Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

II. sz. női klinika

Torolt_felhasznalo_747854
Torolt_felhasznalo_747854
Létrehozva: 2003. szeptember 5. 11:04
Én sajnos csak egy sikertelen terhesség miatt feküdtem bent, de ahhoz képest nagyon jól éreztem magam.(persze a férjem orvos, lehet, hogy ennek volt szerepe) De szeretném, ha szülésekről, csecsemős nővérekről is írnátok. Milyen az új szülőszoba? Elkészült tavaly óta?
Még mindig nyomják a picikbe a cukros vizet? Segítenek szoptatni? Nem mintha most nálam már aktuális lenne (sajnos) de barátnőm fog ott szülni.

Köszönöm!

Niké
  1. Torolt_felhasznalo_518155
    Torolt_felhasznalo_518155
    2004. július 13. 12:42126.
    Sziasztok!
    Meg tudná valaki nekem írni Dr. Gimes Gábor elérhetőségét? (Magánrendelése van esetleg?)
    Előre is nagyon szépen köszönöm!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. július 2. 14:43125.
    Aha, most már értem a dobostorta sztorit. Hát beszélni azt tudott és ráadásul olyan lassan is beszél, és olyan szájbarágósan. Ő szépen megmondta, hogy ha nincs nehézlégzésem, akkor nem kell légzéskönnyitő gyógyszert szednem. Aztán azt mondta, hogy elmagyarázza azt is, hogy miért. Hát elég ostoba képpel nézhettem rá, ha azt feltételezte rólam, hogy én ezt nem értem :-o. Igen, végül is a bent töltött időből, ami kb. fél óra lehetett, max. 1 perc volt a vizsgálat: meghallgatta a tüdőmet.
    Na, most már azt is tudom, hogy a legszimpatikusabb csecsemősnővért Icának hivják. Bár én már nem valószinű, hogy újból visszakerülök oda. (sóhaj)
    előzmény:
    Eszteranna (121)
     
  3. 2004. július 2. 09:05124.
    De jó, akkor majd megnézzük Fruzsit is! Igen mi raktuk fel azt a képet. :)
    Nem kellett befeküdnöm, (csak otthon egy csomót) Sipos Miklós volt a dokim, mindig kedden jártam uh-ra, de vérvételeken is találkozhattunk. Március 8-án született egyébként Flóra.

    Azt a képünket egyébként jól megkrtitizálták a mocskok:)
    előzmény:
    Eszteranna (122)
     
