből sem.

    No mek dógomra, holnapra vendégeket várunk, egy háromévest és egy háromhónapost a szüleikkel együtt, akiknek köszönhetjük Apával egymást.  

    Zs.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. Torolt_felhasznalo_498726
    Torolt_felhasznalo_498726
    2006. december 28. 15:2716602.

    Sziasztok!

    Állandó rohanás van most nálunk! Remélem este lesz idő kicsit visszaolvasgatni és képeket nézni!

    Most csak gratulálni szeretnék Csillusnak a lánykéréshez és Esznek és Solyának a kismamasághoz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top