Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Félénkség

Cs.Ildikó
Létrehozva: 2006. május 29. 14:05
A kislányunk  két éves múlt és nagyon szégyenlős,félénk az idegenekkel szemben.Ha találkozunk az utcán vagy a játszótéren gyerekekkel akik játszani vagy kommunikálni akarnak vele,rögtön mondja,hogy menjünk tovább vagy menjünk másik játékhoz.Pedig emígy olyan kis okos,locsi-fecsi kislány,nagyon értelmes.De hiába mondjuk,hogy nem bántja senki,meg soha nem is bántották...Nagyon aggasztó ez a helyzet,és remélem csak én reagálom túl.Szeretném ha barátkozna a kortársaival egy kicsit,hogy ha majd egyszer oviba megy(nem az idén),akkor ne legyen beilleszkedési gondja.Írjatok,mi a véleményetek,mit tudtok tanácsolni!Köszi.
  1. 2006. május 29. 14:202.

    Szia!

    Az én kislányom most lesz júliusban két éves,de ő is elég félénk.Addig jó míg ő elkezd beszélni valakihez,de ha valaki visszaszól neki vagy kérdezz valamit tőle akkor már bújik mögém

    A játszótéren egy-két barátnője van csak tényleg de azokkal sem játszik inkább egyedül mindent vagy velem.

    Nem tudom mennyi idős pontosan a lányod de minden gyereknél van egy anyásabb időszak amikor jobban kötödik,és nem igényel semmilyen társaságot,szerintem lehet nálatok pont most jött el,de az okosok szerint a gyereknek nincs is semmilyen társaságra szüksége 3 éves koráig csak az édesanyjára 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. május 29. 14:213.
    Vannak ilyen gyerekek, a mi családunkban is többször előfordult. Nem lesz vele semmi baj - majd megszokja. Csak ne pánikolj, ne érezze szegény kislány úgy, hogy ő most valamit rosszul csinál, vagy valami miatt haragszol rá. Fog ő érdeklődni, de ne erőltesd - szerintem.
    előzmény:
    Cs.Ildikó (1)
    2006-05-29  14:05
  3. 2006. május 29. 14:224.

    ÉN CSAK AZT TUDOM TANÁCSOLNI HOGY NE ADD FEL ÉS MINÉL SÜRÜBBEN VIDD KÖZÖSSÉGBE.ELŐBB UTÓBB FELOLDÓDIK.

    FEL A FEJJEL!

    előzmény:
    Cs.Ildikó (1)
    2006-05-29  14:05
  4. 2006. május 29. 14:295.
    Én a helyedben elvinném gyermekpszichológushoz, hátha ő tudna valami biztosabbat mondani, esetleg megnyugtatni Benneteket, tanácsot adni. Nem biztos, hogy az a megoldás, ha közösségbe erőlteted a kicsit.
    előzmény:
    Cs.Ildikó (1)
    2006-05-29  14:05
  5. 2006. május 29. 14:296.

    szerintem semmi gond vele. majd ha rá lesz kényszerülve megszokja a többi gyereket.

    én is ilyen voltam, oszt' mivé váltam?   

    előzmény:
    Cs.Ildikó (1)
    2006-05-29  14:05
  6. 2006. május 29. 14:317.
    Szerintem sincs vele semmi gond de elsö a megnyugvás.
    előzmény:
    *csippi* (6)
    2006-05-29  14:29
  7. 2006. május 29. 14:348.
    Egyszer-kétszer volt már rá példa,hogy eljátszott másik gyerekkel,de ritka nagyon.Én meg úgy szeretném,ha kicsit ismerkedne,hogy megértse nem bántja senki.Köszi a válaszaitokat.Én is abban bízom,hogy majd kinövi ezt a félénkséget.Tény,hogy nagyon anyás,dehát nem is csoda,mikor velem van egész nap,vagy esetleg az apuval.
    előzmény:
    Cs.Ildikó (1)
    2006-05-29  14:05
  8. 2006. május 29. 14:379.
    Nem szeretném két évesen pszichológushoz hordani.Inkább majd még türelmesebbek leszünk vele,és egyszer majdcsak kedvet kap a csoportos játékhoz.
    előzmény:
    Adru (5)
    2006-05-29  14:29
  9. 2006. május 29. 14:3810.
    Szerintem próbáld meg a kedvenc játékával játszani vele mások előtt hátha oda megy más gyerek is és látja hogy az milyen jó dolog.
    előzmény:
    Cs.Ildikó (8)
    2006-05-29  14:34
  10. 2006. május 29. 14:3811.
    Az apja is,én is ilyenek voltunk,úgyhogy annyira nincs mit csodálkozni rajta.Csakhát néha nagyon kellemetlen,meg ugye aggódunk....
    előzmény:
    *csippi* (6)
    2006-05-29  14:29
  11. 2006. május 29. 14:4012.
    A pszihológus a végső megoldás de szerintem azzal várni kellene még.
    előzmény:
    Cs.Ildikó (9)
    2006-05-29  14:37
  12. 2006. május 29. 14:4113.
    Igen,vittük a homokozóeszközöket a játszótérre,és ez egyszer-kétszer bejött.De inkább egyedül,vagy anyuval,apuval.Aranyosak a kislányaid! 
    előzmény:
    marika1234 (10)
    2006-05-29  14:38
  13. Torolt_felhasznalo_433067
    Torolt_felhasznalo_433067
    2006. május 29. 14:4214.

    Szia!