  4. 2004. július 2. 00:51123.
    Volt egy szobatársunk, aki a Bendegúz nevet adta a kisfiának, mert annyira szerette az "indul a bakterház"-at. Még jó, hogy mi nem gondoltunk az Izaurára, vanógy a Don Alejandro-ra, esetleg Leonsio. . . ? :))) vagy egyéb. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. július 2. 00:47122.
    Kispus! Emlékszem a fotótokra -válladon a pici lány- az Index Digicam-FOTÓZZ!-oldalon! Ugye Ti raktátok oda fel? Fruzsi lányunkról is van egy kép ott. az a címe, hogy: Az almapüré- Ez a kislány első próbálkozása az almapürével. 9. , vagy 10. lapon. Egyébként olyan ismerős vagy! NEm kellett neked befeküdnöd közben? vagy lehet uh-n találkozhattunk? Ki volt a dokid?Mikor szültél?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. július 2. 00:17121.
    Dobostorta story:
    Engem is leküldtek belgyógyász "barátunkhoz", mert nem akart műlni erős köhögésem és már a hasam is nagyon feszült. A huzatos folyosón mellettem ült egy másik kismama. Kb. 5 perc várakozás után vette a bátorságot és bekopogott. Na, szegény feje, kellett ez neki?! Belgyógyász doki szó szerint feltépte az ajtót, pipa fejjel aszongya: "Már megint ki kopog?Hát így ne lehet dolgozni, hogy ötpercenként bekopog valaki! JA, cak maguk azok?(Ezt ránk értette!) és akkor jött az ismerős duma: Elnézést, én mág amatőr vagyok és egyszerre csak egy beteggel tudok foglalkozni!" Erre puff, bevágta az ajtót. NA, szegény kismama, mintha leforrázták volna. . . . Kb. 40!!! perc mulva nyilt az ajtó, páciens ki, doki ajtót bezár, elviharzik. tíz perc mulva jött, de szegény nő akkorra már megunta a várakozást és inkább visszament. MAradtam egyedül. Behívott! Mi a panasza? Elmondom, hogy köhögés, meg volt láz, meg nem szedtem semmit, stb. . . . . balblabla. Nosza ekkor előkapott egy makula papírt és rákezdte, hogy akkor halljuk az elejétől! Erre én ismétlem: Három hete vagyok itt, elkaptam vmi vírust, köhögés, hőemelkedés, stb. . . . nem múlik. . . Erre Ő: NEm nem, az elejétől, a gyerekkortól! Milyen betegségek, műtét, gyógyszerérzékenység, stb. , mért vagyok és bennt a kórházba, mikor jobb lenne nekem odakint? Kész őrület! NA, gondoltam, mostmás tudom, miért tart egy órát itt a vizit. Szépen sorolni kezdtem gyerekkori viselt dolgaimat, meg hogy gyógyszerérzékenység, meg ilyenek. Kérdi: van papírom arról, hogy gyógyszerérzékeny vagyok? Mondom nincs. Mire ő: akkor honnan tudja? Na kész! Erre tök kiakadtam, mosdtam, hogy az anyukám. aki mellesleg eü-is - mondta, de fel is havhatom itt nyomban, vagy leírhatom, akkor már lesz papír róla! Erre szegény feje csak nézett. . . !Én meg jót röhögtm magamban. Márialujzát már korábban elintéztem, így sikerrel vele is megutáltattam magamat. No, nem szólt egy szót sem erre, pupillázott nagy komolyan, a múltamat meg egyszerre nem volt olyan fontos bolygatni. Aztán jött az EKG, vérnyomásmérés, stb. Közben kérdi - egyébként ott volt előtte a papíron-: Mennyi volt a terheléses cukra? mondom: terhelé előtt 4, 2, utána 6, 8. Erre ő: Na, akkor azzal a cukorral jó sok dobostortát meg lehet még enni! A vizit végén meg közölte szó szerint: Jobb lenne, ha szednéa sátorfáját és tűzzön haza szűlésig, mert itt úgysem fog meggyógyulni, meg mást is megfertőzhet! 1:1 ! :))
    Na, erre mondom, hogy az nem olyan egyszerű, mert veszélyeztetett vahgyok, aztám meg engem ide életem párja bekvártéjozott és esze ágában sincs hazavinni, különben is, doktor bácsi még a büfé ajtajában sem akar meglátni, nemhogy hazaengedni!
    Az ottatrtózkodásom alatt még 2x volt alkalmam vele találkozni, és mondhatom, igen jó hangulatban cseveréztünk. Ő elmesélte hobbíjait, meg hogy merre szeret utazgatni, én meg elmeséltem hol lakunk, mit csinálok, stb. Még vigyorgott is! :) Abban a hónapban a dobostorta volt a beszólása, ezért az osztályon a kismamák mind dobos
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. július 1. 19:13120.
    Nem tudom már ki kérdezte, de a nagydarab jó fej csecsemős nővért Icának hívják. Az tényleg jópofa és segítőkész is. Az osztályon az alacsony szőke és az idősebb őszes hajú nővér is szimpatikus volt. de én majdnem az összes csecsemőst is rendesnek találtam.
    Ez a Márialujza(bár a nevét nem tom, de ráismertem )egyszer engem is levágott egy kávéra. Rögtön szülés utáni reggelen. Egész éjjel nem tudtam aludni, hajnalban álltam a folyosón, rám támadt, hogy kérek-e kávét. Kértem, de akkor utoljára.

    A patológia rosszabb lehet, mint a szülészet. Nekünk volt a szobánkban például fürdőszoba és egyáltalán nem kellett sorban állni.

