Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Zselé vagy porcelán

bella1
Létrehozva: 2003. július 19. 22:07
Nagyon sok vendég teszi fel azt a fontos kérdést, hogy zselés vagy porcelán körmöt javaslok-e neki.
Némelyiknek volt már ilyen is, olyan is, de mégsem tudja eldönteni, hogy melyiket válassza, mert valójában nincsenek tisztában a különbséggel s azzal, hogy sajnos nem mindenkinek válik be mindkettő. Mi alapján dönthetném el én pár perc alatt mi lesz a legjobb neki, s ha mégsem a legjobbat választottam, nembiztos, hogy visszatér hozzám beszámolni a sikertelen manőverről.
  1. Torolt_felhasznalo_452973
    Torolt_felhasznalo_452973
    2008. január 17. 23:0535.

    Hello mindenkinek!

    Körmös vagyok, de egyben körömviselő is. Már szalagavatón találkoztam a tip-zselés körmökkel...hát nem volt élmény, konkrétan 10 ujjamból folyt a vér, kényelmetlen volt és hát igazi zugkörmös az alkotója, de hát anno kit tudta ezt....

    A lényeg a lényeg, hogy mindkét anyagnak vannak előnyei is hátrányai - ezt mindjárt részletezem -, de a lényeg, hogy az anyag maga profi technikai tudással kerüljön a vendég körmére: vagyis ne legyen vastag, esztétikailag csúf (lapát köröm vagy túl púpos), kiváló alapanyag legyen és ha lehet antiallergén.

    A tip tulajdonképpen ugyanaz a sablon amit az építésnél mondjuk papíprból vagy teflonból alkalmaznak, csak azokkal ellentétben ez ugye ott marad. Régen nem léteztek sablonok ill. az anyagok minősége is jóval gyengébb volt, így masszív támaszték kellett az ilyen hosszabbításoknak. Manapság már annyira erősek az anyagok, hogy erre  a plusz támasztékra nincs szükség. Sokan azért dolgoznak manapság is tip-pel, mert könnyebb, csak be kell vonni anyaggal. Az építés az igazi művészet, a szabadkézi munka és aki szépen tud építeni, az a munkájában is  - szerintem - precízebb és megbízhatóbb. A saját körmöt is sokan kicsiszolják a műköröm alól hogy csökkentsük a felválás lehetőségét, ugyanis sok nő körme befelé pöndörödk és mivel rugalmasabb, mint a műkörömanyag, így elválhat. A tipet manapság inkább időhiányos megoldásként alkalmazzák, hogy ha nincs idő egy teljes építésre akkor csak feldobálja az ember, bevonja és a vendég mehet is. Persze ez nem a töltésre váró körmökre vonatkozik. Egy épített köröm sokkal természetesebb, mert nincs annyiféle tip, mint ahány körömforma.Sokszor a rosszul megválasztott tip okoz felválást.

    A másik amit sokan nem tudnak: a körömnek nem kell levegőznie. Elszarusodott réteg, nem kell pihentetni időnként a műköröm miatt. A következő, hogy a műköröm elvileg nem károsítja a saját körmöt. Azért elvileg, mert ha nem egy normálisan dolgozó szakmabelivel találkozik a vendég akkor a körmét elreszelhetik, ezáltal vékonyítva a körmöt, ami amúgy abszolút nem szükséges ahhoz, hogy az ember műkörmöt viseljen. Sokan azért érzi, hogy puha körmük, mert valójában a műkörömanyaghoz képest az is!Ha belegondoltok, sokkal több ütést, koccanást kibír a műköröm, míg a saját, még ha nagyon erős is, elhajolhat.

    A zseléhez képest előny lehet a porcinál, hogy leázatható, így elkerülhető a lerszeléssel járó, enyhe vékonyodás, és hát az érzés se tuti....Ráadásul mivel erősebb és keményebb anyag, igazán meg kell zúzni, hogy törjön!Plusz ezen oknál fogva vékonyabban is lehet belőle építeni.