    Az én lányom is ilyen volt másfél évesen ha közeledett felé egy gyerek akkor rögtön odaadta neki a játékot ami a kezében volt és elszaladt. Aztán bekerült bölcsibe és ott megtanult harcolni most már be kellett íratnom oviba mert itt nincs bölcsöde(ugyanis elköltöztünk a férjemtől) mondtam az ovonéninek hogy figyeljen már rá mert nagyon félénk kislány. Aztán nagyot néztem valamelyik nap mikor mesélte hogy úgy kellett leszedni az egyik gyerekről mert verte a fejét a szekrénybe. Ja most már elmult 3 éves. Hidd el az élet megtanítja őket harcolni  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. május 29. 14:5115.

    Szia! Nekem nincs gyerekem, nemis akarok nagy okosságokat mondani. Két dolog jutott eszembe, lehet, hogy egyik se releváns, de sose lehet tudni.

    Az egyik: lehet, hogy abból, hogy azt mondod neki: "nem bánt", a bántás képe idéződik fel benne, talán magától nem is merülne fel benne az, hogy esetleg bánthat egy másik gyerek. Így viszont igen.

    A másik: a nagynéném és unokatesóm esete. A kislány már 8 éves, de még most is látom néha ezt rajta. Az anyukája annak idején burokban nevelte, nem nagyon szólt rá, és amikor oviba ment, meglepve tapasztalta, hogy a gyerekek bizony szaladgálnak, kiabálnak, veszekszenek, nem az ő gondolatait lesik. Nem is tudott velük játszani, csak állt egy sarokban, és várta a délutánt, amiko rérte mennek. Most is az anyukája a nagy kedvenc, aki nem ilyen.

    Ne értsd félre, nem azt mondom, hogy célzottan bántani kell, csak lehet, hogy a Te kislányodban is ezért áll fenn egy ilyen "tartás".

    De a tapasztalt anyukák ezt jobban tudják, én csak kívülállóként láttam ezt.

    előzmény:
    Cs.Ildikó (1)
    2006-05-29  14:05
  15. 2006. május 29. 14:5616.

    Szia Ildiko!

    Ha szeret a kislany koveket gyujtogetni, es sokat olelgetni teged, akkor olvass a kristalygyerekekrol. Nagy a valoszinuseg hogy O is az.  Elvezd minden pillanatat az O kis bujos termeszetenek.  Az en kislanyom most 3 eves, en is azt hittem hogy soha nem fog megszolalni a jatszoteren, viszont a tegnap mikor apja hazahozta a jatszoterrol tobb homok volt a hajaban mint a foldon; olyan homokozasba vagott a tobbi gyerkoccel.  Semmi ok az aggodalomra!!!

    előzmény:
    Cs.Ildikó (1)
    2006-05-29  14:05
  16. 2006. május 29. 14:5817.
    Kutya baja! Pszichológus????!! Azért, mert ilyen a természete? Nyugi, nekem 3 gyerekem van. A keresztfiam volt ilyen félénk, beszaladt a 1,5 éves fiam, és a 2,5 éves keresztfiam sírva rohant a mamához. Aztán leküzdötte e dolgot. Majd ha ez a gond fennáll 6 évesen is, akkor lehet gondolkodni. Addig nyugi! Ha nem nyafog egész nap Érted, és nem sír, akkor nem csúfolják, és könnyen be fog illeszkedni.
    előzmény:
    Cs.Ildikó (1)
    2006-05-29  14:05
  17. 2006. május 29. 15:0718.
    Igen,nagyon kis bújós.De itthon nagyon bátor is és tudja,mit akar!Köszönöm a válaszaitokat,nagyon rendesek vagytok mindannyian! 
    előzmény:
    Fokababy75 (16)
    2006-05-29  14:56
  18. Torolt_felhasznalo_314841
    Torolt_felhasznalo_314841
    2006. május 29. 15:1019.

    Az én kislányom 3 lesz, és ő is nagyon félénk. Elsősorban a nála kisebb gyerekektől fél, főleg, amióta a kistestvére megszületett. A vele egykorúakkal és a nagyobbakkal viszont nagyon szívesen játszik, úgyhogy inkább ilyen társaságba viszem, és ha lehet, kerüljük a kisebbeket... Azt hiszem, azért fél a kisebbektől, mert számára nagyon kiszámíthatatlanul viselkednek ("furcsán" mozognak, még nem tudják az illemet - azaz elveszik, ami megtetszik nekik). A felnőttekkel nagyon barátságos, cserfes. Viszont ha azt érzi, hogy valamit nagyon de nagyon szeretnénk tőle, pl. hogy álljon rá a mérlegre a védőnéninél, akkor befordul, szemmel láthatóan frusztrált lesz, és nincs az a kincs, amiért rá merne állni a mérlegre... Szóval én rájöttem, hogy minél jobban noszogatom, annál félénkebben viselkedik. Egyszerűen nem szeret a központban lenni. Úgyhogy egy ideje már békén hagyom, nem nógatom, hogy legyen bátrabb már egy kicsit, és ez úgy tűnik, hogy hat: ha úgy megyünk a védőnénihez, hogy csak a kistesót mérjük, és ővele pedig egyáltalán nem foglalkozunk, akkor magától rááll a mérlegre, és onnan kiabál, hogy mérjük már meg!!  

    előzmény:
    Cs.Ildikó (1)
    2006-05-29  14:05
  19. 2006. május 29. 15:4820.
    Szia!

    Pontosan azt akartam írni mint konfetti. Ne azt mond neki, hogy nem bántják, hanem, hogy milyen jó lesz. Ez sokat számít hidd el. De a legfontosabb, hogy fogadd el ilyennek. Ne akard megváltoztatni, mert szerinted ő úgy érezné magát jobban.
    Szerintem ne erőltesd a közösséget se. Velem azt tették, és még mindig félős vagyok. Figyeld mikor nyilik meg, és akkor vezesd be új társaságba.

    Sok sikert!
    előzmény:
    Cs.Ildikó (1)
    2006-05-29  14:05

Címlap

top