    A mi kórtermünkben az volt a rossz, hogy pár anyukának az intenzíven volt a babája, az enyém is koraszülött volt, de nem annyira, de én is aggódtam. De nem mertem kifejezni se ezt, sem azt, hogy örülök amikor kihozzák, mert , hogy jövök én ehhez amikor szegényeknek a másfél kilós babája az inkubátorban fekszik:( De most már biztos jól vannak ez márciusban volt.
    Amikor meg kihozták az enyémet, volt, hogy éjjel csak ő volt baba a szobában. Rossz lehetett nekik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. július 1. 17:50119.
    Egyik sem. Közben megnéztem a kórházi papírokat. Dec elején kerültem be, szóval akkor mégsem Te vagy Orsi.
    Lara Dórám van, januári:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432002 (118)
     
  9. Torolt_felhasznalo_432002
    Torolt_felhasznalo_432002
    2004. július 1. 11:30118.
    De van egy 7 hós fiam, aki itt született 2003. nov. 25-én.
    Őt hívják Regőnek. Te az ikrek anyukája, Misi anyukája vagy(ha jól emlékszem a névre)Alexa anyukája vagy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_702856 (117)
     
  10. 2004. június 29. 03:09117.
    Hm. . . nincs neked véletlen egy pici lányod úgy 7-8-9?? hónapos körül, aki a klinikán született? Volt egy szobatársam akinek a fiát hívják így.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432002 (115)
     
  11. 2004. június 29. 03:06116.
    Eszteranna, köszi:) híztam 2 kg-ot, pedig nagyon nem kéne:P
    Virrasztás: Drága szemem fénye 2, 5 héttel ezelőttig hajnali3-4ig nem aludt. Mostmár 1kor bealszik, de én már totál átálltam és 4ig kukorékolok.
    A belgyógyászhoz csak 2x volt szerencsém, először közölte velem, hogy miért akarok beteg lenni? Akart a nyavalya, a főnövér zavart le hozzá, hogy nézzem rám.
    Másodszorra műtét előtt, akkor jó alaposan kivizsgált. Mókás volt, leszóltak neki, hogy mennék a pathológiáról ezért és ezért most. (kb. reggel 9)Jó, mehetek. Infúzió kiköt, lemegyek gyalog (39. hét) doki sehol, fél óra múlva felmegyek. Infúzió be, lefekvés. Főnövér jön:mégis mehetek most. . . infúzió kiköt. . . na nem ragozom 3x!!! küldtek le feleslegesen, mert mire lebattyogtam doki mindig elscliccolt. Azért 1 körül csak sikerült fogadnia. . . Akkor kivételesen nem volt alacsony a vérnyomás, vajon miért?:P
    Elég sok dokihoz volt szerencsém. De Gimes talán a legalaposabb, reklamáltam is mikor téli nyaralásom idején már nem ő volt az osztályvezető.

    Mi ez a dobostorta sztori?:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_432002
    Torolt_felhasznalo_432002
    2004. június 28. 22:28115.
    Új hozzászólóként vagyok itt. Pár éve ez a doki ugyanezt mondta nekem is. Úgy látszik nincs szöveg frissítés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354558 (114)
     