    A zselé előnye, hogy rugalmasabb, ha sérül, inkább pattan, mint törik és nem szagos...mert hogy a porcelán egy por-folyadék rendszer és a folyadéknak van egy bukéja.

    Saját megítélésem szerint sokkal esztétikusabb és természetesebb körmöket lehet gyártani porciból, sokkal vékonyabban, az eltávolítás is jobb, mert én se bírom annyira a csiszolást, engem is éget.  

    Porci kézi reszelését a keménysége miatt nem vállalják sokan. ráadásul nehezebb technikának tartják, mert levegőre köt, ellenben a zselével ami ugye uv-fényre és rengeteg időd van kialakítani és korrigálni a munkád. Itt ha elkezd kötni az anyag ott már nincs visszaút és sokan inkább nem vesződnek vele.

    A másik hiedelem, hogy a zselé volt előbb, nem a porcelán. Tévedés! Csak nálunk a zselé a technikája miatt elterjedtebb.

    Ami még kizáró ok lehet egyik vagy másik anyagot illetően, hogy némelyik vendég körme úgymond nem szereti a zselét vagy a porcit.  Minden ok nélkül nagymértékben felválik, vagy levegősödik. Sajna ilyen is van.

    Egy szó, mint száz a körmösön múlik mit választ neki kell tudnia!Azzal dolgozzon amit biztosabbnak tart és tájékozódjon a vendég életmúdjáról! Ez sokat segíthet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_315189
    Torolt_felhasznalo_315189
    2008. január 17. 22:1534.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_588589
    Torolt_felhasznalo_588589
    2005. január 9. 12:3633.
    Én itt csináltattam a számat, szemhéjamat és a szemöldökömet és nagyon meg vagyok elégedve, nagyon jó lett.
    Nagyon kedvesek és itt csináltatom a körmömet is
    06/20-228-1774 A Nyugatinál vannak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Ry
    Ry
    2004. október 25. 15:5732.
    Sziasztok!

    Nekem már elég sokszor volt műkörmöm, igaz, hogy mindig tip-zselés, de itt sokan az épített zselére esküsznek, mert a tip ragasztás nagyon károsítja a körmöt (meg a reszelgetés). Szóval érdekelne, hogy az épített zselé nem túl természetellenes e?? Mert a vékony tipre szép vékonyan felviheti a műkörmös a zselét, mert ugyebár ott van alatta a tip, de ha épített zselé, akkor annak nem kell nagyon vastagnak lennie?? Van olyan szép, mint egy tip-zselés köröm??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. szeptember 22. 21:3531.
    Szia Kelemenj!
    Épített zselének hívják, és az a műanyag, amit nem raknak alá a tip.
    Helytől függő az ára. Belvárosban biztos 5 000 Ft körül van az ára, külső kerületekben 3700 Ft körül. Ha megfelelően van előkészítve a saját köröm, akkor nem vékonyodik el nagyon. Mivel vegyi anyag, elkerülhetetlen hogy ne érje minimális károsodás, de az a rész amin van az alapanyag, előbb utóbb úgyis lenő. Viszont nem szakadozik be a saját körmöd alatta, mint nélküle. Nekem legalábbis minden mosogatás után a reszelő után kellett nyulnom és egyre kisebb lett a sajátom. Bármi kérdés van írj nyugodtan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_742482 (30)
     
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. szeptember 22. 12:0830.
    Bella!

    Én olyan körmöt szeretnék (nem tudom a nevét) amikor a körmödre csak ráhúznak 1 réteg zselét, és nincs alatta műanyag. Annak mi a neve, kb. mennyibe kerül? Károsítja az igazi körmöd?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_842537 (25)
     
  7. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2003. szeptember 21. 11:1029.
    Koszonom.
    előzmény:
    scenica (28)
     
  8. 2003. szeptember 21. 10:5428.
    Hát szerintem olyan 30-40 ezer forint körül, attól függően, hogy mennyire rendszeresen jársz körmöshöz. Lehet ennél több is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (27)
     
  9. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2003. szeptember 21. 10:0527.
    Sziasztok!
    Mennyibe kerul eves szinten a mukorom? A felrakatas + a karbantartas?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top