  13. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. június 28. 14:46114.
    Ha rákattintasz a nevemre, mit látsz? Mert elvileg akkor megjelenik a bemoldalam és a képek. :-o
    Nekem volt szerencsém a földszinten egy belgyógyászhoz. Olyan idősebb tipus, és olyan lassan magyaráz. Amikor bekopotam hozzá, kijött, be akartam menni de azt mondta:
    " elnézést én még amatőr vagyok, mert nem tudok egyszerre két pácienst ellátni"
    Egy kicsit úgy tűnt, hogy picit lökött az ürge.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. június 28. 00:35113.
    amikor én bent feküdtem, akkor a Bánhidi doki volt az osztályvezető. A nővérek naygon mérgesek voltak rá, nem is egyszer említették, hogy mióta ő az isztályvezető olyan fejetlenség van. . . . . Bizonyos időközönként szokták váltani az sztályvezetőket. Fél évvel előtte a Gimes doki volt soron. Mondták is, volt ott olyan rend meg regula, hogy még a söprűk is glédában álltak a helyükön. A takarítónők a mai napig iszkolnak, ha meglátják. U. ez volt a helyzet azt hiszem Perjés doktor(nak hívták)nál is. Aztán meg röhej volt az a Belgyógyász doki a földszinten, nem tudom, volt-e hozzá szerencsétek? Mi csak dobostortának hívtuk!:) Majd legk. megírom miért.
    Linsey!Úgy látom Te is épp olyan "virrasztós" anyuka vagy mint én! :))) Láttam az albumotokat! Tetszik! Azok a "mese" képek a legjobbak. Nagyon szép a babátok!!!Gratulálok!
    Csurmica! Rólatok lehet képet találni valahol?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. június 27. 15:57112.
    Hát én erre a Márialujzára nem emlészem de bőr a képén az vastag lehetett.
    Azt sem tudom ki az a Brigi nővér de azt tudom, hogy volt egy, akit én csak mászáros nővérkének hivtam, mert, ha ő szúrt, akkor bizony össze kellett szoritanom a fogaimat. Egyébként sosem aggódok egy tűszúrás miatt. Szóval egyik este mondták, hogy másnap vérvétel lesz hajnalban, úgy, hogy éjféltől már ne együnk-igyunk. Megyek ki reggel halál kábán, na ki ül ött?? Naná, hogy a mészáros. Mondanom sem kell, hogy a bőröm alatt keresgélte a tűvel a vénámat. Végül én szóltam neki, hogy szúrjon már egy másikat!
    Volt egy magas, középkorú nővér, rövid, szőke-göndör hajjal. Hát hagyott námi kivánnivalót maga után a modora. Hajnali ötkor berobbant a szobába, felcsapta a nagyvillanyt, hogy most vérnyomást mér. Persze mindenki nyögött, meg próbálta takarni a szemét. Én mondtam is neki, hogy azért ez egy kicsit drasztikus volt, mire ő azt válaszolta, hogy:
    "Nem érdekel, mert egyébként másképp nem látok, te meg csukd be a szemed!".
    Na nála sikerült 130/80-as vérnyomást kihoznom magamból, holott hajnalonként kis döbbenetre 100/70 szokott lenni. Érdekes, másnak nem kellett a nagyvillany, elég volt a félhomály is. Azonkivül anyósom szerint is az egészségügyi dolgozóknál alapmorál, hogy ne tegezzék a pácienseket. Engem nem zavar tulajdonképpen csak az a hangnem, amiben ezt tette. Mert Andi nővérrel is tegeződtünk de az egész más volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. június 27. 02:03111.
    Andi. ő az, nem jutott eszembe a neve. Mikor esténként zsarul voltam mindig mondta, hogy bejön éjjel megnézni hogy vagyok. . és nem csak mondta be is jött, leült mellém és beszélgettünk, ha nem tudtam aludni.

    Márialujzás történeteden jót nevettem. ;)) Egyszer volt vele hasonló sztorim. Kinn volt a szekrényemen sajtos pogi ( büfés fajta). Takarítás közben jé, mi ez pogi? Kivesz kettőt a zacsiből majd zsebre dugja. Mikor kérdőn nézek rá azt mondja:Te már biztos neme szed meg, tegnapi is itt volt. . .
    Mellesleg tényleg előző napról maradt, de azért illett volna megkérdezni. .

    A zuhany reggel sem volt jobb, nekem meg külön szólnom kellett, hoyg mennék és szedjék ki az infúziót. Aztán műtét előtt az előkészítés miatt. . . . . . . foglalták nekem a csajok a zuhanyzót, vicces, nem?:D

    Amire még jó emlékezni: a büfébe -már amikor felkelhettem- mindig a szülészeten folyosóján keresztül mentem és sóhajtoztam nagyokat a abbák láttán.
    Minden ismerős lányhoz mentünk aki már megszült "babázni".
    Aztán milyen jó érzés volt, mikor hozzám is jöttek ácsingózva, hogy nekem már milyen jó.
    Képzeljétek még az a lány is átjött aki elvesztette a babát, jött gratulálni. Felnéztem rá ezért!

    Az is eszembe jutott az milyen rossz volt mikor kifogytak mellőlem a simán szült csajok, s az újak döbbenten kérdezték este 11 felé a baba-mama szobás szobában, hogy én benn hagyom éjjelre?Mikor ilyenkor lehetne pihenni?és miért nem adom be én is?
    Aztán meg néhányan puffogva kijelentették akkor ők is visszahozzák, aludni már úgysem fognak. de oylan is, aki megkönynebbült, hoyg akkor Ő rohan ababáért, ha nem baj.
    ?! ha nem baj? Hát nem azért vagyunk ott, hogy a másik anyuka jól aludjon, hanem a baba miatt.

    Csurmica, akiről írsz volt a szobához rendelt csecsemősünk, kedves volt nagyon:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. június 27. 01:20110.
    Andi nővér nekem is egyik kedvencem volt. A pathológiás Erzsike nővérnek (hosszú vörös hajú) a barátnője. Brigi nővér is nagyon aranyos volt, bár az kevésbé tetszet, hogy tizedikre(!!!) tudta megtalálni a vénámat, amikor infúziót kötött be. Álom jó vénáim vannak és jól láthatóak. 1 órán át próbálgatta. Aztán lyan mérges lett, hogy fölhözvágta az infúziót és leszólt a szülőszobára, hogy ugyan küldjenek már fel egy anesztest. Anesztes jött, ránézett a karomra, és azt kérdezte: hát ezt meg ki művelte magával?Te voltál Brigi? Mért nem szóltál hamarabb? Az összes vénát átbögted. Szerencsére kézfejem még ép volt. Három napig borogattam és úgy néztem ki mint a narkós. Jót derült is rajtam a Gimes doktor :)
    Valószínű, a gyerekek teszik széppé a mltat. Mert a kopasz múlt, jelen, elég sivár. De velük. . . . . . !Állítom ez a menyország. És ha ilyen, akkor én oda szeretnék jutni!:)) Megédesítik életünket.
    Márialujza szemében utálatnak örvendtem. Két dologgal alapoztam meg további kapcsolatunk alakulását:
    1. : Megmondtam, hogy ha legközelebb kávét mer önteni a bögrémbe amíg alszom és én azt nem kértem, akkor a fejére öntöm. Erre ő: jajj de raplis az újoncka! Mire én: Tudok én raplisabb is lenni, csak provokálja ki, aztán meglátja!
    2. : Megy a takarítás műsor, /ismerős nem?/(mi négy hétig szemeztünk a szobában egy krumpli darabbal a sarokban, mire nagy nehezen magátol elmászott, vagy talán Márialujza volt?), szobában az asztalon egy tálban gyümölcsök, amin a szobatársammal osztoztunk. Márialujza jön , azt hiszi, alszok, közben csak úgí voltam. . . Erre látom, hogy rakosgatja a zsebecskéibe az almát, mandarint. Csak úgy érted?! Mire mondom neki, hogy nekünk is épp úgy pénzbe kerül a gyümölcs, mint neki a förtelmes kv előállítása. Esetleg meg lehetne kérdezni, hogy szökségünk lesz-e még a gyömölcsökre, vagy ott is lehet takarítani?!Hát azt a megvető tekintetet soha nem felejtem el, az biztos!És még volt pofája az t válaszolni, hogy a rokonaink úgy is mindennap hoznak és külömben is itt rohadna. Sajnálja? Mondom neki, nem sajnálom, de a férjem csak hetente egyszer jön és Nekem hoz ellátmányt! Erre odavágta! a gyömölcsöket azok meg gurultak szerteszét, és kiviharzott a szobából, jól becsapva maga után az ajtót. . Három napig nem volt takarítás nálunk. :)))
    Emlékszem, hányszor vadásztunk szabad zuhanyzóra este. . . . A legjobb az az időpont volt, amikor mindenki Barátok közt-öt nézett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. június 25. 14:49109.
    Amikor az első gyerekem született ott, és a 24 órás örző után lekerültem a csecsemőosztályra, 3 kismama között ott is volt két abortuszos. Állitólag helyhiány miatt rakták őket oda de szerencsére még aznap délután elmentek. Az egyikük pont mellettem feküdt és, emlékszem mennyire meredten bámult, amikor először próbáltam szoptatni a kicsimet. Hát egy kicsit feszélyezve éreztem magam. Nem tudom mi játszódhatott le benne. A másik lány panaszkodott is a többieknek, hogy ő ezt borzasztó nehezen viselte el. De azt hiszem annak az anyukának lehetett a legkegyetlenebb, akiről Linsey irt, hogy a kórházban veszitette el a babáját. Jujj!!!
    Nővérek közül én Andreát szerettem a legjobban. Olyan szőke melirozott haja volt.
    Csecsemősnővérek között egy nagyon szimpi volt. Egy olyan középkorú, nagydarab, rövid, sötéthajú nő. Nagy hangja is van, tud is rendesen beszélni. Sajnos nem tudom a nevét.
    Egyébként az ebéd, ahhoz képest, hogy kórházi, egész tűrhető volt. Bár beszéltük az Andi nővérrel, hogy hogy adhatnak szoptatós anyukáknak borsófőzeléket ebédre??!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. június 25. 03:19108.
    Nosztalgia:)
    Igen, "Márialujza" nagy szám. . . Másodszor úgy fogadott:
    Te már megint itt szépségem?
    Na meg folyton kávét akart rám tuszkolni:D
    +letolt, hogy kapni fog, hogy nem megyek ki enni, infúzióval és szigorú fekvőként ugye elég nehézkés. egysze még elvetemült módon fel is ébresztett, mondtam neki, hogy ha ki kell menni én inkább éhen halok! Erre behozta:)
    Az újságost is nagyon csíptem, mindig összekészítve hozta az újságcsomagom. A nővérek közül pedig Brigi a kedvencem(hosszú, fekete haj).
    Az elosztás tényleg szörnyű. Mikor 3 ágyasban voltam nagyon összebarátkoztam a csajokkal, az egyikük előttem egy héttel szült, a másikuk épp a kórházban vesztette el a babáját és nem mehetett haza utána vmi komplikáció miatt. Szegényt nannyira sajnáltam, mi örömmel készülődtünk ő meg sírt.
    Azért a körülményekhez képest nem volt rossz, vagy csak így utólag szépít meg mindent a lányom? Nem tudom;)
    előzmény:
    Eszteranna (107)
     
  20. 2004. június 25. 01:03107.
    Egy szóval sem mondtam, hogy nem jó! Hosszú heteken keresztűl sok mindent lát, tapasztal az ember. . . . Teljesen más az, ha az ember u. mond "átutazóban" van ott és megint más, ha ott "üdül" ráadásul jó messze az otthoniaktól. Volt néha hazavágyódási mélypontom, és ebben a nővérkék, a szobatársaim nagyon sokat segítettek. Azért szívesen gondolok vissza a benttöltött hetekre. Ha a Klinikára megyünk kontrollra, mindíg felugrunk a terhespathológiára és olyan jó érzés az a fogadtatás!Annyira örülnek, hogy be-be ugrunk egy pár pillanatra!
    Egyébként nem volt egy szívderítő hangulat, amikor (egyedül lévén a hatágyas kórteremben) a napi abortuszosokat hozzám fektették be! Ellentétes célokért küzdöttünk. Aztán amikor felébredtek, úgy néztek rám, mintha én tehetnék azért, mert abortuszra került sor. Na meg az a vágyódás a szemükben. . . . Ugye, hogy teljesen összefügg a két dolog (Abortusz/terhesség kihordása)?!Aztán jött a tolvajbanda. . . . . , na meg voltak azért takarítónő ugrató poénok is!:))) Főleg azt a kis fekete hajú barnabőrű "Márialujzát" ugratták nagyok a szomszédok, aki reggel fél hatkor kivágta az ajtót és elkurjantotta magát jó hangosan, hogy "Jóóóóóóreggggggelt!Hogy aludtatok szépségeim?" Nem egyszer volt olyan, hogy nem volt fűtés!Melegvíz sem!:)Hideg vízben pancsikoltunk- cicamosdottunk. Este majd megfagytunk. A szomszéd szobából csentünk póttakarókat, az erkélyajtóhoz, ablakhoz paplant raktunk, mert húzott be a hideg levegő. Rengeteg ruhát felvettünk :)))) A férjem meg hozta be másnap a hősugárzót. És ezek csak apróságok. . .
    Igen, összességében jól éreztem ott magam, mindezek ellenére! Ez a vicc! És azt hiszem azért, mert az ott dolgozók adják azt a másik oldalt, ami a helyi adottságokból hiányzik.
    Egy biztos: a következőt/következőket is ott fogom szűlni!!!! :)Legalábbis szeretném!:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354558 (106)
     
  21. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. június 24. 14:38106.
    Igen, teljesen igazad van. És abban is, hogy a nővérke nem tesz semmit. Szerintem nem is tudna. Mellesleg lehet, hogy a "nagy családnak" én sem mernék beszólni. Elvileg régen nem lehetett csak az ajtón kivülről nézni a gyerekekt. Most meg mindenki benyomul az ebédlőbe. És, hát azért nem egy frissen vágott anyuka is van ott még az újszülöttek mellett. Persze mindig kérik a nővérek, hogy nem vigyük ki a látogatók közé a gyereket de hát mit csináljak, ha egyszer ezer ember van bent? Akkor már hiába mutogatom az én rokonaimnak az üvegajtó mögül.
    Azért nem olyan rossz a II. Klinika. Máshol még ennél is rosszabb a helyzet.
    előzmény:
    Eszteranna (105)
     
  22. 2004. június 21. 19:43105.
    A látogatók hemzsegése az ebédlőben tényleg nagyon idegesítő. Szerencsére a kórteremben nincsenek jelen, bár akadt néhány elvetemült. . . Legalább lehet nyugodtan szoptatni a nap bármelyik szakában. HAjdanán, az üvegajtókat kordon kötötte össze és méhg az ebédlőbe se tehette be a lábát a látogató. A babát meg szigoróan csak üvegfalon át lehetett megkuksizni. Azok voltak igazán a szép idő. Amikor én szültem, akkor volt ott pár roma asszony a ne éppen tiszta sorozatból. . . . háááááát, nem egy roma család telepult be néha az ebédlőbe. Mit mondjak. . . . klassz volt átmasírozni közöttük a gyerekekkel. A nővérke meg mit tudott csinálni?????SEMMIT. Én ezért is tiltanám, hogy az ebédlóben klubszoba legyen látogatási időben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586677 (101)
     
  23. 2004. június 21. 18:52104.
    Amikor én benn voltam, akkor nem lehetett az ebédlőbe bejönni, csak az előtérbe, és a babákat csak az üvegen keresztül nézte mindenki. Hozzám a nap minden szakában jött valaki, és sosem volt probléma.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354558 (102)
     
  24. 2004. június 21. 15:28103.
    Hát. . . előszőr pünkösdkor úgy 3 hétig. Aztán nyáron még párszor benéztem. Meg novemberben, decemberben is, meg januárban. 104-es 103-as és 108as szobábkan voltam törzsvendég:D
    Hát jó lassan készül. . . már januárban is nagyon csinálták.
    előzmény:
    Eszteranna (99)
     
  25. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. június 21. 15:22102.
    Szia!
    A rooming-in tudomásom szerint az az, amikor a baba, akár 24 órát is veled tölthet a szobában minden nap. Tehát veled van a pici mindig.
    Az előző látogatás, amit emlitettem, az örzőre vonatkozik. Ide kerülnek a császárosok első nap. A látogatás az osztályokon azért nem olyan probléma mentes, mivel a ltogatók az ebédlőbe érkeznek és közvetlen közelről is nézegethetik a gyereket. Néha egész sokan összegyűlnek a kis újszülött körül, és ez lehet, hogy más anyukákat pl. zavar. Mert ki tuja mivel fertőzhetik meg az újszülötteket. Egyébként látogatás csak 5 és 7 óra között van délután. De tulajdonképpen bármikor be lehet menni. Szokták kérni a csecsemősnővérek, hogy ne tolják ki a gyerekeket a látogatók közé de legtöbbször senki sem törődik velük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586677 (101)
     

Címlap

top